Kyseessä on ikävä tapaus. Tuota otsikkoa enempää en asiasta uskalla tänne kirjoittaa. Asian kommentointia voi kyllä jatkaa joku toinen.
Viinijärvellä vakava suuri eläinsuojelurikos.
9
1941
Vastaukset
- Anonyymi
Onneksi eläimet saatiin pelastettua kärsimyksistä. Kyseessä oli tila joka oli toiminut paikkatunnilla pitkään. Nykyisin maatiloilla on tullut ongelmaksi tilan jatkaminen, ja onko jatkajan ammattitaito, eläinten pito sitä ja mm. pankki ym. yhteistyö kumppanit vaativat.
- Anonyymi
Nykyisessä yhteiskunnallisessa rilanteessa voi jo pelkkä sähkölasku romahduttaa toiminnan.
Sen sijaan että julkisuudessa räävitään asiaa voisivat ihmiset tukea talkoolla toisiaan ja tukea tarvitsevia.
Ymmärrän hyvin jos on perintötila ettei ole haluttu luopua vaikka olisi pitänyt. Todella surullista ja uskon että on ollut vaikea asia tilallisille.
Mikään ei ole sellainen häpeä ei ulosotto ei mikään nykyaikana että pitäisi antaa tilanteen eskaloitua kärsimykseksi eläimille eikä ihmisille. Nykyisin niin monilla on vaikeaa.
Pankit ja yhtiöt ovat sääliä vailla.
- Anonyymi
Tuon tasoisesta asiasta pitäisi olla jossain muuallakin tietoa. Mikäli joku heittää tuollaista jonain toisen käden tietona, niin en pidä kovin luotettavana.
- Anonyymi
Kumman käden tietoa kaipaat?
- Anonyymi
Vegaani on kärsimysten kuninkaallinen kun eläimiä pahoinpidellään ja teurastetaan!
- Anonyymi
mikäs tila kyseessä
- Anonyymi
Kovin näytti hiljaiselta tilalla, ja navetoissa, kun eilen ajelimme tilan ohi.
- Anonyymi
no mikä tila
- Anonyymi
Tietäsimpä ketkä oli kyseessä niin lähtisin muokkaamaan heidän ulkonäköä hieman!
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774462Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k112413- 1711580
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2431476- 1241360
- 1151247
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil721189Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik81166- 661105
- 35956