Hei
Olisin kiinnostunut muuttamaan Raaheen. Niin millaiset mahdollisuudet on eristys erakokoksi.
Tv Robisson
Olisin kiinnostunut muuttamaan Raaheen. Niin millaiset mahdollisuudet on eristys erakokoksi.
Tv Robisson
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
SSAB:lla on vanha sintraamo tyhjilään ja pian tyhjenee loputkin.
Kyllä tehdas loppuu kun masuunit ajavat tappiin.se siitä vihreästä terästä sitten.jotain ehkä tulee tehtaan alueelle.muttei raahessa terästä enään tehdä
Kaavotettaan vanhat pappilan maat ja sinne nousoo isonavetta, masuuniukot karjapaimeniksi, ei pala ees näpit ennää.
Mitähän ne pappilan maille suunnittelee.teräksren teko loppuu täällä.kuten oli uutisissa ettei fortum ja ssab enään keskustele raahen vety yms hommasta.no ruotsiin tekivät laitosen joka tuottaa rautasientä.eli tuosta se lähtee.
Lakot+tulos= Raahe pelattiin ulos.
Yt.Martin LinkkaanTwistiä
Hyvät mahikset.raahe on erakoiden paikka olla ja kunnioita kaupunginvaltuustoa sekä lestoja niin ehkä pärjäät täällä.
Ja lesta on sisäsiittoista, ei ne sua hyväksy, mutta omat parhaat.
Ei kannata muuttaa Raaheen. Ei varsinkaan, jos ei ole omaa autoa.
Miksi oltava oma auto?
Auto on oltava että pääsee rauhanyhdistykselle ja suviseuroihin.etkö sitä tiennyt.nyt tiedät.
Kyllä fillari rittää sillä voi ajella pikku hönössä tehtaalle ja takaisin Pattijoelle alkon kautta. Tehtaalla on paljon erakoita, vaimo ja perhe hävinnyt ajat sitten, nyt vain tyhjä asunto ja alko.
Todella mahtavat mahdollisuudet erakoitua, joten tänne vaan muiden erakoiden rinnalle asumaan. Yksinäisyys on mahtava tunne.
Ongelma on se että nipottavat työkkäritätit ja lestat ei jätä mua rauhaan. eivät anna mun syrjäytyä rauhassa. Jättäkää mut rauhaan.
Minä hyppään Oulun bussiin heti Vapun jälkeen enkä takas ole tulossa.
Ex raahelainen
Tuleva oululainen
Terve vuan, sano lesta kun päätä sahas.