Varma tieto, että syksyllä lähtee juopoilta tuet ja asutetaan parakkeihin asumaan, missä lämpötila talvella on noin 10 celsiusastetta. https://aijaa.com/yvd7yw
Hallituksen toimenpiteet alkoholisteille
Anonyymi-ap
10208
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Ei niin pahaa, ettei jotakin hyvääkin. Hallitus tavoittelee, että tänä syksynä alkoholin kotiinkuljetus kaupoista sallittaisiin, joka on eritoten Kylmäkädelle hieno uutinen jalan amputoimisen jälkeen.
Mikä jalka amputoitiin? Keskimmäinen? Onko juttu huuhaata
Joo mutta ei sitä kukaan huomaa että se on amputoitu. Niiden piti jalat amputoida mutta oli joku musta kirurgi. Sattuuhan näitä.
Kupittaalle on viime aikoina otettu enenevässä määrin kirurgiharjoittelijoita, tarkoitus on kuntouttaa sontiksia takaisin työelämään.
Mahtaa siinä kanssasontisten naamataulu pikkaisen venähtää kun huomaa, että veistä pitää tärisevässä, pascaisessa kädessään entinen ryyppykaveri, joka virnistää kuppahuulisilla harvahampaillaan ennen kuin lähtee operoimaan haimaa innoissaan tukityöpaikastaan.
Yes we can!
Asd
Hyvä idea alottaja. Köyttä vielä niille.
Ei näillä rahoilla viinaa saa. Haukkukaapa välillä joitain muita ryhmiä.
Antaako kaverit tai suku rahaa jos tuet ei riitä?
50€ voi laittaa kerran kuussa yksineläjälle kuukaudessa jos enemmän niin vähennetään seuraavasta toimeentulotuesta. Käteisenä voi tietenkin antaa vaikka kuinka paljon.
Vois laittaa 500 e lisää jos ei juo ja työelämässä oleville 3/4 palkasta/palkkiosta pois jos juo.
Takas viina kortit ja irtolaslaki,joka poistui 1987.