Hyundaille paha kilpailija

Seuraavassa Puskurissa
TV2 perjantaina 10.6. klo 19.35, uusinta lauantaina 11.6. klo 12.15


Kiinalaiset tulevat!
Lempinen kävi Saksassa koeajamassa kiinalaisen auton Brilliance Zhonghuan.
31860
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hyundain kanssa. Kun BMW omistaa tehtaasta n. 49 %, niin ehkä kiinalaiset ja Saksan siirtotyöläiset kilpailevat autontekotaidoissa keskenään.

Äänestä

saksalaisille alemman laatuluokan merkeille kuten audille.

Äänestä
  • sillä AKE:n tilastojen mukaan esim. viime vuonna n. 5000 Audia joutui ns. takaisinkutsukampanjan kohteeksi. Syynä mm. takajarruletku, kuljettajan turvatyyny ja alatukivarsi. Kumma kyllä, yhtään Hyundaita ei ole päässyt AKE:n listoille.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


katso tv:stä kirjoitti:

Seuraavassa Puskurissa
TV2 perjantaina 10.6. klo 19.35, uusinta lauantaina 11.6. klo 12.15


Kiinalaiset tulevat!
Lempinen kävi Saksassa koeajamassa kiinalaisen auton Brilliance Zhonghuan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu