Kanadan jääkiekkoskandaali

Anonyymi-ap

https://www.is.fi/jaakiekko/art-2000010193832.html

Jääkiekkovalmentaja Ismo Lehkosen mielipide Kanadan joukkoraiskausskandaaliin:

"Tää menee niin saatanasti tunteisiin kuin olla ja voi. Menee ihan siihen alimpaan kastiin, mitä ihminen voi tehdä. Ei millään tavalla hyväksyttävää.

– Kun lapset kasvavat aikuisiksi, niin heillä on kolme tärkeintä kasvattajaa. Tietenkin molemmat vanhemmat, sen jälkeen tulee opettajat ja sitten valmentajat. Nämä kyseiset kaverit ovat totaalisesti häpäisseet nämä kolme."

Olennaisin fokus ja suurin pöyristys tulee siis siitä että joukkoraiskaajakiekkoilijat ovat häpäisseet vanhempansa. opettajansa ja valmentajansa. Voi kasvattajaparkoja, kyllä heillä on nyt vaikeaa.

Uhrista viis.

Minulla on varmaan itselläni asennevamma kun en usko tippaakaan näiden pöyristelijöiden pöyristelyjen aitouteen. Uhri näyttäytyy näille pöyristelijöille huorana jonka voi hiljentää rahalla. Tunteisiin taitaa mennä lähinnä nuorten jääkiekkoilijoiden pilalle mennyt ura ja maine jonka tämä huora pilasi rahanahneuksissaan. Näin se ajatus ja asenne pöyristelyjen takana oikeasti menee.

9

531

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      NHL boikottiin

      • Anonyymi

        🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑

        😋 ­N­­y­­m­­­f­­o­­­m­­­a­­­a­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#18244966

        🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      "lainoppineen professori Dawn Mooren mukaan tapaukseen liittyy suuri ongelma.

      – Oikeusistuimia ei ole perustettu seksuaalista väkivaltaa varten. Ne on perustettu suojelemaan omaisuutta. Seksuaalirikoksissa koko tilanne kääntyy päälaelleen. Ei ole kyse syyllisyydestä tai syyttömyydestä. On kyse suostumuksesta, emmekä voi todistaa sellaista.

      – Mielestäni tapauksissa kukaan ei voita – lopputuloksesta riippumatta. Vahingon aiheuttanut tarvitsee apua, eikä saa oikeudessa sitä. Se, jota on satutettu, tarvitsee tukea ja ymmärrystä tarinalleen. Sekin jää saamatta."

      Ei taidan olla toista asiaa joka pitäisi samalla tavalla ihmisten aivot solmuun kuin seksuaalinen väkivalta. Mitä ihmettä professori Dawn Moorekin selittää?

      • Anonyymi

        Jos suostumusta ei voida todistaa siinä on kyse syyllisyyden todistamisen vaikeudesta. Mistä muusta tuossa on kyse kuin syyllisyydestä tai syyttömyydestä?

        Raiskaaja tarvitsee apua, ja uhri teetä sympatiaa ja sääliä.

        Hienoa professori Dawn Moore. 👍 Professorin äly ja järki plus empatiakyky häikäisee. Vai oliko professorin oikea tarkoitus sittenkin provosoida tahallisesti?


    • Anonyymi

      Nyt sekuntikello käyntiin kauanko menee ennenkuin hyvännäköiset seksikkäät nuoret jääkiekkoilijapojat maalataan ajojahdin uhreiksi. Eihän kukaan tyttö oikeasti kärsi tuollaisten seksipommien joukkoraiskauksen uhriksi joutumisesta.

      Oikeasti se horo halusi sitä. Sitten tuli katuma päälle ja ajatteli pistää rahoiksi.

      Eivätkö he ole jo kärsineet tarpeeksi kun on naamat jo pitkin nettiä? Elämä pilalla yhden nartun takia.

      Pojat on poikia. Tiesihän se tyttö mihin ryhtyi kun läksi pojan mukaan.

      Sitäpaitsi olihan se jo etukäteen kuin harrastanut suostumisellista seksiä niin mitä väliä sillä on jos mukaan yhtyy seitsemän kaveria.

      Kohtuutonta! 😭

      • Anonyymi

        Ei kannata osallistua joukko- orgioihin jos haluaa välttyä potentiaalisilta raiskaussyytöksiltä ja pelastaa uransa.


    • Anonyymi

      Sovinistisiat asialla.

      • Anonyymi

        Mitä sinä yrität sanoa?

        Kun keskustellaan vakavista aiheista, pitäisi osata sarkasmia harrastaessaan olla niin selkeä ilmaisussaan, ettei jää epäselväksi mikä on viesti.


    • Anonyymi

      Kyllä huoraakin voi ihmisenä kohdella jos on nautinnon saanut.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      83
      4433
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      3088
    3. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      39
      2854
    4. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      116
      2625
    5. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      17
      2499
    6. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      112
      2248
    7. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      38
      2201
    8. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      13
      2124
    9. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2015
    10. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      28
      1717
    Aihe