D-130 tehon puute

Hankin viime kesänä VB.n D-130 diesel
moottorin ja uskoin myyjään/säästin väärässä paikassa.
Onko kenellä kokemuksia ns"lastutuksesta"/"digituunauksesta"
4757
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

koe-ajaa vene ennen ostoa!

Äänestä

Minkä merkkinen kone on? Onko "VB" merkki?

Äänestä
  • volvo penta

    Äänestä

Itsellänikin on sama kone veneessä ja kävin googlettamaan. Ei löytynyt suoraan D130:lle virityslastuja.
Ymmärtääkseni tuota samaa konetta (160 hv versiona?) käytetään kuitenkin Volvon XC-sarjan autoissa? Ainakin moottorini asentanut huoltomies väitti minulle näin.

Kun laittaa googleen esim "chip volvo xc", niin saa aika monta virityslastun toimittaa esiin. Osaisikohan joku niistä auttaa?

Kerro, jos tuota kautta löytyi jotain! Erityisesti jos asensit lastun, niin mitä vaikutti?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


veiju kirjoitti:

Hankin viime kesänä VB.n D-130 diesel
moottorin ja uskoin myyjään/säästin väärässä paikassa.
Onko kenellä kokemuksia ns"lastutuksesta"/"digituunauksesta"

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu