Satakunnan Kansa Länsi-Suomi

Anonyymi-ap

Siinäpä oivallinen nimi lehdelle. 🤪

15

452

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Moni raumalainen lopetti lehden tilaamisen

      • Anonyymi

        Ja syytä on muidenkin.


      • Anonyymi

        😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋

        😍 ­N­­­y­­m­­­f­­o­­­m­­a­­a­­n­i -> https://l24.im/ecC7ux#kissagirl21

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Lehti PURSUAA uutisia Raumalta. Kuka porilainen sellaisia haluaa lukea???

    • Anonyymi

      Enpä ole huomannut muutosta

    • Anonyymi

      Länsi Suomi on laajempi kuin Satakunta. Nimi on siten väärinpäin.

      Luen mielelläni myös Raumalla tapahtunutta kuten muutkin sivistyneet porilaiset.

      • Anonyymi

        Varmaan jos siellä tapahtuisi jotain mielenkiintoista. Samat lukisi ala-asteen tapahtui tänään palstalla.


      • Anonyymi

        Siis mitkä.. 😂


    • Anonyymi

      Ei sellasta palstaa ole.

      Raumalla ja ympäristössä on Poria enemmän uutisoitavaa.

    • Anonyymi

      Media keskittyy Suomessa muutaman yhtiön haltuun. Se näkyy lisääntyvänä juttuvaihtona ja paikallislehtien yhdistymisillä.

      Sen vielä ymmärrän, että Satakunnassa julkaistaan Hesarin juttuja. Mutta mikä himputin järki on julkaista Porin ja Rauman paikallisuutisia HS:n nettisivuilla?

      • Anonyymi

        Ne pohjustaa tulevaa. Media keskittyy edelleen. Porin ja rauman paikallisuutiset tullaan lukemaan tulevaisuudessa vain mediatalojen nettisisällöstä. Ja niinhän se on jo nyt. En ole satiaista avannut moneen vuoteen. Monta päivää vanhoja uutisia, mainittua jutunvaihtoa paikallispäiväkerhojen välillä ja mainoksia.


    • Anonyymi

      Kaksi vanhaa jääkiekkolehteä meni kimppaan, mutta eipä sitä ainakaan painetun lehden sivumäärässä huomaa. Ainoa muutos, minkä huomaa ja mikä alkoi jo aiemmin, on kokoomuslaisten kommenttien määrän lisääntyminen eli vuoron perään Sampsa Kataja, Matias Marttinen, Harri Aalto, Jukka Tuori pääsevät kertomaan mielipiteitään ja viimeksihän mukaan tuli Olli-Pekka Heinonen.
      Kokoomuksen äänenkannattajiahan nämä virallisesti aikoinaan olivatkin, joten ei tässä suuresta yllätyksestä ole kysymys. Toisinaan huvittaakin tämä kokoomuslaisten pelleily: hiljattain lehdessä sekä Sampsa Kataja että Harri Aalto kävivät Amanda Palon kimppuun hänen myymälävarkauskommenttiensa takia. Molemmat herrat nuijivat vihervasemmistoa tähän aiheeseen liittyen voimiensa takaa.
      SK/L-S on myös puolueellinen pankkiasioissa, kun yksi ja sama OP:n pankinjohtaja saa pitää kolumniaan vuodesta toiseen lehdessä. Välillä jonkin muun pankkiryhmän edustajalle puheenvuoro, kiitos!

      • Anonyymi

        Ennen yhdistymistä Sanomaan sekä SK että LS tekivät vastuullista ja avointa journalismia, nyt korruptoitunutta journalismia, kuten mainitsemasi kokoomuslaiset sekä yksi ja sama OP-johtaja.

        Kannattaa mainita rohkeasti Julkisen sanan neuvostolle havainnoista.


    • Anonyymi

      Olen viime kuukausina tullut ajatelleeksi, että välirikko lehden ja demareitten välillä on tiukempi kuin on luultu. Välit eivät menneet poikki pelkästään Wallun kanssa, vaan Sotakunnan Kansa pisti koko puolueen boikottiin.

    • Anonyymi

      Odotin nimeä "Satakunnan Länsi-Gaysanomat" Rauma? Onko sr Islannissa? P. S. En ole ällö vegaanidraamailija.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Fuengirola.fi: Danny avautuu yllättäen ex-rakas Erika Vikmanista: "Sanoisin, että hän on..."

      Danny matkasi Aurinkorannikolle Helmi Loukasmäen kanssa. Musiikkineuvoksella on silmää naiskauneudelle ja hänen ex-raka
      Kotimaiset julkkisjuorut
      107
      3245
    2. GALLUP: Kuka voittaa The Voice of Finland -kisan: Oliver, Janina, Julia vai Mohammad?

      GALLUP: Kuka voittaa The Voice of Finland -kisan: Oliver, Janina, Julia vai Mohammad? Tänään jännittävä finaalilähetys
      Voice of Finland
      43
      1187
    3. Arvaa miten paljon

      Haluan sua?
      Ikävä
      83
      1162
    4. Tämä on kyllä heittämällä erikoisin ihmissuhde mitä on koskaan ollut

      Hulluinta on se että ei edes ole varsinaista suhdetta minkäänlaista, mutta tuntuu kuin olisit elämässäni mukana koko aja
      Ikävä
      53
      1102
    5. Helikopteri pörrää ja POLIISIT on eristettynä pururadan vieressä!

      Suojatehtävä pitää kiireisenä. Kulut ovat kovat!
      Pudasjärvi
      35
      1042
    6. Mikä teki vaikutuksen

      että ihastuit kaivattuusi? 🔥
      Ikävä
      49
      928
    7. Mitä toiveita ja ajatuksia sulla

      On kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      67
      878
    8. Autolla puuhun

      Halapahallin kohilla auto puuhun, lujaa on tultu ja ei oo pysyny hallinnassa. Taisipa olla lundin pojan auto, eipä tainn
      Oulainen
      25
      874
    9. Luuletko, että löydämme vielä

      Yhteyden takaisin? Miehelle ....
      Ikävä
      53
      867
    10. Tunnustan

      Vaikka peitän sen erittäin hyvin niin tunnustan että pidän sinusta erittäin paljon, mieheltä naiselle
      Ikävä
      39
      862
    Aihe