vuoden vaihteessa tulliportinkadulla. Tämä paikka oli kuopion vanhin thai-hieronta paikka.
Edellinen pisimpään toiminut hieromo lopetti vuonna 2022 vuorikadulla.
Mistä johtuu tämä lopettamisaalto ? Onko niin että korona ajan huonokysyntä vei taseet heikkoon kuntoon vai onko niin että korkea inflaatio viimeisen reilun vuoden aikana vei maksukyvyn asiakkailta eikä hintojen korotukset vuorikadulla eikä tulliportin toimipisteessä riittäneet pelastamaan yritystoimintaa ?
Thai-hieronta paikka lopetti
14
1695
Vastaukset 14
- Anonyymi
Aina on tarvetta hieronnalle!
- Anonyymi
Saattavat muuttaa isommalle paikkakunnalle jossa enempi asiakkaita.
- Anonyymi
Siellä on yleensä myös enemmän kilpailua.
- Anonyymi
Kyseinen thai-hieronta paikka EI ole kopettanut vaan siirtynyt uuteen osoitteeseen.
50 metriä on välimatka entiseen paikkaan.
Yrityksen nimikin on sama ja jopa käyntikortitkin ovat samoja liikkeen sisällä. - Anonyymi
Suomi24-palveluissa ei saa
Markkinoida mainostaa tuotteita tai palveluita ilman Suomi24:n lupaa
Käyttää palvelun sisältöä kaupallisiin tarkoituksiin ilman Suomi24:n lupaa - Anonyymi
Taitaa olla siinä lopettaneen liikkeen tiloissa tämä uusi sijainti.
- Anonyymi
Hinnastot seinällä puuttuu edelleenkin useasta liikkeestä.
Puhelimeen vastataan kesken hieronnan.
Kehitettävää kyllä löytyy joten antakaa asiakkaat palautetta muuten asiakaspalvelu ei parane.
- Anonyymi
Kahta eri thai hierojaa olen jututtanut tämän vuoden puolella ja kumpikin on valittanut asiakkaiden vähyyttä.
Ostovoima on heikentynyt kuopiolaisilla joka heti näkyy tarveharkintaisissa hankinnoissa. - Anonyymi
Kävi hauska juttu maaliskuussa kun kävin hierottavana thaikku mestassa kuopiossa.
Kesken hieronnan hierojan puhelin soi ja vastoin kohteliaisuutta hieroja lopetti hieronnan ja vastasi puhelimeen siinä minun vieressä.
Kuulin selvästi kuka soitti ja olisin tuntenut äänestä jos olisi ollut jokin tuttu.
Kysyjä ei meinannut ymmärtää että hieroja on juuri nyt varattu thai naisen heikosta suomen kielen taidosta johtuen.
Ajattelin että jos sanoisin siitä sivusta puhelimeen että tule reilun puolen tunnin päästä sillä hieroja on nyt varattu.
Yksityisyyden suoja tuli petettyä kun minä kuuntelin vieressä, ei hyvä.- Anonyymi
Siinäpä on taas palstalle höpisevälle ateistille taas tärkeää pohdittavaa!
- Anonyymi
Työvoimapula vallitsee thai hieromoissa.
Jututin erästä thai hieronta yrittäjää niin hän kertoi ettei loman ajaksi talvella saa sijaisia kuin korkeintaan pariksi viikoksi.
Usean eri sijaisen käyttö oman loman aikana teettää kuulemma enempi paperihommia ja sopimista. - Anonyymi
Hinnat vaan jatkavat kipuamistaan Kuopion thai-hieronnoissa.
Eräs nimeltä mainitsematon paikka oli nostanut VIITEENKYMPPIIN puolen tunnin hieronnan.
Itse kyllä kierrän kaukaa tuon paikan ja valitsen mieluummin edullisemmat hieronnat. - Anonyymi
Onko puijonkadun thai-hieronta mesta missä kerroksessa ja avautuuko ulko-ovi kun painaa ovenpielessä nappia vai onko otettava puhelu ennen kun pääsee sisälle ?
Ketjusta on poistettu 37 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1062195- 103886
- 64791
- 46790
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???21706Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha511693Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76630- 64595
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik23570- 57551