Lasten naamat kuntoon

Anonyymi-ap

9

560

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ehkä tästä muovipurtilomassasta saadaan vähän lisuketta mereen killumaan kiinalaisten akkutehdasjätteen sekaan.

    • Anonyymi

      Kahdeksanvuotias Jennakin sen tietää, ja jos ei tiedä, niin Normaali kertoo:
      "Kasvojen iho on altis haittalle haittatekijöille, kuten säälle sääolosuhteille. Lisäksi hormonaaliset menettelyt ilmetä ihossa epäpuhtauksina, ja elämän ilot ja huolet juonteina. Toisin sanoen: eletty elämä näyttää maailmassa."
      (Normaalin sivulta)

    • Anonyymi

      Ihana tulevaisuus lapsilla.

    • Anonyymi

      Tiktok-kakarat laittaa maailman luonnon niks naks ja Normaalit setämiehet käärii voitot. Yhdenlaista pedofiliaa tuokin.

    • Anonyymi

      Ne puodit jossa on ollut jotakin järkevää myytävää, ovat huvenneet Haminasta. Leveimmät rahat taitavat olla nykyään lasten viikkorahat. Ilmeisesti kadoksissa oleva vanhemmuus korvataan uusilla kännyköillä, brändivaatteilla ja rahalla. Lapset ovat netin ja muun markkinasaastan armoilla, mutta asia ei näytä kiinnostavan monia.

    • Anonyymi

      Ja onhan lisäksi normaalia kantaa normaalia kassia ja se on nuoren oma asia jos kantaa normaaleja asioita kassissa, joita on normaaleilla ihmisillä joka paikassa, kuten tv:ssä, peleissä, uutisviihteessä, kaupankäynissä ja sodissa.
      https://yle.fi/a/74-20008814/64-3-209479

    • Anonyymi

      Kyllä normaaliin maalimaluokan pikkukaupunkiin sopii siis myös normaali meret pilaava normaalien kiinalaisten ympäristön tuhoajien ja heidän normaalien suomalaisten yhteistyökumppaniensa tehdas, koska elämme aikakautta, jossa on normaalia luhistaa sellainen luonto, joka on vielä jäljellä, että sähköautoilla voitaisiin pörrätä ne muutamat vuodet, jotka ovat mahdollisia ennen kuin planeetan voimavarat loppuvat ja todellinen kaaos alkaa.

    • Anonyymi

      Mutta kuluttaja se saa kuitenkin valita kuluttaako älyttömästi vai jäjettömästi. Lapset mukaan kuluttamaan jo vauvaa vaariksi ja mummoa sumuun.

    • Anonyymi

      Kiinalainen tiktok pitäisi kieltää ja bannata koko EU:n alueelta koska CCP

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      284
      4755
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      135
      3056
    3. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      51
      2963
    4. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1541
    5. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      227
      1242
    6. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1189
    7. Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa

      Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.
      Maailman menoa
      7
      986
    8. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      981
    9. Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?

      Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu
      Ikävä
      78
      971
    10. Paskalaista valokuitulakiin

      Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais
      Maailman menoa
      52
      969
    Aihe