SAVINIEMI RULES

Kolmen pollissimaijan ryhämä iski illalla kohteeseen? Saviniemessa.
81452
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

jos ei tuu auto seinään nii polissi kuitennii, ei oo siunauta talola

Äänestä

Kirjastoauton lainakirjat jääneet palauttamatta?

Äänestä

minnekkäs suunnalle saviniemeä iskivät ?mara

Äänestä
  • osuuskaupan viereen

    Äänestä

On varmaankin kyseessä jotain suurempaa rötöstä tapahtunut kun talo on ollut valoton ja liikettäkään ei ole näkynyt yli viikkoon , hämmästelee naapurit.

Äänestä

Lähistöllä on nähty punaista pulkkaa vetävä nainen menossa Strömbergin kulmaa kohti.

Äänestä
  • olliko työvaatetus?

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    olliko työvaatetus?

    Jos tarkoitat kansallistatyövaatetusta niin ei ollut sellaiseen pukeutunut vaan aivan normaaleihin talviasusteisiin.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kolmen pollissimaijan ryhämä iski illalla kohteeseen? Saviniemessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu