Koko talven Keskuskatu on ollut järkyttävässä kunnossa, syviä uria ja jää kasoja ei ole tahtonut Transiitilla päästä. Lauantaina ihme tapahtui ja keskuskatu vihdoin aurattiin sileäksi kiitos
Lumen auraus
24
1260
Vastaukset
- Anonyymi
Torin ympäristössä ei pääse kuin panssarivaunulla Myllymäessä pulkka on ainoa
- Anonyymi
Aurauksen jälki on ollut koko talven ala-arvoista. Kamalat varhot joka puolella kaupunkia. Eikö ole kunnon vehkeitä millä vetää kovempiki jää maasta pois.
- Anonyymi
Vali vali, hanki parempi auto nii ei tarvii kitistä huonoista teistä.
- Anonyymi
Osta Toyota.
Toyota mies.
- Anonyymi
Odottakaa nyt että jäälumi sulaa ja saatte Keskuskadulla väistellä 739 eri suurta kuoppaa, koloa ja puuttuvaa asfalttia. Rahaa tietysti menee uuskankaanpääläisille lomailijoille tierahoistakin kaikki. Hieno ihmiskauppaiden kaupunki ja bussifirmat ajaa Ukria lisää!
- Anonyymi
Joku katkera tunkee näihin alotuksiin ukrainalaiset vaikkei liity asiaan mitenkään.. Kertokaa mulle miten suhun, JUST SUHUN on ukrainalaisten täällä olo vaikuttanut?
- Anonyymi
Miksi kiivailet ja näytät tarkoituksella tyhmältä? Oletko bussifirman omistaja tai renki, joka alkaa pelätä, että jokin täysjärkinen virkamies puuttuu ihmiskauppakuljetuksiisi?
Kerron sulle. Rahaa ei ole kaupungin katujen kunnostamiseen, mutta lomailijoiden komeaan ylläpitoon riittää, niin mitä miettisit?
- Anonyymi
Tehtaankatu ja Asemakatu ihan kamalassa kunnossa.
- Anonyymi
taitaa olla kateellinen auraus urakoitsija joka kirjoittaa. hyvin on pääkatujen auraaja hoitanut alueet asian mukaisilla koneilla koko ajan ja aivan aikataulussa.
- Anonyymi
Jämintiellä keskikaistat ollu koko talven auraamatta kunnolla.
- Anonyymi
Mun kotikatuni Mettälänkankaalla on hienosti aurattu koko talven. KIITOS!
- Anonyymi
Onko ehkä metsästäjänkatu
- Anonyymi
Isoja on murheet.
- Anonyymi
Ja S-markettiin mentäessä ympyrästä on myös melkoinen kyntöpelto. Muuten on kyllä aurattu kohtalaisesti. Kiitos!
- Anonyymi
mene itte aurailee nii katotaa osaakko paremmi.
- Anonyymi
Ei nämä moitteet mitään turhia ole kun reiman tehtaan kohdalta kääntyy tehtaankadulle saa kyllä ajella todella keskittyneesti kun jäiset polanteet
kiusana . Ajelen usein tampereen suuntaan läpi lavian ja mouhijärven niin siell äei koskaan tiet samanlaisia vaan ihan hämmästyttävän hyvässä kunnosssa ja turvallisempia - Anonyymi
Myy pois transitti osta Mersu
- Anonyymi
Kadut on ku kyntöpeltoo ja rahaa ei riitä auraukseen mutta kyllä aina Venesjärvelle muutama milli löytyy!!!
- Anonyymi
Just näin!! Muttaku ne tietyt ihmiset haluavat aina tahtonsa läpi kun on omasta navasta kyse.
- Anonyymi
Pistä kunnon sillikuorma Ransittiin ni menee lumeski paremmin
- Anonyymi
alottaja vois mennä töihi nii ei oo aikaa olla tunti tolkulla kylillä
- Anonyymi
Kyllä noi asuntoalueen ovat surkeassa kunnosss ja auraus vedetty niin ettei mahdu vastaantulevaa päöse sivuttamaan
- Anonyymi
Urakoitsijat on ilmeisesti enimmäkseen persuja.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka1203038EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje351415- 1041289
Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas1621037Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana
Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta3661017Empaattisuus ja suoruus.
Tässä tullut noita pehmeitä asioita pohdittua, mutta toisaalta olen myös yksinkertainen mies. Pidän suoruudestakin. Mi1331008- 60947
- 41747
Sä saat mut tuntemaan
Jotain sellaista mitä ei saisi tuntea mutta må en mahda tälle mitään. Mulla on ikävä niitä meidän katseita ja sitä tunne22733Tunnettujen vanhempien lapset, tv-sarja
Tunnettujen vanhempien lapset saa tv-sarjan. Juurihan yksi heistä oli MTV:ssä 6.5.26 kertomassa ettei halua julkisuutta114699