Lapset,Vielä ehtii lähteä Lappeenrannasta

Anonyymi-ap

Kiitos ESaimaa silmiä avaavasta Kaupunkin investointi buumi jutusta.. Eläkeläiset kohde ryhmänä. Uusi uimahalli,jäähalli ym vapaaajan vietto kohteita. Lapsilta viedään lähi koulut,kirjastot,liikunta paikat. Olemmeko äänestäneet oikein? Miksi lapsiin kohdistuvia leikkauksia. Urheilu on joukkue peliä,yksilönä ei menesty vaikka olis kuinka kallis jäähalli. Poltiikka Lappeenrannassa on yksilö lajia,salassa salaseuran kanssa.Eikö hävetä olla kapungin valtuutettu kun ei kutsua ole salaseuraan tullut. Väitteet julkisuudessa että on Poliittinen tuki on Valehtelua!! Lapsi perheet ,pakatkaa muuttokuorma. Eläkeläisten paratiisi suunnitelma ei kaipaa lapsia lähelleen.

6

336

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      SDP ajaa asiaa. Salaseuran jäseniä ja käsi toisen taskussa koko ajan. Vaikka kuinka kova pakkanen tulis niin käsi pysyy toisen taskussa. Kouluilta rahat Jäähalliin

    • Anonyymi

      Painotan et viimenen sammuttaa valot. Saisivat siitäkin jäähalliin säästettyä

    • Anonyymi

      Tiedustelin näitä salaseuran jäseniä. Kukaan ei tunnusta niin eikö päätökset ja suunnitelmat ole perättömiä jos salaseura olikin fiktiivinen. Höpöheinä jäsenistä koottu tai nuuska muikkusia

    • Anonyymi

      Suuret ikäluokat ovat itsekkäitä suurimmaksi osaksi. Heistä hallitus on hyvä kun eläkkeen korotus tuli itselleen ja sanovat vain röyhkeästi leikkauksien uhreille että jostakin tämän maan on säästettävä. Kunhan ei itsekkäiltä itseltään, kaikki on ok niille!
      Ja, on sekin muka oikein että on niin pienet palkat että tukia pitää lisäksi kerjätä!
      Kuulema kertyy veroa sillä tavalla hyvin? (Pienestä palkasta hyvät verotulot?)
      Valtio tukee rikasta nuukailijatyönantajaa sillä että maksaa vaillisen palkan lisäksi tukia joten työnantajalle tulee säästöä palkkakuluissa ja voitto on suurempi. Verovaroja tuhlaantuu tukiin kun työläinen ei palkallaan pärjää mutta sehän onkin perskokkareiden tavoite että rikkaat rikastuu ja köyhiä voisi orjina pitää.
      Aiemmin voivottelin muiden kurjuutuksia ja puolustin palveluita mutta nyt on hyvä että terveyspalvelut ajetaan alas. Ovatkin jo hyvin tasottomia. Samaten ei ole minulle väliä jos syrjäkylien persujen teitä ei kunnossa pidetä. Ja hyvä että etelänmaihin ei Suomesta eläkkeitä maksella. Sen rahan jäätävä tähän maahan kiertoon.
      Loppui oma solidaarisuuten muita kohtaan, saakoot muutkin samaa kovaa kohtelua osakseen! Ei kiinnosta enää.
      Nujertakoon hallitus tämän tyhmän kansan yksi ryhmä kerrallaan.
      Monet lapset ja nuoret ovat jo kurjistusten kohteina mutta ei se ketään haitannut. Tuhoitaan loputkin! Se on reilua.

    • Anonyymi

      Mä oon willimies, rannoilta, matkalla alas, katkeruutta takana, läskiä alla. Jo poikana päätin, mä valitan kaikesta...

    • Anonyymi

      Kyllä sen verran pitäisi ajatella lapsiaan jos pystyy muuttamaan muualle se on lapsille sijotus tulevaisuuteen oli suuri virhe aikanaan muuttaa tänne.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      219
      5472
    2. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      132
      5044
    3. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      27
      4861
    4. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      123
      2075
    5. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      404
      1807
    6. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      89
      1667
    7. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      22
      1639
    8. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      13
      1541
    9. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      93
      1323
    10. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      379
      1290
    Aihe