S212-mersuni ajomäärä lähentelee 200.000 km.
Kysyisin, onko tapana, että iskunvaimentimien vaihdon yhteydessä uusitaan myös jouset, vai onko niin, että odotetaan siihen saakka jos niitä alkaa mennä.
Alkuperäiset iskarit vielä kyseessä.
Kustannus eikä työkään ole suuren suuri, mikäli jouset ovat "hollilla"!
Mersun jousien vaihto.
4
597
Vastaukset 4
- Anonyymi
Miksi et ostanut kunnon mersua missä on ilmajouset?
Vaihda vaan paremmaksi se muuttuu ajaa. Edessä on tukitanko mikä estää pyörän liikkumista eteen ja taaksepäin se pusla rungon puolelta kannattaa myös vaihtaa samalla. Tyyppi juttu mersuissa. Se on kai kovin kallis ole vaihtaa samalla. Kiitos vastauksesta, mutta siinä farkussa on jo ilmajousitus, mutta ymmärtääkseni vain takana.
Yksi ilmpussi on jo hajonnut km-lukemalla 133.000.- Anonyymi
No ei välttämättä kai ole tapana, mutta jos on odotettavissa että jousien käyttöikä alkaa olla lopussa ja samalla kertaa vaihtamalla säästää työkustannuksissa, niin onhan se ihan järkevää vaihtaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 951821
Miksi kumppaniehdokkaan oma elämä on teille ongelma?
Täällä monesti kuulee vaatimuksia siitä, että kumppaniehdokkaalla ei saisi olla lemmikkejä, lapsia, kavereita, eksiä, su4871380- 881193
Ny se loppuu ( Kuhmo)
Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.481170- 751160
Oikea nainen
On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t1931130- 93937
Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan
Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt11864- 65715
Minä olen käyttänyt mustan magian riittejä ja taikoja aiheuttaakseni epäonnea ja pahaa joillekin
Ne jutut on toimineet. Olen harjoittanut tätä parisenkymmentä vuotta176711