DivePoint sukellusvarusteet

Anonyymi-ap

Kiitos DivePoint Pori, sain hyvät varusteet kun piti sukeltaa vanhan hinaajan ruosteisesta ahterista sisään, oli ahdas ja pimeä reitti mutta DivePointilta sai hyvät varusteet ja ohjeet tähän syväsukellukseen: on vain pysyttävä kovana. Nyt hankaamaan snorkkelia.

10

804

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      DivePointin kireät sukelluspuvut täytyy pukea rasvattuna päälle. Tähän ehdottomasti paras on tummeli tai silikonipohjainen merilevältä tuoksuva liukuvoide, jota saa DivePoint Porista, tämä on on havaittu tehokkaaksi houkuttelemaan imukaloja. Yyterissäkin tavatuilla imukaloilla imuteho on voimakas, jopa 9 kilopascalia per neliösentti. Siinä on jopa DivePointin snorkkelit koetuksella.

    • Anonyymi

      Vein snorkkelini huoltoon DivePoint Poriin ja palvelu oli todella luistavaa. Omistaja käsitteli snorkkeliani varmoin ottein, ottaen sen lopulta suuhun testatakseen toimiiko se vielä. Suuri snorkkelini pullisteli kilpaa auringon kanssa ja paisui hengityksen tahtiin. Olin onnellinen ja helpottunut kun snorkkelini toimi edelleen ilman ylimääräisiä varusteita, joita myös saa DivePoint Porista

    • Anonyymi

      Kävin DivePoint Porissa 90-luvulla ostamassa uutta harppuunaa jolla metsästää koikarppeja Isomäen metsän lammesta. Onneksi tähänkin löytyi hyvät vehkeet. Kaivoin lompakostani pinon chydeniuksia, jolloin omistaja hymyili vienosti ja tarjosi kaupan päälle märkäpukua, jos karppimetsällä on liian märät tunnelmat, sekä sateenkaaren väristä pyyheliinaa johon oli painettu yrityksen (DivePoint Pori) logo. Karppien kalastuksen jälkeen menin vielä maauimalaan puhdistumaan ja uinnin jälkeen legendaariselle äijäpenkille istumaan, ison snorkkelini vilkkuessa manspreading-asennossa DivePoint Porin sateenkaaripyyhkeen alta.

    • Anonyymi

      Nauraa

    • Anonyymi

      Divepoint oy Pori sukelluskurssilla edistyneenä olin tutkimassa koikarppeja Kirjurinluodon lammessa, kunnes jäin valtavasta snorkkelistani kiinni lammen pohjaan. Onneksi olin syönyt edellisenä päivänä hernekeittoa ja ruisleipää, niin saatoin päästää takapuolestani kuplamerkkejä pinnalle. Jälkeenpäin minulle kerrotiin että rectumista päästämäni hätäsignaali räiskyi pinnalla aivan kuin Waimangurin geysir olisi purkautunut. Divepoint oy Pori sukelluskouluttaja ymmärsi merkin ja hyppäsi perääni ottaen minusta rajulla karhumaisella otteella kiinni, kiskoessani minut pintaan niin että uusi sateenkaarivärinen sukelluspukuni repesi. Onneksi Divepoint oy Pori lupasi korjata sen, onhan heidän tuotteillaan 69 vuoden takuu. Ehkäpä pian pääsen taas tutkimaan koikarppeja.

    • Anonyymi

      Kuulostaa hyvältä mestalta

    • Anonyymi

      Porin Prideystävällisin yritys

    • Anonyymi

      Sopii myös ilmastoahdistuneille, vihreä yritys

    • Anonyymi

      Hyvä yritys joka huomioi seksuaalivähemmistöt mainiosti, loistavaa DivePoint Pori

      Pori Priden pääsponsori tänävuonna?

    • Anonyymi

      Snorkkelini päähän jäi mutaa viime sukelluksella, onneksi DivePoint Porista saa hyvää luistavaa puhdistuainetta

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      95
      3090
    2. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      48
      2614
    3. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      12
      2254
    4. Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?

      Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -
      Maailman menoa
      111
      1792
    5. Voiko kaivattu olla liian vanha?

      Tai muuten huonokuntoinen...
      Ikävä
      168
      1444
    6. Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?

      Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa
      Työpaikat
      30
      1198
    7. Missä näit viimeksi kaivattusi?

      Menikö kohtaaminen hyvin vai ujousko esti lähestymästä?
      Ikävä
      52
      1092
    8. IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...

      71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih
      Terveys
      15
      896
    9. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      112
      873
    10. Polvinen hylkäsi Persut

      Polvinen teki ratkaisun, lähti Persujen paraati paikalta. Moni on jättänyt puolueen tavallisten kansalaisten joukosta.
      Kajaani
      139
      788
    Aihe