DivePoint sukellusvarusteet

Anonyymi-ap

Kiitos DivePoint Pori, sain hyvät varusteet kun piti sukeltaa vanhan hinaajan ruosteisesta ahterista sisään, oli ahdas ja pimeä reitti mutta DivePointilta sai hyvät varusteet ja ohjeet tähän syväsukellukseen: on vain pysyttävä kovana. Nyt hankaamaan snorkkelia.

10

967

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      DivePointin kireät sukelluspuvut täytyy pukea rasvattuna päälle. Tähän ehdottomasti paras on tummeli tai silikonipohjainen merilevältä tuoksuva liukuvoide, jota saa DivePoint Porista, tämä on on havaittu tehokkaaksi houkuttelemaan imukaloja. Yyterissäkin tavatuilla imukaloilla imuteho on voimakas, jopa 9 kilopascalia per neliösentti. Siinä on jopa DivePointin snorkkelit koetuksella.

    • Anonyymi

      Vein snorkkelini huoltoon DivePoint Poriin ja palvelu oli todella luistavaa. Omistaja käsitteli snorkkeliani varmoin ottein, ottaen sen lopulta suuhun testatakseen toimiiko se vielä. Suuri snorkkelini pullisteli kilpaa auringon kanssa ja paisui hengityksen tahtiin. Olin onnellinen ja helpottunut kun snorkkelini toimi edelleen ilman ylimääräisiä varusteita, joita myös saa DivePoint Porista

    • Anonyymi

      Kävin DivePoint Porissa 90-luvulla ostamassa uutta harppuunaa jolla metsästää koikarppeja Isomäen metsän lammesta. Onneksi tähänkin löytyi hyvät vehkeet. Kaivoin lompakostani pinon chydeniuksia, jolloin omistaja hymyili vienosti ja tarjosi kaupan päälle märkäpukua, jos karppimetsällä on liian märät tunnelmat, sekä sateenkaaren väristä pyyheliinaa johon oli painettu yrityksen (DivePoint Pori) logo. Karppien kalastuksen jälkeen menin vielä maauimalaan puhdistumaan ja uinnin jälkeen legendaariselle äijäpenkille istumaan, ison snorkkelini vilkkuessa manspreading-asennossa DivePoint Porin sateenkaaripyyhkeen alta.

    • Anonyymi

      Nauraa

    • Anonyymi

      Divepoint oy Pori sukelluskurssilla edistyneenä olin tutkimassa koikarppeja Kirjurinluodon lammessa, kunnes jäin valtavasta snorkkelistani kiinni lammen pohjaan. Onneksi olin syönyt edellisenä päivänä hernekeittoa ja ruisleipää, niin saatoin päästää takapuolestani kuplamerkkejä pinnalle. Jälkeenpäin minulle kerrotiin että rectumista päästämäni hätäsignaali räiskyi pinnalla aivan kuin Waimangurin geysir olisi purkautunut. Divepoint oy Pori sukelluskouluttaja ymmärsi merkin ja hyppäsi perääni ottaen minusta rajulla karhumaisella otteella kiinni, kiskoessani minut pintaan niin että uusi sateenkaarivärinen sukelluspukuni repesi. Onneksi Divepoint oy Pori lupasi korjata sen, onhan heidän tuotteillaan 69 vuoden takuu. Ehkäpä pian pääsen taas tutkimaan koikarppeja.

    • Anonyymi

      Kuulostaa hyvältä mestalta

    • Anonyymi

      Porin Prideystävällisin yritys

    • Anonyymi

      Sopii myös ilmastoahdistuneille, vihreä yritys

    • Anonyymi

      Hyvä yritys joka huomioi seksuaalivähemmistöt mainiosti, loistavaa DivePoint Pori

      Pori Priden pääsponsori tänävuonna?

    • Anonyymi

      Snorkkelini päähän jäi mutaa viime sukelluksella, onneksi DivePoint Porista saa hyvää luistavaa puhdistuainetta

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas puukotus yläristillä!

      Tänään taas puukotettu hengiltä ihminen Kuopiontien läheisyydessä yläristillä! Nyt näitä alkaa olla viikoittain!
      Pieksämäki
      63
      1952
    2. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin

      Kesä ja juhannus on grillailun kulta-aikaa. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin. Ka
      Grillaus
      71
      1324
    3. La Promesa sarjan ystäville iso pettymys - Yleltä lisäinfoa asiasta

      La Promesa suosikkisarjan kohtalosta on tullut tietoa. Tämä ei kyllä välttämättä ilahduta sarjan faneja. Lue lisää: htt
      Tv-sarjat
      12
      1003
    4. Mä muuten kerroin puolisolle susta

      Nimeä mainitsematta....
      Ikävä
      98
      948
    5. Paljonko meidän ikäero on?

      Ois kiva tietää.
      Ikävä
      91
      855
    6. Nainen onko kaikki

      Onko sinulla nainen kaikki hyvin? mies
      Ikävä
      98
      715
    7. Nyt kun olen vähän huppelissa niin uskallan sanoa

      Mikä minua oikein närästää... Tiedän että meillä on ollut vaikeaa mutta miten kauan sulla on ollut toinen mies vai oliko
      Ikävä
      49
      610
    8. Mies onko sinulla

      Kaikki hyvin? 🌞 -nainen
      Ikävä
      38
      544
    9. Toivotetaanko toisillemme

      Juhannuksia vai ollaanko vihoissa
      Ikävä
      56
      517
    10. Työttömät risusavottaan

      Tuli tässä juhannusnuotiolla sellainen idea mieleen, että miksei työttömiä velvoiteta tekemään hanttihommia, kuten risus
      Maailman menoa
      240
      474
    Aihe