DivePoint sukellusvarusteet

Anonyymi-ap

Kiitos DivePoint Pori, sain hyvät varusteet kun piti sukeltaa vanhan hinaajan ruosteisesta ahterista sisään, oli ahdas ja pimeä reitti mutta DivePointilta sai hyvät varusteet ja ohjeet tähän syväsukellukseen: on vain pysyttävä kovana. Nyt hankaamaan snorkkelia.

10

780

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      DivePointin kireät sukelluspuvut täytyy pukea rasvattuna päälle. Tähän ehdottomasti paras on tummeli tai silikonipohjainen merilevältä tuoksuva liukuvoide, jota saa DivePoint Porista, tämä on on havaittu tehokkaaksi houkuttelemaan imukaloja. Yyterissäkin tavatuilla imukaloilla imuteho on voimakas, jopa 9 kilopascalia per neliösentti. Siinä on jopa DivePointin snorkkelit koetuksella.

    • Anonyymi

      Vein snorkkelini huoltoon DivePoint Poriin ja palvelu oli todella luistavaa. Omistaja käsitteli snorkkeliani varmoin ottein, ottaen sen lopulta suuhun testatakseen toimiiko se vielä. Suuri snorkkelini pullisteli kilpaa auringon kanssa ja paisui hengityksen tahtiin. Olin onnellinen ja helpottunut kun snorkkelini toimi edelleen ilman ylimääräisiä varusteita, joita myös saa DivePoint Porista

    • Anonyymi

      Kävin DivePoint Porissa 90-luvulla ostamassa uutta harppuunaa jolla metsästää koikarppeja Isomäen metsän lammesta. Onneksi tähänkin löytyi hyvät vehkeet. Kaivoin lompakostani pinon chydeniuksia, jolloin omistaja hymyili vienosti ja tarjosi kaupan päälle märkäpukua, jos karppimetsällä on liian märät tunnelmat, sekä sateenkaaren väristä pyyheliinaa johon oli painettu yrityksen (DivePoint Pori) logo. Karppien kalastuksen jälkeen menin vielä maauimalaan puhdistumaan ja uinnin jälkeen legendaariselle äijäpenkille istumaan, ison snorkkelini vilkkuessa manspreading-asennossa DivePoint Porin sateenkaaripyyhkeen alta.

    • Anonyymi

      Nauraa

    • Anonyymi

      Divepoint oy Pori sukelluskurssilla edistyneenä olin tutkimassa koikarppeja Kirjurinluodon lammessa, kunnes jäin valtavasta snorkkelistani kiinni lammen pohjaan. Onneksi olin syönyt edellisenä päivänä hernekeittoa ja ruisleipää, niin saatoin päästää takapuolestani kuplamerkkejä pinnalle. Jälkeenpäin minulle kerrotiin että rectumista päästämäni hätäsignaali räiskyi pinnalla aivan kuin Waimangurin geysir olisi purkautunut. Divepoint oy Pori sukelluskouluttaja ymmärsi merkin ja hyppäsi perääni ottaen minusta rajulla karhumaisella otteella kiinni, kiskoessani minut pintaan niin että uusi sateenkaarivärinen sukelluspukuni repesi. Onneksi Divepoint oy Pori lupasi korjata sen, onhan heidän tuotteillaan 69 vuoden takuu. Ehkäpä pian pääsen taas tutkimaan koikarppeja.

    • Anonyymi

      Kuulostaa hyvältä mestalta

    • Anonyymi

      Porin Prideystävällisin yritys

    • Anonyymi

      Sopii myös ilmastoahdistuneille, vihreä yritys

    • Anonyymi

      Hyvä yritys joka huomioi seksuaalivähemmistöt mainiosti, loistavaa DivePoint Pori

      Pori Priden pääsponsori tänävuonna?

    • Anonyymi

      Snorkkelini päähän jäi mutaa viime sukelluksella, onneksi DivePoint Porista saa hyvää luistavaa puhdistuainetta

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue

      Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää
      Maailman menoa
      233
      5307
    2. Olen väsynyt tähän

      En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy
      Ikävä
      46
      5180
    3. Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?

      Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas
      Maailman menoa
      220
      2854
    4. Seuraava hallituspohja - Kokoomus, kepu, persut + KD

      Kokoomus saa ainakin 20% kannatuksen ensi vaaleissa, keskusta sanoisin noin 15%, persut todennäköisesti enemmän, ehkä 17
      Maailman menoa
      145
      2430
    5. Olenko mies sinun mielestä outo?

      Saat vastata rehellisesti.
      Ikävä
      65
      2032
    6. Millasia unelmia sulla on?

      onko unelmia...?
      Ikävä
      70
      1840
    7. Miten usein toivot

      Tai olet toivonut että olisimme lähekkäin vai toivotko ollenkaan?
      Ikävä
      208
      1704
    8. Miksi et voi tutustua minuun irl?

      Vastaa yleisellä tasolla/ympäripyöreästi, jos pelkäät tunnistamisia.
      Ikävä
      184
      1343
    9. Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus

      Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,
      Maailman menoa
      8
      1234
    10. Martina tienaa itse rahansa

      Ei tarvitse anella elättäjältään rahaa, ruokaa ja laukkuja.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      320
      1191
    Aihe