DivePoint sukellusvarusteet

Anonyymi-ap

Kiitos DivePoint Pori, sain hyvät varusteet kun piti sukeltaa vanhan hinaajan ruosteisesta ahterista sisään, oli ahdas ja pimeä reitti mutta DivePointilta sai hyvät varusteet ja ohjeet tähän syväsukellukseen: on vain pysyttävä kovana. Nyt hankaamaan snorkkelia.

12

1011

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      DivePointin kireät sukelluspuvut täytyy pukea rasvattuna päälle. Tähän ehdottomasti paras on tummeli tai silikonipohjainen merilevältä tuoksuva liukuvoide, jota saa DivePoint Porista, tämä on on havaittu tehokkaaksi houkuttelemaan imukaloja. Yyterissäkin tavatuilla imukaloilla imuteho on voimakas, jopa 9 kilopascalia per neliösentti. Siinä on jopa DivePointin snorkkelit koetuksella.

    • Anonyymi

      Vein snorkkelini huoltoon DivePoint Poriin ja palvelu oli todella luistavaa. Omistaja käsitteli snorkkeliani varmoin ottein, ottaen sen lopulta suuhun testatakseen toimiiko se vielä. Suuri snorkkelini pullisteli kilpaa auringon kanssa ja paisui hengityksen tahtiin. Olin onnellinen ja helpottunut kun snorkkelini toimi edelleen ilman ylimääräisiä varusteita, joita myös saa DivePoint Porista

    • Anonyymi

      Kävin DivePoint Porissa 90-luvulla ostamassa uutta harppuunaa jolla metsästää koikarppeja Isomäen metsän lammesta. Onneksi tähänkin löytyi hyvät vehkeet. Kaivoin lompakostani pinon chydeniuksia, jolloin omistaja hymyili vienosti ja tarjosi kaupan päälle märkäpukua, jos karppimetsällä on liian märät tunnelmat, sekä sateenkaaren väristä pyyheliinaa johon oli painettu yrityksen (DivePoint Pori) logo. Karppien kalastuksen jälkeen menin vielä maauimalaan puhdistumaan ja uinnin jälkeen legendaariselle äijäpenkille istumaan, ison snorkkelini vilkkuessa manspreading-asennossa DivePoint Porin sateenkaaripyyhkeen alta.

    • Anonyymi

      Nauraa

    • Anonyymi

      Divepoint oy Pori sukelluskurssilla edistyneenä olin tutkimassa koikarppeja Kirjurinluodon lammessa, kunnes jäin valtavasta snorkkelistani kiinni lammen pohjaan. Onneksi olin syönyt edellisenä päivänä hernekeittoa ja ruisleipää, niin saatoin päästää takapuolestani kuplamerkkejä pinnalle. Jälkeenpäin minulle kerrotiin että rectumista päästämäni hätäsignaali räiskyi pinnalla aivan kuin Waimangurin geysir olisi purkautunut. Divepoint oy Pori sukelluskouluttaja ymmärsi merkin ja hyppäsi perääni ottaen minusta rajulla karhumaisella otteella kiinni, kiskoessani minut pintaan niin että uusi sateenkaarivärinen sukelluspukuni repesi. Onneksi Divepoint oy Pori lupasi korjata sen, onhan heidän tuotteillaan 69 vuoden takuu. Ehkäpä pian pääsen taas tutkimaan koikarppeja.

    • Anonyymi

      Kuulostaa hyvältä mestalta

    • Anonyymi

      Porin Prideystävällisin yritys

    • Anonyymi

      Sopii myös ilmastoahdistuneille, vihreä yritys

    • Anonyymi

      Hyvä yritys joka huomioi seksuaalivähemmistöt mainiosti, loistavaa DivePoint Pori

      Pori Priden pääsponsori tänävuonna?

    • Anonyymi

      Snorkkelini päähän jäi mutaa viime sukelluksella, onneksi DivePoint Porista saa hyvää luistavaa puhdistuainetta

    • Anonyymi00017

      menkää nyt hei töihin

    • Anonyymi00018

      Olen käyttäny sukelluspukuna 70-lukulaisia Repolan haalareita,

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

      Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
      Ikävä
      76
      1079
    2. Millä nimellä

      kutsut kaivattuasi omassa mielessäsi?
      Ikävä
      42
      784
    3. Pisa-tulokset.....

      Tuoreen tutkimuksen mukaan suomalaisten osaaminen on edelleen OECD-maiden keskitasoa parempaa. Kantaväestön oppilaiden
      Maailman menoa
      218
      648
    4. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      34
      502
    5. Tiedät että on

      Tunteita yhä ja edelleen. Ehkä molemmin puolin.
      Ikävä
      23
      478
    6. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      37
      453
    7. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      70
      435
    8. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      45
      422
    9. Ihan pikku vinkki

      Kannattaa tallentaa kaikki mitä sen naisen kanssa puhuu ettei tule hankaluuksia myöhemmin
      Ikävä
      52
      409
    10. Jos ajattelit että

      Annan anteeksi niin en anna.
      Ikävä
      18
      404
    Aihe