Naisten turhamaisuus naamioituna hämäävillä selityksillä...
Meikki:
Meikki on yksi yleisimmistä tavoista korostaa kasvojen piirteitä ja luoda haluttu ilme. Meikkiin kuuluu usein tuotteita kuten meikkivoide, puuteri, poskipuna, huulipuna, ripsiväri, luomiväri ja kajal. Meikkiä voi käyttää arjessa tai juhlassa, ja sitä voi vaihdella tilanteen ja mielialan mukaan.
Hiusväri:
Hiusväri on tapa muuttaa hiusten väriä joko pysyvästi tai tilapäisesti. Hiusväriä voi käyttää peittämään harmaat hiukset, luomaan kontrastia tai vaihtelua hiusten sävyyn, tai kokeilemaan erilaisia värejä ja tyylejä. Hiusväriä voi levittää itse kotona tai käydä kampaajalla.
Kynsilakka:
Kynsilakka on tuote, jolla voi maalata kynnet halutulla värillä tai kuviolla. Kynsilakkaa voi käyttää koristamaan kynsiä, suojaamaan niitä lohkeilulta tai vahvistamaan niitä. Kynsilakkaa voi levittää itse kotona tai käydä manikyyrissä.
Kasvohoito:
Kasvohoito on palvelu, jossa kosmetologi puhdistaa, kuorii, kosteuttaa ja hoitaa asiakkaan kasvojen ihoa. Kasvohoito voi auttaa poistamaan epäpuhtauksia, virkistämään ihoa, ehkäisemään ikääntymisen merkkejä ja parantamaan ihon kuntoa. Kasvohoitoa voi saada kauneushoitolassa tai kylpylässä.
Hiusnaamio: Hiusnaamio on tuote, jota levitetään hiuksiin ja annetaan vaikuttaa jonkin aikaa ennen pesua. Hiusnaamio voi auttaa kosteuttamaan, ravitsemaan, korjaamaan ja silottamaan hiuksia. Hiusnaamiota voi käyttää kotona tai käydä kampaajalla.
Ripsienpidennykset: Ripsienpidennykset ovat keinotekoisia ripsiä, jotka liimataan omien ripsien päälle. Ripsienpidennykset voivat tehdä ripsistä pidemmät, tuuheammat ja kaarevammat. Ripsienpidennykset voi saada ripsiteknikolta.
Kulmakarvojen muotoilu: Kulmakarvojen muotoilu on tapa siistiä ja muokata kulmakarvojen muotoa ja väriä. Kulmakarvojen muotoilu voi tehdä kasvoista ilmeikkäämmät ja tasapainoisemmat. Kulmakarvojen muotoiluun voi käyttää pinsettejä, vahaa, lankaa tai kulmakynää. Kulmakarvojen muotoilua voi tehdä itse kotona tai käydä kosmetologilla.
Vartalonkuorinta: Vartalonkuorinta on palvelu, jossa kosmetologi hieroo asiakkaan vartalon ihoa kuorivalla aineella. Vartalonkuorinta voi auttaa poistamaan kuollutta ihosolukkoa, pehmentämään ihoa, edistämään verenkiertoa ja rentouttamaan lihaksia. Vartalonkuorintaa voi saada kauneushoitolassa tai kylpylässä.
Hajuvesi:
Hajuvesi on tuoksuva neste, jota suihkutetaan iholle tai vaatteille. Hajuvesi voi lisätä itsevarmuutta, luoda tunnelmaa, herättää muistoja tai viestittää persoonallisuutta. Hajuvesiä on monenlaisia ja niitä voi valita oman maun ja mielentilan mukaan.
Hieronta:
Hieronta on palvelu, jossa hieroja painelee, venyttää ja liikuttaa asiakkaan vartalon lihaksia ja kudoksia. Hieronta voi auttaa lievittämään stressiä, kipua ja jännitystä, parantamaan liikkuvuutta ja hyvinvointia, sekä rentouttamaan kehoa ja mieltä. Hierontaa voi saada hierojalta, fysioterapeutilta tai kylpylässä.
Dildo:
Masturbointi dildolla vapauttaa naisen kaikesta seksuaalisen kanssakäymisen tarpeesta miehensä kanssa, kun nainen kokee olevansa vapaa kuin taivaan lintu tekemään kaikessa mitä haluaa
Mitä tämä kaikki maksaa...
15
333
Vastaukset
- Anonyymi
Käytätkö noita kaikkia ja mies maksaa?
- Anonyymi
Globaalisti naisten turhamaisuuden kustannukset ovat niin suuret, ettå sillä kokonais summalla poistaisi maailmasta nälänhädän.
- Anonyymi
Onko dildo vai jotenkin turhamaista? Kyllä se ihan fiksu hankinta mielestäni. Annan mielellään lahjaksi jos joku on liian takakireä.
- Anonyymi
On se. Dildo on epäluottamusta miestä kohtaan
- Anonyymi
Jos mies ei nyt aina olekkaan kotosalla, mielestäni dildo on pieni rike verrattuna siihen että kunnioitetaan sitä miehuutta ikään kuin "yleisellä-tasolla".
- Anonyymi
Yksi lähihoitaja joka ajaa hienona au illa kertoi että hänellä menee kauneuden hoitoon neljäsataa euroa kuukaudessa mutta onneksi lapsi on vielä pieni ja lapsen isällä hyvät tulot kun maksaa elareita
- Anonyymi
2 456 678,34 €
- Anonyymi
Meidän muijalla kauneudenhoito maksaa maltaita, tänäkin vuonna on mennyt 1 234 675€ ja mikskään ei ole tullut. Edelleen on ruunahtavan näköinen. Oikein myötähävettää.
- Anonyymi
Onkohan kaikilla sinkkunaisilla dildo?
- Anonyymi
Hyvin harvalla on. Emätin on aika tunnoton eikä he oikeastaan tykkää ollenkaan siitä että sinne työnnetään mitään.
- Anonyymi
Siksi pitääkin nuolla.
- Anonyymi
Kilpailutin Hot Lipsun jyhkeimmän (kieppuvan/työntelevän/ruikkivan/ärjähtelevän) dildon vaikutuksen
vs
oman naiseni kanssa (Viagra/Penispumppu/Penisrengas/Kiimahuuto)penikseni .
45 minuutin temmellyksen jälkeen Hot Lipsin dildo lerpahti, pattereidta lähti virrat.
Hyppäsin pukille hoitamaan hommat loppuun. Toista tuntia vetelin selkä kolmella laineella menemään .
Lopputulos:
Ylivoimainen voitto meikäläiselle!- Anonyymi
Olet ilmeisesti jostain pornosta saanut väärän käsityksen mitä seksin pitää kestää. Toki ymmärrän ettei sinulta enää tuossa iässä lennä olet läski käytät mielenterveyslääkkeitä ja viinaa ja vaimo kehuu ettei homma vaan enää jatkuisi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olet ilmeisesti jostain pornosta saanut väärän käsityksen mitä seksin pitää kestää. Toki ymmärrän ettei sinulta enää tuossa iässä lennä olet läski käytät mielenterveyslääkkeitä ja viinaa ja vaimo kehuu ettei homma vaan enää jatkuisi.
Elokuvissa seksi on sitä, että mies tekee työnnön tai kaksi, ja nainen haukkoo alla henkeään. Kohtauksen kesto aika jotain 5 sek tms. Mälsää.
- Anonyymi
Peräkammarin poika jota itkettää
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuolemanrangaistus
Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen665429Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus
Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,2284247Seuraava hallituspohja - Kokoomus, kepu, persut + KD
Kokoomus saa ainakin 20% kannatuksen ensi vaaleissa, keskusta sanoisin noin 15%, persut todennäköisesti enemmän, ehkä 172552984Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa
Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk292672Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta
joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina922567Maria Veitola kommentoi soutelija Saarion huomionhakuisuutta
"Minusta on jotenkin kuvottavaa, kuinka kovalla intensiteetillä Suomi-media seuraa miessankari Jari Saarion merihätää. S3311969Lopetan ikävöinnin
Ei meistä enää koskaan tule mitään. Olen ikävöinyt ja kaivannut enkä saa mitään vastakaikua ja lämpöä. Parempi erillään51862Muovipusseista pitäisi saada panttimaksu takaisin
Ostan joka päivä yhden muovipussin, ja niistä palautuu keskimäärin takaisin kaupan pullomaatin yhteydessä olevaan roskik551622Väestöstä vain vassarit vaihtuvat nopeammin kuin persut
Kevääseen 2023 verrattuna vassareita 50 prosenttia enemmän, ja persuja 25 prosenttia vähemmän.121547Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?
Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t21516