Yhdellä sanalla

Oletko helpottunut?
941442
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 94

Vanhimmat

Tavallaan olen.

Äänestä

Monta sanaa. Väistin luodin, mikä on hyvä asia. Se tapahtui tuhoisalla tavalla, mikä on huono asia. Juttu olisi selvinnyt 1-2 tapaamisella ja kaikki olisi hyvin.

Äänestä

En voi sanoa että olisin.

Äänestä

Olen. Helpompi olla ilman ihmisiä joille en kelpaa näin.

Äänestä

Riippuu mihin liittyy, aina asiota joita ei helpota.

Äänestä

En vielä

Äänestä

Hieman mutta harmittaa edelleen.

Äänestä

Koko juttu oli täysin turha katastrofi. Meni terveys, paljon aikaa ja rahaa. Noita ei saa ikinä takaisin. Siinä mielessä olen helpottunut, että kyseinen pasta on taakse jäänyttä elämää.

Äänestä
  • Sait ruokamyrkytyksen?

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Sait ruokamyrkytyksen?

    Niin ne tuorepastat pitää aika pian poistaa?

    Äänestä

No en tod. ( kolme sanaa,sori)

Äänestä

Siitä olen ettei tarvitse nähdä enää ikinä.

Äänestä
  • Tämä on parasta.

    Äänestä

  • Tullaan kyllä näkemään. Sori.

    Äänestä

  • Anonyymi00061 kirjoitti:

    Tullaan kyllä näkemään. Sori.

    Tullaanko meki ja ooks host?

    Äänestä

  • Anonyymi00091 kirjoitti:

    Tullaanko meki ja ooks host?

    Tai hostile?

    Äänestä

Pska reissu mutta tulipa tehtyä.

Äänestä
  • Olet tosi kuiva juttujesi kanssa. Oletko harkinnut ystävien hankkimista?

    Äänestä

  • Anonyymi00018 kirjoitti:

    Olet tosi kuiva juttujesi kanssa. Oletko harkinnut ystävien hankkimista?

    Kävi varmaan ennakkoäänestämässä?

    Äänestä

Äärettömän helpottunut, mutta myös shokissa. En oikein tiedä mihin oon itseä viemässä., mutta väsymys painaa kauhean pitkän leikin jälkeen.

Äänestä
  • Mistä oikein puhut?

    Äänestä

  • Anonyymi00031 kirjoitti:

    Mistä oikein puhut?

    Jos mies vaa vaikka ihan tavan veden heittämisestä hälyn nosti? Groteski intentionaalisesti, koska muuten kukaa ei kuuntele

    Äänestä

  • Anonyymi00088 kirjoitti:

    Jos mies vaa vaikka ihan tavan veden heittämisestä hälyn nosti? Groteski intentionaalisesti, koska muuten kukaa ei kuuntele

    Another thing not on me

    Äänestä

Olen helpottunut, jos joskus kuulen tunteiden olevan molemminpuolisia. Mikään muu ei riitä tuon helpottuneisuuden tunteen aikaan saamiseksi.

Äänestä

kakkakikkare

Äänestä

Prööt!

Äänestä

olen, säilytin sydämeni ja mielenterveyteni.

Äänestä
  • Onneksi olkoon, olet voittaja.

    Äänestä

  • Mustakaan ei lopulta tullut yhtä miserable than haters onneksi, niillä mustaa mulla värit

    Äänestä

Kevät tulee ja menneen talven lumet sulaa.

Äänestä
  • Linnut muuttaa kuten minäkin.

    Äänestä

  • Anonyymi00022 kirjoitti:

    Linnut muuttaa kuten minäkin.

    Hyvää matkaa!

    Äänestä

  • Lumi suli puro tuli yms

    Äänestä

No jaa. Adrenaliini-inhoa jaksaa aikansa. Ei enää

Äänestä
  • Yes, once upon a time

    Äänestä

Olen ai hetken käteenvedon jälkeen kui ja mitä si

Äänestä

En. Toisaalta joo

Äänestä

mustaa niiden töitä ja kaikkea mitä tekevät 😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆

Äänestä
  • Emmää jaksa, tekevät itte sen paremmin

    Äänestä

. mites saataisiin sinne Minnan porukalle paskaa? Ja muulle porukalle?

Äänestä
  • Kysy tuolla normielämässä älä siellä piilossa.

    Äänestä

  • Pitäiskö sinun iso mies mennä vaikka poliisille satuilemaan täältä suomi24lta jos koet että sinua joka puolella kiusataan, ehkä hierovat vicksiäkin rintaan jos henkeä ahdistaa?

    Äänestä

kaikki suunnitelmat ja työt, sopimukset ja kaikki aina valmista, ja kun te tuutte niin kaikki menee päin helvettiä. vihaan niin saatanasti teitä.

Äänestä
  • Monenkin diilit voi kussa ätmi, aivan totta

    Äänestä

Kysy uudestaan toukokuun puolivälissä.

Äänestä
  • Mitä silloin tapahtuu?

    Äänestä

  • Anonyymi00040 kirjoitti:

    Mitä silloin tapahtuu?

    Sen jälkeen olen ehkä helpottunut. En ennen sitä. Jos hyvin menee.

    Äänestä

  • Anonyymi00041 kirjoitti:

    Sen jälkeen olen ehkä helpottunut. En ennen sitä. Jos hyvin menee.

    Mikä tuo helpotuksen?

    Äänestä

  • Anonyymi00049 kirjoitti:

    Mikä tuo helpotuksen?

    Elämän suurin ihme

    Äänestä

  • Anonyymi00051 kirjoitti:

    Elämän suurin ihme

    Mikä se suuri ihme olisi?

    Äänestä

  • Anonyymi00051 kirjoitti:

    Elämän suurin ihme

    Siis synnytät tuolloin?

    Äänestä

Oleen

Äänestä

En.

Äänestä

Teit niin väärin kuin teit...
Annoit itsesi toiselle lupaani kysymättä.

Äänestä
  • En oo antanut itseäni kelleen. Ollaan vain friens tai minä ajattelen niin hänestä olen vain panomahdollisuus.

    Äänestä

  • Anonyymi00046 kirjoitti:

    En oo antanut itseäni kelleen. Ollaan vain friens tai minä ajattelen niin hänestä olen vain panomahdollisuus.

    Niin just naisena esiintyvä äijä, kerrot ikäänkuin yllätyksistä jotka ei ole naisille sinänsä niin kovin suuria yllätyksiä yleisesti ajatellen tälläiseen ns jokainen mahdollisuus on chäänssi - ajatteluun. Traagisuus ei siten stemmaa

    Äänestä

Kun ollan yhdessä pysytään yhdessä piste

Äänestä

Mies tekee suunnitelmia ja ajoituksia lukee almanakka tekee työtä yhteistä elämää. Ei siitä lähdetä kuin mustilainen torpasta.

Äänestä
  • Lukee almanakka nimipäiviä vai?

    Äänestä

Kaikkea ei saa väkisin ei voi pitää.
Nämä seikat huomioitu.

Äänestä
  • Se on vaan pakko ymmärtää. Jokaisella on oikeus itse valita seuransa. Itsensä tyrkyttäminen pelkästään kaveriksikin ei vaan voi olla koskaan mahdollista, jos toinen ei halua olla hänen kaverinsa.

    Äänestä

Hmm...

Äänestä

En. Olisinpa joskus helpottunut.

Äänestä
  • Oho, siinä oli neljä sanaa.

    Äänestä

  • Ei tuosta naisena esiintymisestä varmaa rauhaa tai helpotusta saa🤔

    Äänestä

Pientä ummetusta ollut koko päivän.

Äänestä

En ole kellekään lupautunut... Elämääni jatkan tappiin asti

Äänestä

olen joo, ja en ole, olisin toivonut että täällä olisi saanut jo elää elämää ilman tätä hullua touhua. mutta joo, helpottunut että tuo on ohi, vaikken pysty siihen ihan uskomaan. ehkä samassa kaupungissa muutto auttaa, ja uudet työt, arki, ja lasten kanssa olo. tuosta hulluudesta kaikki on kärsinyt, hyvää teki päästää ulos vaikka ei kaikki minua ole. olinkin unohtanut miten kipeää se teki ja oli tosi ahdistavaa, aina kun ajatteli että nyt saa elää jo rauhassa ja nautti uudesta ja asiat meni hyvin, niin aloittivat aita taas jostakin suunnasta. vaikea luottaa ihmisiin ettei taas yhdestä kuoriudu esiin joku "outojuttu". mutta hyvääkin on ja ollut, joten jaksaa. hirveintä oli alussa tiedostaa että joitain on mistä minua syytetään ja puhutaan, mutten tiennyt mitä. tosi hyvä olo kun pääsi jostain "otteesta" irti ja sitten aloittivat entistä kovempana sitä jotain, siitä ne raivostui jos tunsi hyvää oloa ja teki kaikkea hyvällä fiiliksellä, oli iloinen ja jos joku piti, rupesivat järjestön laittamaan kaikkeen "paskaa". jotkut varmaan pimagyiboikein kunnolla jostain, ja toiset halusi pois valokehöstö ja oikein yllytti. karmaisevaa, ja aina kun ajattelee se on ohi ja voisi järjestää elämää niin aloittavat taas. välillä kyllä toivoin että kuolisivat pian että loppuisi, ei kai sillä ketään tapa, mutta eihän se tervettä ole jos ei tuo toimintakasn mitä ei voi todistaa. toivotaan että karma hoitaa, järkyttäviä juttuja ja ahdistavaa vainoa.

Äänestä

sitä ne vihaa tai ei pidä, jos on vahva oma elämä ja ihmisiä ympärillä mutta eivät saa otetta tai tiedä kaikkea. tuo on se mistä monet kinat alkaa, eli ilmeisesti vahva itsetunto ja vahvuus omassa elämässä.

Äänestä
  • Kaikki vihää syä huusi vesihiisi

    Äänestä

  • Anonyymi00075 kirjoitti:

    Kaikki vihää syä huusi vesihiisi

    Toss and turn once more

    Äänestä

sitten on se yrittää esittää jotain, jos elää ihan kivasti. henkistä tallomists, ja sitten pitäisi vakuutella mitä osaa ja mitä on tehnyt, ja kun ei siihen lähde niin niin sitten otaksuvat ja toimivat jossakin, kun ei itse tiedä ei voi tietää, eikä asiani pitäisi heille kuulua. se on sitä vittumaisinta toimintaa joys harrastaa varakkaammat keski-ikäiset ja vähä yli naiset, kun kerää tietoa.

Äänestä

Yhden sanan jutut poistetaan...

Äänestä
  • Niin se on se botti ota folio pois

    Äänestä

parisuhde ei ole parisuhde jos se päättyy. ja jos erolle ei ole oikeaa syytä ei ole järkeä erota jos toista rakastaa. Olen saanut oppia tuonkin asian kantapään kautta. Elä siis eroa jos aidosti rakastat toista t nainen 34

Äänestä

Hyvä kysymys..

Äänestä

En..

Äänestä

No miks niin laita mulle sitä viestiä

Äänestä

Olen toisaalta helpottunut , mutta toisaalta pettynyt. MT ongelmat ja parisuhde on huono yhdistelmä, miksi en sitä osaa oppia ennenkuin on liian myöhäistä , En ole parantaja, eikä minun kuulukkaan olla. Mutta halu olisi ollut kova auttaa ihmistä, jos olisi antanut auttaa, eikä kuvitellut kaikenlaista omassa päässään. NIMENOMAAN omassa päässään. Totuus ja minun tunteeni ei ollut mitään leikkiä.

Äänestä
  • Ei ne mitään opi ätmi etkä sinäkää

    Äänestä

  • Jos olisi antanut auttaa? Mitä tarkoitat tällä??

    Äänestä

Should I be? 🤔

Äänestä

No v*ttu mieti

Äänestä
  • Bullshit over it is🥳

    Äänestä

  • Anonyymi00072 kirjoitti:

    Bullshit over it is🥳

    Toiset ottaa vissiin kovin raskaasti

    Äänestä

Oman käden kautta...

Äänestä
  • Mene hoitoon larppaamaan lavastuksen valmistelua horppanasu tai tee se itte itelles etova

    Äänestä

  • Anonyymi00099 kirjoitti:

    Mene hoitoon larppaamaan lavastuksen valmistelua horppanasu tai tee se itte itelles etova

    And was it an illusion kiddo that nobody got eye on you

    Äänestä

Haudassa viimeistään.

Äänestä

Tästähän se jännitys vasta alkaa

Äänestä

En. Minulla on ikävä, suunnaton ikävä, kaikesta huolimatta. Ja vaikka olenkin supersankari.

Äänestä

Ehen

Äänestä

Olen helpottunut. Eduskunta teki oikean päätöksen ja päästiin Natoon.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Oletko helpottunut?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu