Nyt huippuhalpa tarjous IS:n digikehdistä. Vuosihinta -50%. Perushintaskin on laskettu n. 7€/kk, mutta siitä on lehtiä pudotettu, kuten urheilulehti. N. 10 €/kk saa vähän laajemman valikoima ja siitäkin puolet pois myös vuositilauksena.
Oeruspakettiin kuuluu TV-lehti sekä erikoislehdet.
Yhden viikon paperlehden hinnalla saa miltei koko kuukauden digilehdet. Jos vain viikonvaihteen ristikot kiinnostaa, niidenkin hinta olisi vuositilauksena n. 1 €/lehti. Yksittäisen lehden hinta TV-lehdet ja erikoislehdet mukaan laskien on n. 0,11 €/lehti.
Jos ratkoo Magmalla tai ibisPaintX:llä (myös iPad/iPhone-versio saatavilla), ei tule tulostuskulujakaan. Jos IS joskus tukee nettiratkontaa, niiden, jotka eivät sormin tai kynällä piirtämistä halua harkita tai sopiva laite puuttuu, olisi ainakin vähemmän tulostettavaa.
Huippuhalpa tarjous IS:n digilehdistä
25
1623
Vastaukset
IS Extra+
Kun tilauksesi on IS Extra+, saat em. lehtien lisäksi nämä digilehdet: Urheilulehti, Me Naiset, Hyvä Terveys, Matka ja Urheilun erikoislehdet.
ePress löytyy minulla Me Naiset, Urheilulehti ja Hyvä Terveys.
Matka ja urheilun erikoisnumerot eivät minulla ole ePressissä.- Anonyymi
Tarkennus. Matka onkin ePressissä, joten IS Extra+ toisi lisää vain urheilun erikoislehdet.
- Anonyymi
Halvaksi on hinta valmiiksi tingitty!
Tuo Urheilulehden siirtäminen oman maksumuurin taakse kielii pienestä valtataistelusta eri toimitusten välillä. Nyt urheilua toimittava porukka saa hetkensä todistaa oman paremmuutensa sillä, että ihmiset hankkii sen hieman kalliimman plus-paketin.
Toivotaan nyt, että digitaalisuus leviäisi tällä ALE-kampanjalla taas kukon harppauksen eteenpäin.
#NytKaikkiTilaamaanISDigiäHOPLaitoin mainoksen ,yös Ekin sivulle, jossa se oli jonkin aikaa. Mutta Ekun Eki tajusi laittamakseni, poisti. Joku muu saisi laittaa mainoksen sinne.
- Anonyymi
Tapio-Huuhaa kirjoitti:
Laitoin mainoksen ,yös Ekin sivulle, jossa se oli jonkin aikaa. Mutta Ekun Eki tajusi laittamakseni, poisti. Joku muu saisi laittaa mainoksen sinne.
Joku saisi blokata Tapio-Huuhaalta pääsyn nettiin.
Anonyymi kirjoitti:
Joku saisi blokata Tapio-Huuhaalta pääsyn nettiin.
Nostan esille aiheita, joita muut eivät nostaisi.
Viimrksi annoin vain hyödyllistä informaatiota. Ongelmaksi nyt tuli se, että nyt Eki voi pitää kenen tahansa lattaman IS Extra -tarjouksen laittamakseni, joten info asiasta menee automaattosesti poistoon eli asia muuttui tabuksi.- Anonyymi
Tapio-Huuhaa kirjoitti:
Nostan esille aiheita, joita muut eivät nostaisi.
Viimrksi annoin vain hyödyllistä informaatiota. Ongelmaksi nyt tuli se, että nyt Eki voi pitää kenen tahansa lattaman IS Extra -tarjouksen laittamakseni, joten info asiasta menee automaattosesti poistoon eli asia muuttui tabuksi.Ongelma on siinä, että sinä et noudata porttikieltoasi vaan käyttäydyt kuin uhmaikäinen pikkupoika.
- Anonyymi
Tapio-Huuhaa kirjoitti:
Nostan esille aiheita, joita muut eivät nostaisi.
Viimrksi annoin vain hyödyllistä informaatiota. Ongelmaksi nyt tuli se, että nyt Eki voi pitää kenen tahansa lattaman IS Extra -tarjouksen laittamakseni, joten info asiasta menee automaattosesti poistoon eli asia muuttui tabuksi.Miltä tuntuu, että omalla persoonallaan tekee aiheista tabuja?
Anonyymi kirjoitti:
Miltä tuntuu, että omalla persoonallaan tekee aiheista tabuja?
Pahalta tietenkin.
Anonyymi kirjoitti:
Ongelma on siinä, että sinä et noudata porttikieltoasi vaan käyttäydyt kuin uhmaikäinen pikkupoika.
Olen nostanut esille Ekille tuntemattomilla nimimerkeillä ja ip-osoitteilla. Heidi-Hullu -nimerkki seuraa, mitä tänne kirjoitan. Jos Heidi-Hullu huomaa, että Sanarisin foorumissa on minun tänne kirjoittamani tekstin kaltaista kirjoitusta, hän kavaltaa minut. Heidi-Hullu tekee kurjoittamisen eri nimimerkilä ja ip-osoitteella vaikeaksi kun hän koko ajan stalkkaa.
Tapio-Huuhaa kirjoitti:
Olen nostanut esille Ekille tuntemattomilla nimimerkeillä ja ip-osoitteilla. Heidi-Hullu -nimerkki seuraa, mitä tänne kirjoitan. Jos Heidi-Hullu huomaa, että Sanarisin foorumissa on minun tänne kirjoittamani tekstin kaltaista kirjoitusta, hän kavaltaa minut. Heidi-Hullu tekee kurjoittamisen eri nimimerkilä ja ip-osoitteella vaikeaksi kun hän koko ajan stalkkaa.
Jos Heidi-Hullu ei koko ajan stalkkaisi, ei 100% asiallisista viesteistä olisi mitään haittaa.
- Anonyymi
Eiköhän se ole Sanoma Oyi:n tehtävä mainostaa omia tuotteitaan siihen osoitetun budjetin mahdollistamassa raamissa.
Sanaris ei ole sama kuin Sanoma, vaikka aakkosissa melkein peräkkäin ovatkin. 😜Eki tekee Sanomalle, joten Sanomsn tuotteiden mainostus liittyy Sanarisin foorumiin. Eki ei ehkä pidä IS Extran mainostuksesta, sillä hän saattaa kokea sen mainostuksen paperilehtiä uhkaavaksi.
- Anonyymi
Tapio-Huuhaa kirjoitti:
Eki tekee Sanomalle, joten Sanomsn tuotteiden mainostus liittyy Sanarisin foorumiin. Eki ei ehkä pidä IS Extran mainostuksesta, sillä hän saattaa kokea sen mainostuksen paperilehtiä uhkaavaksi.
Huuhaan kannattaisi lakimiestensä avustuksella etukäteen selvittää Suomen rikoslaista missä kohtaa kulkee rangaistukseen käräjillä johtava raja siinä tapauksessa että ulkopuolinen häiriköi Suomessa lakien mukaan toimivaa osakeyhtiötä.
Ei tule sitten yllätyksenä jos kuriiri tuo haasteen. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Huuhaan kannattaisi lakimiestensä avustuksella etukäteen selvittää Suomen rikoslaista missä kohtaa kulkee rangaistukseen käräjillä johtava raja siinä tapauksessa että ulkopuolinen häiriköi Suomessa lakien mukaan toimivaa osakeyhtiötä.
Ei tule sitten yllätyksenä jos kuriiri tuo haasteen.Keisari on kaikkien parakraahvien yläpuolella.
No onpa asia ktettu esille usean hengen toimesta Sanarisin foorumissa.
Yritin lisätä omalla nimimerkilläni
"Olen ollut useampaan otteeseen ISExtra tilaaja. Tulostuskuluja minulla ei ole, sillä ratkon IS:n digilehtien ristikot aina netissä osoitteessa https://magma.com/ . Tallennan ristikoita sisältävän sivun PDF:nä. Sitten avaan tallenteen Drive PDFviewer -ohjelmalla. Otan seuraavaksi kuvaruutukopion suurentamalla ristikon ensin niin isoksi kuin mahdollista. Leikkaan kuvasta samassa yhteydessä liiat pois. Lopuksi otan kuvan Magmaan ja ratkon ristikon sormin piirtäen. Ei kulu mustekasetteja eikä lasertulostimen värikasetteja. Hyvä ohjelma ristikon ratkontaan on ibisPaintX, josta on Android-, iOS- ja nyt myös Windows-versiot."- Anonyymi
Kiittäisit sitä, joka sen sinne sai. Olet kiittämätön häirikkö, jolla on pakkomielle sotkeutua joka toiseen asiaan.
- Anonyymi
Tapio ja nettitutut saa varmaan Sanomalta jonkun ansioristin palkinnoksi puskaradiona toimimisesta. Tilauksia tulvii ja eurot menee osakkeenomistajille, kiitos aihetta aktiivisesti esillä pitäneen iskuryhmän.
- - -
Nimimerkki "Lempi" Sanaris-foorumissa kaipaili pelkästään viikonlopun IS:a digilehtenä, ettei tarvitsisi lähikioskille ristikon takia lähteä. Ja huom! Lempi olisi valmis maksamaan yhdestä irtonumerosta vaikka 4 (neljä) €.
Taas kerran nousee mieleen palvelu osoitteessa lehtiluukku.fi
Siellä voi ostaa yhden irtonumeron (uusin tai vaikka pari viikkoa sitten torstaina ilmestyneen lehden) kaikista niistä lehdistä, jotka ovat kyseisestä alustalta jakelupalvelun ostaneet. Valitettavasti iltapäivälehdet eivät tällä hetkellä siihen edistykselliseen joukkoon kuulu.
Toisaalla on jo olemassa toimiva palvelualusta ja toisaalla on olemassa kysyntä. Enää puuttuu että palvelun tarjoaja tarttuu härkää sarvista ja alkaa palvella maksavia asiakkaitaan kaikilla nykyaikaisilla kanavilla. Onko se liikaa vaadittu? Anonyymi kirjoitti:
Kiittäisit sitä, joka sen sinne sai. Olet kiittämätön häirikkö, jolla on pakkomielle sotkeutua joka toiseen asiaan.
Esittämäni tapa on järkrvä, jos omistas n. 10-16 tuuman kosketusnäyttölaitteen (isompi on epäköytännöllisen iso reiden päällä pidettäväksi). Mustesuihkutulostus väreillä on kallista. Mustavalkotulostus laserilla tuo ankean lopputuloksen. Harvalla värilaser on ja tuskin silläkään tulostus on halpaa. En tunne nykyhintoja kun en käytä tulostinta kuin tosi harvoin.
Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1892704Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061132- 94989
- 64921
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait241826Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20820Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka288791Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies90785Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22718
