Oletetaan, että avaruusolennot ovat kaapanneet sinut alukseensa ja kuljettaneet noin 10-15 vuotta omalle koti ”planeetalleen”.
Koko matkan ajan ja myös perillä sinua pidetään virtuaalisessa todellisuudessa joka muodostuu sadistiseksi kidutukseksi kaikin mahdollisin tavoin ja pääasiassa mielen raiskaamisen ja tuhoamisen kautta (tulet siis diagnoosin kanssa hulluksi).
Ensin yli 10 vuotta sinua pidetään arvuuttelemassa oletko kuollut ja helvetissä tai jossain vieraassa todellisuudessa tai paikassa.
Sitten yhtäkkiä ne näyttäytyvät mutta silti sadistinen kidutus vaan jatkuu vaikka ne esittävät ystävää yms.
Miten toimisit?
Tai olisit toiminut?
Miten toimisit?
9
463
Vastaukset
- Anonyymi
Nykäsen epäilyttävän näköisen sondin pois perseestäni ja kysyn: "Missä on lähin baari?"
- Anonyymi
Ja jos ne näyttäytyy niin lupaan tarjota niille bisset siinä baarissa.
- Anonyymi
Huudan UFOT KÄY DIESELILLÄ! ja väännän tortut aluksen lattialle. Jos ne näyttäytyy heitän niitä kakalla. Alienit tiettävästi ovat yliherkkiä ihmisulosteelle:
https://www.youtube.com/watch?v=Lmc7QqS5Iug- Anonyymi
Joku joutuu kumminkin siivoamaan.
- Anonyymi
Hurmos-uskonnollisten piireissä, kertomuksissa, itse saatana kaappaa henkilön yöllä sängystään ja viedään tietenkin minnekäs muualle kuin helvetin tulikatkuisiin syövereihin. Siellä sitten tuota tietenkin kidutetaan.... kunnes kokijamme, tässä tarinassa harras uskovainen muistaa alkaa rukoilla sekä huutaa pelastusta jeesuksen nimeen (vastaus siihen miten pitää toimia).
Ja sitten alkaakin saatanalla ja hänen kätyreillään polvet tutisemaan, sanan voimasta, ja hiki otsalla virtaamaan... Kaapattu palautetaankin kiireellä kotiinsa ja hän herää tästä helvetillisestä painajaisestaan, kertoakseen sitten eteenpäin tämän selviytymistarinansa, ja tietenkin todistuksensa kristinuskon voimasta pahojen voimien edessä.- Anonyymi
Uskomusten voima on mahtava . Hyvin harvoin - ja onneksi vain harvoin - tapahtuu että uskovainen kristitty saa vertavuotavat haavat kämmeniinsä. Ymmärtääkseni tämä katsotaan uskon meriitiksi, so kristityn usko ja antaumus ovat hyvin vahvat.
Hieman vähäisemmällä uskolla kristitty voi luoda hyvin todentuntuisia helvettiskenaarioita astraalitasolle. Astraalitaso on simuloitu maailma jossa ihmisen mielen sisällöt saavat paljon helpommin ulkoisen hahmon kuin materiaalisessa maailmassamme. Astraalitaso on jaettu maailma, mielen kollektiivinen ympäristö jonka sisällöt ovat kaikkien koettavissa ja katseltavissa.
Minä pidän mahdollisena että alienit vierailevat ihmisten astraalimaailmassa auttamassa omissa kuvitelmissaan kärsiviä ihmisiä. Voivatko he sitten auttaa jos ihminen haluaa väenväkisin pitää kiinni kuvitelmistaan on toinen juttu.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521713921Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään813119Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv462153Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka232123Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?551925TUNNISTELAATIKKO
Tähän ketjuun voi laittaa yhdellä tai kahdella lauseella (tai vaikka yhdellä sanalla) täydellisen tunnisteen, jonka vain851341Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä?
Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä? Moni reality ja visailuohjelma luottaa julkkiksiin, mutta sentään251278- 401270
Zoo jatkaa - jatkuuko mustamaalaus?
Tänään on päätetty Zoon avaamisesta uudelleen. Mielenkiintoista nähdä kautokurujen reaktio, nyt kun kyse ei ole kunnalli581058Valehdella saa, totuus salataan
Vaikuttaa vähän siltä, että sensuuria toteutetaan juorupalstallakin. Asioita saa kaunistella ja vääristellä, mutta totuu10768