Kirjanpito

Hei, onko kellään kokemusta Oulussa olevasta Firmasta nimeltä Tilintakojat Oy kirjanpidosta? Jos niin mulle voi vaikka laitaa sähköpostia annan sen jos kokemusta löytyy ja on kommentoitavaa! Kiitos jos pystyt auttamaan. Etsin hyvää kirjanpitoa.
5237
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Pekun pano ja perintä on luotettava toimisto.

Äänestä

Kirjanpidon voi tehdä myös itse ja se kuuluu muutenkin yrittäjän perustaitoihin. Et tarvitse kalliita ohjelmia. esim. Datamike (www.datamike.fi) ei sisällä kuukausimaksuja.

Äänestä

Aivan liian täystyöllistetty, kaikki sujuu hitaasti tai ei ollenkaan. Honkki ei raski palkata lisää porukkaa. Lestafirmoista kannattaa pysyä kaukana, samoin Muurisesta. Vaikkapa Rätinki, Debet&kredit, tilipussi...

Äänestä

P..kele, kun en aikanaan älynnyt ja oli kyllä kelvottomat opettejatkin ammattikoulussa ja tekussa! Olisi kannattanut opetella ja oppia se kirjanpito perusteellisesti, vaan kun ei oikein mennyt aivoon ja opettajatkin oli kelvottomia. Nyt minua (ja satoja muita) kustaan silmään ainakin taloyhtiöitten isännöitsijätoimistojen ja hallitusten taholta. Ja olisi se pitänyt oppia sekin pörssipeli. Nyt 20 v eläkkeellä oltua alkaa vasta totuus kirkastua, mutta auttamatta liian myöhään! Ei tartu oppi enää nuppiin niinkuin nuorena, ei sitten millään! Ja kaiken maailman huijareille ja lestoille varsinkin tämä on oikea onnenpotku. Vaan ei se näy kaikille toisillekaan menneen oppi perille. Ja minua vain syytetään, kun joskus innostun ilmiantamaan väärinkäytöksiä.
Ihmisluontohan on sellainen, että kun joku huijaa sinua vaikka kuinka törkeästi ja minä vaikka kuinka varovasti tämän huijauksen sinulle kerron, niin sinä suutut hirveästi. Minulle, et sille huijarille! Sinustahan tuntuu, että minä todistin sinut tyhmäksi. Näin siis ainakin Suomessa, muualta en tiedä.

Äänestä

Ylityöllistetty firma, ei kannata antaa sille kirjanpitoa. Kaikki viivästyy, virheitä ja puutteita.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Hei, onko kellään kokemusta Oulussa olevasta Firmasta nimeltä Tilintakojat Oy kirjanpidosta? Jos niin mulle voi vaikka laitaa sähköpostia annan sen jos kokemusta löytyy ja on kommentoitavaa! Kiitos jos pystyt auttamaan. Etsin hyvää kirjanpitoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu