paljonko maksaa vanteiden vaihto

Anonyymi-ap

eli vien auton renkaat vanteilla, sekä tyhjät vanteet. vaihdetaan renkaat uusiin vanteisiin ja pistetään alle. lisäksi tasapainotus ja muut perinteiset. selviääkö 100:lla?

11

427

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kysy liikkeestä. Selviää. Täällä ei tiedetä.

    • Anonyymi

      Kyllä se hinta täälläkin selviää.

      Se on varmaan alle sata euroa, yli tai ali.

    • Anonyymi

      Hintoja löytyy netistä, mutta en lähtisi muilla perusteilla lupailemaan toisen työn hintaa. Riippuu renkaan ja vanteen koosta ja paikkakunnastakin jne...

    • Anonyymi

      Noin 50 €.

      • Anonyymi

        Ei taida riittää kuin jossain kyläpajalla ja peltivanteille?


    • Anonyymi

      Ei maksa mitään jos sosialisti kyselee.

      • Anonyymi

        Maksaako Persun kyselyt erikseen?


    • Anonyymi

      40€ maksoin tuosta hommasta 6 vuotta sitten kun kävin maalauttamassa vanteet, nykyään varmaan joku 50-60€. Ihan suurehko paikallinen rengasliike, ei kuitenkaan valtakunnallinen ketju.

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Näkyipä olevan peltivanteelle 60 € ALKAEN, siis voi olla kalliimpikin. Alumiinivanteet samoin ehdoin sataseen saakka. Lisäksi on huomioitava matkakulut kun ajaa johonkin halpaan paikkaan kauaksikin.


    • Anonyymi

      Vanteiden vaihto voi maksaa yleensä noin 20-30 euroa vannetta kohti, eli esimerkiksi neljän vanteen vaihto voisi maksaa noin 80-120 euroa. Tähän hintaan sisältyy yleensä myös renkaiden vaihto vanteille. Lisäksi kannattaa varata hieman ylimääräistä rahaa mahdollisten tasapainotusten ja/tai paineiden säätöjen tekemiseen. Kaikki hinnat voivat vaihdella eri korjaamoilla ja alueilla. Tarkempaa hintaa kannattaa kysyä suoraan korjaamolta, josta aiot palvelun ostaa.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      52
      1043
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      20
      965
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      513
      831
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      49
      791
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      45
      712
    6. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      37
      649
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      616
    8. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      181
      595
    9. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      59
      568
    10. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      560
    Aihe