Lakkoja tulossa

Mitäs arvelette, montako ens viikon kaltaista lakkorypästä tarvitaan, ennenkuin hallitus suostuu neuvotteluihin?
5109
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kaikki on nyt niin Stubbin lumoissa, ettei ehdi ottaa kantaa työmarkkinoiden tilaan. Pohjois-Pohjanmaa näyttää kepujenkin osalta siirtyneen Stubbin taakse., vain Oulussa Haavisto johtaa.

Äänestä

Perheet penkkiin porvareilla on rahaa

Äänestä

Perseet

Äänestä

Haistakoon porvari ison persiin. Me istutaan sillä

Äänestä

Onkos lakot alkaneet? Junaliikenne vissiin seis?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mitäs arvelette, montako ens viikon kaltaista lakkorypästä tarvitaan, ennenkuin hallitus suostuu neuvotteluihin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu