Hyi hitto, huonoa mainosta kauniille kunnalle. Meneekö teillä oikeasti noin huonosti?
Karvia, Suomen Halla-aholaisin kunta
31
1385
Vastaukset
- Anonyymi
Voisihan meillä huonomminkin mennä. Esim. Jos olisimme "suomen haavistolaisin kunta".
- Anonyymi
En edes tiedä, missä Karvia on.
Olenko menettänyt mitään? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En edes tiedä, missä Karvia on.
Olenko menettänyt mitään?Et voi tietää, kun kehä kolmosen sisältä et uskalla poistua sähköautollasi=)=)
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En edes tiedä, missä Karvia on.
Olenko menettänyt mitään?Kuinkas tämä palstamokuttaja:
https://keskustelu.suomi24.fi/t/15959594/olen-ollut-havaitsevinani-lievaa-maahanmuuttomyonteisyytta#comment-98730253
Moktar.Gubta
2019-08-22 16:31:42
"On mielenkiintoista seurata Ruotsia..."
Niin on.
Seuraan yhteismitallia tunnuslukuja, kuten BKT per capita, työllisyysaste, veroaste, keskipalkka. jne.
Järkevä ihminen ei voi kuin päätyä yhteen johtopäätökseen: Voi, kumpa Suomikin islamisoituisi ja pian. ;)"
- Anonyymi
Tämähän on rasismia!
Me täällä itsenäisessä karviassa saamme olla ihan mitä mieltä asioista. - Anonyymi
Ja nyt ollaan melkein Stubbilaisin kunta.
- Anonyymi
Mitä enemmän on päihde- ja mielenterveysongelmia ja mitä vähemmän koulutusta, sitä enemmän halla-aholaisia.
- Anonyymi
On kylä jäänyt vähä sellainen mielikuva, että niitä ongelmia riittäisi vihreään puolueeseen suuntautuvilla....
- Anonyymi
Aika outo käsitys sinulla siitä, että Halla-ahon kannattajat olisivat kouluja käymättömiä.
Eipä taida kaikilla kokkareilla ja sosduilla olla sitäkään. Ainakaan karviassa. - Anonyymi
Nauti nyt kokoomuksen värisuorasta
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
On kylä jäänyt vähä sellainen mielikuva, että niitä ongelmia riittäisi vihreään puolueeseen suuntautuvilla....
Yhtä ja samaa pask.. eri paketis vihreät ja persut!
- Anonyymi
Näinhän se meillä täällä menee. Ja huono koulutustausta. Konemiehiä diisselinkatkuineen nämä ovat.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nauti nyt kokoomuksen värisuorasta
18.02.2024 01:00
Moktar.Gubta
2024-02-14 10:20:17
Moktar.Gubta kirjoitti:
- tämäki -> tämäkin
- voin -> voit
Vain kaksi kyykkyhyppy, jos sopii. ;)
kyykkyhyppy -> lisää itse "ä"
Yksi lisähyppy myönnetty.;)
Äänestä
Anonyymi
Multinimimerkki Moktar.Gubta kirjoitti:
kyykkyhyppy -> lisää itse "ä"
Yksi lisähyppy myönnetty.;)
Buhahhahhhaaa!
https://pbs.twimg.com/media/Fs4uwajWYAkNW9T.png
https://keskustelu.suomi24.fi/t/14721618/mattiko-trollina#comment-126257997
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18273233/winkkarin-lopullinen-hauta---edes-jalkilypsy-ei-tuo-sita-kaivattua-varallisuutta
- Anonyymi
Oho, kyllä silloin ihmettelin kun äänestettiin ekalla kierrolla, että karvialaiset niin alhaiselle tasolle vaipuneet, että persujen kannatus näin korkea.
MUTTA nyt vasta hävettää kun sama porukka äänestää kokkareita, alhaista touhua, miettikää seuraavalla äänestyskerralla miten äänestätte, ettei tuu takinkääntöö, uskottavuus on äänestyksiin kadonnut.
Ihmisten suutaukset suuntaan tai toiseen ovat nykyaikaa, mutta on sitä homoutta ja/ lesoja ollut maailman sivun, muuttukaa mukana- Anonyymi
Sinä vasta alhainen ja älykkyydeltäsi heikkotasoinen. Tuijotit siis vain Karvian äänestystulosta ensimmäisellä kierroksella? Satuitko huomaamaan kuinka ympäri suomen Halla-Aho oli äänestetyin. Ja toiselle kierrokselle olisi päässyt jos kaikki olisivat rehellisesti äänestäneet. Mutta kuten vas Anderssenkin sanoi, heidän puolue taktikoi äänet haavistolle samoin kuin sdp. Naurettavia pellejä. Ja sinä.. Sinä puhut takinkääntäjistä. Sitä saa mitä tilaa. Pelle!
- Anonyymi
Eduskuntavaaleistakin saadaan nyt sitä mitä tilattu, hah, hah, aika puree ja näyttää mitä
- Anonyymi
Olet niin oikeassa. Hävettää olla karvialainen. Ja nämä äänestivät vielä persut eduskuntaan. Eikö jo ala tuntua, että teitä huijattiin vaalilupauksilla?
- Anonyymi
Morjens Moktar!
- Anonyymi
Jaa se oli ainoastaaan karvian ansiota. Ei minua ainakaa ole petetty. Hyviä muutoksia tuli
- Anonyymi
Kokoomus asioista päättää. Persut on pelkkiä vähäjärkisiä pers..n nuolijoita ja joojoo jojomiehiä. Tekevät EK:n ja kokoomuksen vaatimat likaiset työt ja ottavat syyt niskoilleen.
- Anonyymi
Olen kuullut, että sukurutsa on Karvialla hyvin yleistä. Johtuisiko persujen suosio siitä?
- Anonyymi
Ei...johtuu siittä, että keskustalaiset ovat saaneet herätyksen.
- Anonyymi
Mitä mieltä Halla-aholaiset nyt ovat hallituksen saavutuksista?
- Anonyymi
Hiljasta on ollut. Hävettää niitten puolesta jotka oikein innostui ja niin oltiin kovaa ennen vaaleja. Persusta ei saa porvaria vaikka kuinka laittais pikkutakkia päälle ennen kun menee Karviatalolle konserttiin kuuntelemaan isänmaallisia lauluja
- Anonyymi
Eikös ne ole pelkkiä vältttämättömiä muutoksia tehnyt. Ay liikkeet tässä vain haluaa kaataa tämän maan talouden ja kurjistaa palkansaajien taloutta. Turhanaikaisilla lakkoilulla, missä ei ole mitään järkiä
- Anonyymi
Varmaan ottaa nyt pattiin palkansaajaa joka äänesti persuja.😁
- Anonyymi
Tuskimpa jytkyttelee perussuomaliset porvarit palkansaajan äänillä 🤣
- Anonyymi
Pala kurkus nieleskellään kuten mestarikin..
Kukas ne edellisen hallituksen törttöilyt ja humputtelut selvittelee? Peruasuomalaisille ei ole käytännössä vaihtoehtoa.
- Anonyymi
Positiivinen asia karviasta , haukun karviaa aina isäni takia , mutta isäni suku taitaa kuulua karvian vähemmistöön ?
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää362141Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten601965Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211910HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363771622Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031621Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241444Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821072Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53957- 73875
- 27869