Persut petti äänestäjät. Purra sanoi enne vaaleja että "meille se ei käy " persut ovat vielä oaljon oikeammalla kuin kokkarit. Nyt tulee kylmää kyytiä vähä varaisille.
Änkyrä puolue hallituksessa
Anonyymi-ap
8543
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Onneksi näitä änkyröitä ei kyllä pitäjällä oikein ole enää.
Kylän ainoa änkyrä muutti Pirkanmaalle jo muutama vuosi sitten. Hillotopalla olo päättyi valtuuston taholta täysin yksimielisesti ihan vuoden 2019 alussa. Kiitos pakollisen eläköitymisiän.
Mää kotttiis U. Ruutuaekas loppu jo tältä viikolta.
Kyllä te jaksatte kirjoittaa tuosta U:stä. Eikö teillä ole muuta siellä Rautavaaralla?
😅 Nykyisin on erittäin paljon hyvää. Sattuu vain olemaan niin, että eräs U ei osaa päästää irti Rautavaarasta, mutta onneksi on roskakorit olemassa. Hänellä ei taida olla muuta sisältöä elämässä.
Stubb itärajalla: ”Putinin ensisijainen tavoite on pirstaloida suomalainen yhteiskunta” Ja sitä juuri hallitus on nyt tekemässä , kun ei kuuntele SAK. ta ollenkaan.
Hallitus on kuunnellut kansaa ja niinhän se pitää demokratiassa. SAK ei ole koko kansa.
Unto kaivaa erästä ihmispoloista perhesyistä. Tuon ihmispoloisen on vaikea päästä traumastaan, vaikka itse töpeksi ja nolasi itsensä. Terapia voisi auttaa ja päivään saisi muutakin sisältöä.