miten saisin

itselleni mielisairauden siis vakavemman kuin vaikean masennuksen. tahtoisin oikeasti psykoosiin koska se on houkutteleva tila jossa ei ole yksin. millä lääkkeillä tai huumeilla se onnistuu. tai onko muita konsteja
8819
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Heroinilla onnistuu, sekoboltsi.

Äänestä
  • Heroinisti ei joudu kovin helposti psykoosiin ainakaan käyttönsä alkuvaiheessa. Sitte ku on vähintään joitakin kuukausia vetäny, niin alkaa vierotusoireiden- ja saannin epätoivosen tilanteen takii alkaa ehkä boltsi sekoomaan, mut harvemmin sekään on vielä psykoosia. Heroiini ei oo silleen psykoaktiivinen aine, tosin katuheroiiniin on useinki sekotettu kaikenlaista joka saattaa vaikuttaa yllättävästi.
    Joitakin vuosia hepoa vetäneellä on kyllä kemiallinen aivovaurio mut se ei oo sama ku psykoosi.

    Äänestä

JOS ET SITÄ TIIÄ NII EI SUN SELLASTA TARVII SAADAKKAA JA AIKA SUORASTAA DAIJULTA KUULOSTAT HALUU NYT NIIKU PSYKOOSII...JEHU JEE!!!!NUPPI TURVOKSISSA????MÄ KYLLÄ TIIÄ MUUTAMIIKI AIHEUTTAJII MUT TOLLASILLE EES EN SANO....OOTKO IKIN KUUL MIST SAA MAHD.IKUISEN TRIPIN???TOI ONN PIENI VIHJE MUTTA AIKA SELVÄ JOS NYT EES JOTAI NIIST HUUMEISTA TIIÄT...ET KYLLÄ ASIANTUNTIJALTA VAIKUTA MUT EI VOI JÄRKEVÄÄ ODOTTAAKKAA JOS NII SINNE PSYKOOSII HALUU TAI JONNEKKIN FLIPPEIHIN...EI MUUTA KU ÄLY HOI ÄLÄ JÄTÄ JOS SITÄ EES ON...OO JÄRKEVÄ JA KELAA NYT KUI SPEDELT JA LAPSELLISELTA KUULOSTA...ONKS SIISTII???ON VARMAA TOSI!!!

Äänestä
  • Tekstisi perusteella kuulostat itse todella lapselliselta. Syy siihen varmasti on, että olet iältäsi lähellä 12-vuoden ikää. Ei siinä mitään pahaa ole, mutta en usko sinun tietävän sen enempää asioista tuossa iässä, mutta jos haluat olla yhtään vakuuttavampi omissa kirjoituksissa, niin koita kirjoittaa vähemmän "12wee" tekstiä.

    Äänestä

Jos todella haluat tällaiseen tilaan niin yksi vaihtoehto on pirin/amfetamiinin pitkäaikainen käyttö, ja lopetus yhtäkkiä. Ei ole tosin varma.

Kuulostaa kuitenkin että olet kiireinen ja toivot pääseväsi tähän "toivomaasi tilaan" nopeasti.
Suosittelen lyijyn nauttimisen jossain muodossa.
Voisit jauhaa lyijypalan hienoksi jotenkin ja nauttia sen aina aamuin/illoin kahvin tai teen kanssa (ehkä sen voi myös nuuskata).
Lyijyn tykittämistä en suosittele. Siihen tarvitset tavallista isomman neulan, ja se on parasta tykittää suoraan valtimoon (voi olla tuskallista).
Katso googlesta lyijymyrkytyksen seuraukset niin tiedät paremmin. Lopputulos on taattu.
Olet ykkösosastolla viikonloppuun mennessä jos aloitat nyt.

Ps. Katso myös muut myrkyt/aineet.

Äänestä
  • Aika vaikee noita on saada jos ei ole ennestään päässä vikaa. Vedä kaikkee paljon ja toivo parasta.

    Toisaalta se, että toivoo psykoosia kertoo jotain ajatusmaailmasta joten älä menetä toivoasi. Saatat hyvinkin kuulua tuohon porukkaan.

    Äänestä

1 gramma hasista riittää mikäli Santavuoreen tai Joreen on luottaminen

Äänestä

Yksinkertaisesti alkoholilla, ja on vielä täysin laillista. Itse olen ollut alkoholipsykoosin takia hoidossa 6....10 kertaa en tarkkaa määrää muista.Se ei kyllä vasta-alkajalta onnistu. Yleensä muutaman kuukauden juomisen jälkeen tämä tila "saavutetaan". Itselläni psykoosi tilat koin miellyttävinä. No tämä tila johti joka kerta mielisairaalaan, jossa heminevriini lääkityksellä saatiin psykoositila pois. Mutta ota huomioon hyvin moni jää lopullisesti siihen tilaan. Lopetin etyylin käytön v.1993. Sain krampin kerrostalon portaikossa, ja löin pääni niin että jouduin teholle. No ei tämä kyllä paljon haitannut, koska 3 viikon sairaalajakson jälkeen aloin juomaan uudestaan. 3kk juopottelua putkeen sitten sairaalaan, pois sieltä heinäk. 1993, ja sen jälkeen en ole etyyliin koskenut.
Koukussa olen vielä nikotiiniin, ja kofeiiniin.
THC:tä aina silloin tällöin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tämä näin kirjoitti:

itselleni mielisairauden siis vakavemman kuin vaikean masennuksen. tahtoisin oikeasti psykoosiin koska se on houkutteleva tila jossa ei ole yksin. millä lääkkeillä tai huumeilla se onnistuu. tai onko muita konsteja

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu