Uloste unessa

Anonyymi-ap

Pari kertaa lyhyessä ajassa ollut niin että jotain aivan tavanomaista on ollut meneillään, kunnes huomaan yhtäkkiä että suuni on aivan täynnä kuivaa jämähtänyttä ulostetta. Sitten kaivelen sitä hirveällä tarmolla ulos sieltä ja se ei meinaa millään irrota ja yritän pysyä rauhallisena, koska kuvottava maku pistää todella kiirehtimään. Toisella kerralla unessa oli myös toinen henkilö, en tunne häntä, jolle oli käynyt sama juttu ja huomasimme sen yhtä aikaa että voi ei suu on täynnä sitä itteesä. Mitä tämä meinaa??

Olen juuri aloittanut uuden ihmissuhteen ja alku on ollut hankala sellaisella tavalla mistä mulla ei ole aiempaa kokemusta. On joitain asioita joita haluaisin muuttaa elämässäni mutta ei mitään varsinaista hätää tai ahdinkoa.

4

1071

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Uni liittyy pelkoon tai johonkin menneisyyteen, joka on jäänyt käsittelemättä.

      Liittyykö tuo uni jotenkin tuohon uuteen ihmissuhteeseen?

      Häpeän pelko, mutta mistä?

      Oleko salannut, valehdellut ja pelkäät paljastuvasi?

      Uni on aina tulkittavissa vain ihmisen omaan elämäntilanteeseen nähden. Yleisiä tulkintoja ei voi koskaan käyttää.

      • Anonyymi

        Hei kiitos sinulle ja myös toiselle kommentoineelle. Uni ei ole liittynyt suoraan tähän ihmissuhteeseen. Mutta uskon että tuosta häpeästä on hyvä lähteä miettimään mistä on kyse. En päässyt itse unen tämän kanssa edes pohtimisen alkuun ennen näitä ehdotuksia.


    • Anonyymi

      Onko jotain fiiliksiä tai oletko sanonut jotain mikä hävettää tai ilettää itseäsi. Shitti voi liittyä myös talousasioihin.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      100
      6464
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      30
      3873
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      28
      3250
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      376
      1764
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      33
      1408
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      27
      1340
    7. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      47
      1013
    8. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      11
      976
    9. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      900
    10. Tykkään susta todella

      Paljon. Olet ihana ❤️
      Ikävä
      42
      879
    Aihe