Ovat alkaneet raivaan risukkoa surullisen kuuluisasta raahen portista.olipa taas arinan päälliköllä jos sanaa.eli saatteko viimein prisman ja muut siihen paikkaan.jos primakeskus vai miksi sitä sanotaankin saadaan joskus niin tuskin siihen muuta tulee.jos tulee niin ei kauan menesty.näkeehän sen sokeakin että raahesta lähtee loputkin liikkeet.no uskokaa uskovaiset ja rukoilkaa.
Nytkö raahe pelastuu.jos.
Anonyymi-ap
25676
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
On sinulla onnettomat ennustajan kyvyt! Kyllä sihen nyt vaan rakennetaan ja muut tulee perässä, saadan palvelut samaan paikkaan, Rakentamista ei estä edes Nasserin haamu!
Lestat keitolle sankoin joukoin ja vaippavuorin!!!
Rakennetaan mitä siellä maassa lepää tennnan jätösetkin eli centrumin jäänteet.löytyyköhän asbestia.kuinka kauan lestat odotitte sitä raahen porttiakin joka siihen piti tulla.ei auta enään vaikka tulisi mitä.ettekö tajua.
Tennan & Centrumin jäännöksiä voivat sitten vassarit mennä palvomaan käydessään töistä tullessaan alkossa. Kannattaa käydä pian, koska tuosta töistä tulosta ei voi olla varmaa. Tajuatteko ääliö vassarit?
Pelastuu raahe mutta miltäköhän.näin lestan prismassa joka tervehti minua kun muka on tuttu hyväpäivä sellainen.no en tervehtinyt vaan näytin keskaria ja kirosin että joo.
Todennäköisesti tämä johtui, että olit unohtanut ryypätessä käydä suihussa muutamaan päivään.
Mettalanmäki olisi pitänyt rakentaa jo hyvä aika sitten. Olisi Isot liikkeet sopivasti valtatien varrella. Nykyinen Raahen liikekeskus on ohiajettava.
Ei Raahen komnunistiänkyrät mitään tänne halua.
Mitä halua höh.kyllä lestat ovat pilanneet kaiken raahesta.hyväveli ja omat aatteet yms paska.kaupunginvaltuustossa lestat istuvat.kirotut lestapäät.saat siinä ihmetellä miksei mitään järkevää tapahdu täällä.
Kirotut kommariänkyrät kateuksissaan, katkeruksisaan ja ymmärtämättömyytään yrittävä torpata kaiken. Tietenkin ottaahan se palloon, kun toverikommarit eivät enään hyödy mitenkään Raahen uusista hankkeista. Ei edes työpaikoista, koska kukaan järkevä työnantaja ei ota heitä missään nimessä riesakseen.
Ei tuu siitä edes mitään kauppakeskusta. Ollaan monta kymmentä vuotta jäljessä.
Mistä ollaan jäljessä? Joo kommarit olette noin 30-40-vuotta jäljessä yhä Naserin ajassa. Kauppakeskus tulee! Raahen keskusta ja Pattijoki autoituu lopullisesti, mitä siitä!
Millo lestalle tulee kutsu paratiisiin sikiämään??
Ompa mukavaa kun on ennustajakin eksynyt sivustolle. Katsotaan toteutuuko ennustuksesi.
Ja lepstantatit elää vielä 2000vuotta vanhoissa opeissa, suut aina norsunvitulla!!
Kommari siellä taas yksinään alkon voimalla hallusinoi Pattijoella. Vaimo ja lapset häipyneet aikoja sitten, Eivät kestäneet ainaista kännäystä ja väkivaltaa.
Lestan nappi päälykalju kakki..
Kommarilla olisi taas huomenna tehtaalla krapulainen Maanantai.
Lestalla synnintuskat, näppäillyt lapsia vklopun
Miksi lesta käyttää hyväkseen lapsia? Jopa omiaankin.
Kovin on jonku "kommarin" kännääminen pieni synti/rikos tähän verrattuna, mutta eihä lestantatti sitä tajua!!!
Sittenkin. kun tappaa tai pahoinpitelee muita, kuten noilla känniääliöillä on tapana?
Kyllä Prismakeskus tulee ja liikekeskus myöskin.
Kaikki mitä Raaheen rakennetaan suljetaan myös pian. Melkoista typeryyttä Arinalta koko hanke. Eikö ne ole käynyt Raahessa koskaan katsomassa menoa ja meininkiä, jota ei siis vain ole, eikä ole tulossakaan. Tilastoista näytetyt myyntiluvut tai asiakasmäärät on kusetusta tottakai. SSAB:n tehdas, jos suljetaan lähivuosina tuleeko uudesta Prismasta joku tyhjä jäähalli sitten vai ?
Voi vittu miksi noin erinomainen talousnero ennustaja mene kertomaan Arinalle viisauksiaan? Taitaa Arinalla olla vielä viisaamat koulutetut laskutaitoiset ammattilaiset tekemässä laskelmia, kuin kouluttamaton itseään kaikkitietävänä ylistävä.