hoitokalastuksesta

saako hoitokalastusta katiskoin suorittaa mökkirannasta ilman lupamerkin ostoa? järvenä näsijärvi ja kohta alkaa olla särkiä jne ranta täynnä, helppo olisi nostaa pois. mutta sen pitää olla ilmaista jotta viitsisin!
2369
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Merkit tai ei, mutta vesialueen omistajan luvan tarvitset sen lisäksi sinun on tullut maksaa valtion kalastuksenhoitomaksu.

Äänestä

en oo oikein saanu katiskalla särkeä enkä muutakaan kalaa.... taitaa olla vesistöillä eroja......

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pnieminen kirjoitti:

saako hoitokalastusta katiskoin suorittaa mökkirannasta ilman lupamerkin ostoa? järvenä näsijärvi ja kohta alkaa olla särkiä jne ranta täynnä, helppo olisi nostaa pois. mutta sen pitää olla ilmaista jotta viitsisin!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu