Sofiaa ei haluttu sinne sekoilemaan. Ihan ymmärrettävä päätös järjestäjiltä.
Martina sai kutsun Emma-gaalaan mutta Sofiaa ei kutsuttu
Anonyymi-ap
101681
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 101
Vanhimmat
Sofia olisi "laulanut" umpikännissä Satasen lainaa.
Martina puolestaan pitää siellä privaattiesityksiä valituille artisteille. On sen verran kovaa ja tuhmaa tavaraa, että ei varmana löydy muijan instagramista koskaan. Siellä kun on tietyt säädylliset säännöt.
Sofia olisi tarjonnut tavaraansa että olisi saanut vetää viinaa ,ei onneksi pyydetty muijaa koska olisi sammunut ja jouduttu kantaa pois ihmisten näköpiiristä 💩.
Martina kannettiin pois sieltä suoraa kurkkua huutaen ihan räkäkännissä ja verkkosukat repeytyneenä. Sätki kuin kala kuivalla maalla ja itkupotkuraivareita järjestäen. Meikit valui poskia pitkin. Kuolasi ja räki kuin satamajätkä. Järkyttävä näky.
Sofia sai varmasti kutsun, mutta vähän pitkä matka Dubaista matkustaa.
Martina olisi voinut laulaa " TEHDÄÄN VITUSTI RAHAA".
Eiks Sofia tee vitulla rahaa ja siksi ei pyydetty ollenkaan edes emma-gaalaan, eikä viimeksi edes päästetty sisälle kun oli niin humalassa 😂.
Nyt Martina hoiti nämä hommat "kunnialla". Oli semmoisessa kunnossa, että piti kymmenen miestä kantaa akka tilaisuudesta ulos. Eikä ollut edes alushousuja päällään.
Martina esitti Emma-gaalan etkoilla omaelämänkerrallisen kipaleensa. Kuuntelijat olivat haltioissaan kun Mara esitti itsesanoittamansa rehellisen kappaleensa
https://www.youtube.com/watch?v=itJRNMQ7SjY
Nauttikaa!
Pakko olla esillä, huumetta
Martinalla tuo itsensä esittely on enemmän kuin huumetta. Se on jo sairautta. Martina saa vieroitusoireita jos ei ole esillä milloin missäkin. Ei väliä millä tavoin kunhan ruma naamataulu vain on lehdissä ja tv-kameroiden kohteena. Luulee olevansa kaunis vaikka on kaikkea muuta.
Martina on joka vuosi saanut kutsun emma-gaalaan ja mikä nyt oli siis ihmeellistä kun hän oli siellä ?
Olisiko niin, että Nova sai kutsun, Eerikäisen sai mennä ja avecina Martina pääsi mukaan.
Täydelliset ö-luokan turhuudet. Onhan sitä sirkushuvia saatava näihinkin bileisiin.
Paljonkohan Martina maksoi tuosta, että pääsi sinne keikistelemään? Varmaan jonkun tonnin sisäänpääsymaksua vai suorittikohan maksun luonnonmenetelmillä?
Eikö se ollut Eskon aveckina?
Martinlle on maksettu ja pyydetty että saapuu paikalle emma-gaalaan, on edustava tyyliikoni ja siksi niin suosittu henkilö .
Tuo oli päivän paras vitsi...😭
Sofia oli kutsuttu kuuluttamaan mutta ei päässyt työesteistä johtuen tulemaan niin oli pakko turvautua vara-Sofiaan eli Martinaan, joka pomppi riemusta kun pääsee nyt riekkumaan maan musiikkikerman kanssa. Ja esittelemään rumaa itseään. Kaikin tavoin, kaikilla mausteilla, kaikissa asennoissa. Huomenna on instassa paljon kuvia. Voivat kortekieliset muorit, siiderskä ja muut elämässä epäonnistuneet odottaa jotain syntistä sunnuntaiksi.
Ei jaksa nykyään gaaloja katsella. Samat naamat vuosia, mutta tänään IS jutussa oli Emman saanut Lauri Haav........ nevör höörd.?
Aika yllättävä huomio että täältä poistettiin kun kirjoitti Seiskan jutusta mitä Iida Ketola oli kirjoitellut ja se oli vastaus kun kysyttiin että kuka on Lauri Haav. Monta kertaa on todella tullut mieleen että Iida itse täällä kirjoittelee ja nyt taas kyllä tuli mieleen. Tai ainakin hänelle tosi läheinen.
Arvostan Martinaa.
Inhoan Martinaa.
Pidän Martinasta.
Halveksin Martinaa.
Sofia ei pyydetty koska on tiedossa mitä tekee escorttina Dubaissa !
Halveksin Sofiaa ja sen työtä mitä tekee Dubaissa 💩.
Martina taisi olla tyhmin tuosta joukosta ?
Vihaan Martinaa, sen rumaa naamaa ihan kaikkea. Haisee pahalle koko paljasvittu.
Martina on eckord muutamalle homppelille ja siksi pääsi sisään Eskon hameessa.
Martina oli parhaiten pukeutunut eikä edes esitä ja kerää sympatiaa vaikka sillä että asu on tehty jostain roskalavalta pelastetusta matonkuteeksi tarkoitetuista ikivanhoista vaatteista. Koska kyllä se sellaisista tehty puku valitettavasti myös näyttää matonkuteista tehdyltä.
Sara Siepin pikkusisko oli viime vuonna Emma-gaalassa jossain kierrätysasussa, eikä se mekko kyllä nyt kovin hienolta näyttänyt. Oli laittanut viimevuotisen kuvan gaalasta vaikka kertoo että olisi nytkin mukana siellä. Onkohan Hannu muuten lähtenyt Leviltä "Jemmagaalaan" kun on niin hiljaista instassa ja on siellä yleensä omassa loosissa kavereiden kanssa ollut ja sieltä sitten pari vuotta sitten kirjoitti halveksuvasti niistä jotka käyttää Balenciagaa. Martinalla taisi olla juuri silloin se Balenciagan mekko päällä. Sehän oli kevättä 2022.
Parhaiten pukeutunut? Makuasia, mutta sanoisin että oli siellä häntäpäässä. Ihme rinnat tursottava yläosa, alaosa kuin tummista sukkahousuista olisi lahje jäänyt vaatteisiin roikkumaan. Hiukset ei sovi sille ollenkaan ja jotain kummaa oli tehty kasvoille näytti turpealta ja vanhalta ps Martina nyt ei mitään kierrätysmuotia pitäisi, eihän luonnon- ja ympäristönsuojelu sille mitään merkitse
Hannuhan onkin kirjoituksissaan tuonut esille halveksuntansa sellaisia naisia kohtaan joille raha, status ja materia on tärkeintä koska rakkaus Hannuun pitää riittää. Nytkin kirjoitti Leviltä että "Minä riitän!" kun on löytänyt uuden elämän Leviltä kun oli vähän aikaa kuulemma harhateillä.
Voi ristus notta! Parasta Martinalle oli kun pääsi noin katkerasta miehestä eroon.
Sara Sieppi ei ollut gaalassa. Mikähän ihme iso asia on noiden kahden sisaruksen välillä tapahtunut kun on jo pitkään ollut välit täysin poikki.
Aivan selvästi karttavat toisiaan.
Arvoisa 07:30 kierrätetystä materiaalista tehdään nykyään paljon vaatteita. Eikä ne eroa muista vaatteista. Mutta onpa erikoista, että vielä tänä päivänäkin joku pitää kierrätystä esittämisenä ja sympatian keräämisenä. Voisi sanoa, että tyypillinen yksilönvastuuta pakoilevan suhtautuminen
Makuasia 07:41. Martinan asu oli floppi. Silikonit pursuaa, alaosassa roikkuu joku kapea kangaskaistale. Kovasti esitteli antavaa halkiota, ei pelasta asua. Mauton oli
Kiva, että nostatte Hannun sanomisia toistuvasti esiin, niin ei pääse unohtumaan 😀 😀 😀
Martina ei ole onneksi koskaan tarvinnut alistua escorttina olemiseen, hän on ikänsä tehnyt töitä ja se näkyy kyllä hänen tuloistaan joka vuosi. Jos Sofia on escorttina pakko olla, ei pidä toisia henkilöitä yrittää mustamaalata tällisen naisen takia .
Hannu on raiskaaja ja olisi pitänyt joutua vankilaan 2 vuodeksi 💩
Nuo kertoo Hannun luonteesta, ei Martinasta. Jos miehellä on syyte raiskauksesta ja silti perheellisen yrittäjän ja julkisuuden henkilön pitäisi vaarantaa kaikki eli elinkeino ja maine sen takia että kulkee raiskauksesta syytetyn ja tuomitunkin kyljessä, niin sanon että paljon vaaditaan. No Martinan mainetta yritettiinkin mustamaalata Hannun tekemisten takia tosi kauan. Jopa silloin kun Martinalla oli pitkään ollut toinen miestä mistä ei tiedetty. Nytkin on tullut esille sellaista että tukijatkin menettävät työnsä. Ja kuten todettu, jo noista Hannun lausunnoista selviää, että Hannu ei tosiaankaan ole sen arvoinen. Vähemmästäkin sitä eroja otetaan. Kyllä Hannulle ottajia on pilvin pimein siellä Levillä. Sellaisia joilla ei ole rahaa, statusta eikä materiaa ja ehkä ei lapsiakaan.
Mitä Hannu enää kuuluu Martinan elämään, ollutta ja mennyttä niinkuin moni muukin mies.
Se on tänä katkera Doris, yksi ja sama, joilla on printattuna kaikki Hannun sanomiset.
On kyllä hyvä, että pääsi eroon allaspojasta ja palopojasta ja Bahasta ja Lippisjonnesta ja Hannusta ja mitä niitä nyt on.
Niinhän se pääsikin! Kaikki jätti! Palopoika ja Hannes juoksi karkuun, Baha neljän kerran deitti, Lippisjonne ei toista kertaa Suomeen tullut, Stefu valitsi kenet nyt kulloinkin, Hannu muutti mahdollisimman kauas...
Jättäkää nyt jo Hannu rauhaan ! Pitäkää vain tyhmä Martina se riittää teille !😣
Aloittajalle tiedoksi Eskon avecina pääsi kutsuvieraana punaiselle matolle.
Esko haluaa paistatella aina kuuluisuuksien rinnalla ja Martina on yksi niistä.
Esko haluaa ja saa tosi paljon julkisuutta nimenomaan Martinan takia. Siksi roikkuu Martinan kyljessä joka paikassa ja käy jokapuolella kertoilemassa heidän 14 vuotta sitten tapahtuneesta erosta.
Yhdessä Martinan kanssa viimeksikin kertoivat. Mihin sen unohdit? Esko on isompi stara kuin Martina nykyään. Myöntäkää jo faktat. Esko on radiotoimittaja ja monien festarien ja tapahtumien vetäjä, näyttelee salatuissa elämissä jne. Mitä Martina? Nettivalmennusten myynti ja siinäpä se
07:54 Martina kuuluisuus 😀 sehän on ihan tavallinen instajulkkis monien joukossa.
Se oli poikkeuksellinen tapaus että Martina ENSIMMÄISTÄ KERTAA meni yhdessä Eskon kanssa johonkin podcastiin, mihin heidät oli kutsuttu, yhdessä tästä asiasta kertomaan. Siisa tasan tarkkaan YHDEN kerran Martina on nyt siitä puhunut ja Esko oli tosi onnellinen. Esko jopa kaikenlaisia valheita ja lausuntoja aikanaan antoi mediaan eron jälkeen ja meni kauan ennenkuin Martina edes oikaisi niitä valheita. Ja Esko on kyllä myöntänytkin valheitaan ja katkerahan Esko olikin silloin ja on kyllä vieläkin. Jatkuvasti postaa sellaisia stooreja että saa haaskat haukkumaan Martinaa ja Martinan läheisiä, kuten joulun aikaan.
Todella kirjoitit TOTTA.Esko ei olisi yhtään mitään jos ei olisi Martinan siivellä päässyt olee julkisuudessa .
Onpa valikoiva muisti 08:56 jopa nolouteen asti. Martinalla voi olla syynsä olla hiljaa erosta. Eikö se ollut aika likainen tapahtuma kaikkinensa
Siinä oli pari , homppeli ja tomppeli !
Tämän täytyy olla ihan maailmanluokan katastrofi.😱
Ei ole katastrofi kuin Martinan seuraajalle.
Näyttää oudolta tuo puvun roikkuva helma. Ja tekotukka on aika karmiva ilmestys. Miten olisi edes jotain luonnollista?
Täällä haukutaan taas Martinan stailaajaa, meikkaajaa ja kampaajaa. Sitten täällä on haukuttu Eskon takin suunnnitellutta nuorta miessuunnittelijaa. Näinhän tämä menee.
On hienoa että Martina on noin muuntautumiskykyinen ja antaa stailaajalle, meikkaajalle ja kampaajalle vapaat kädet. Vapaa-aikana kulkee meikittä jopa Stockmannilla harmaat villasukat lenkkareissa ja hiukset aina nutturalla pään päällä. Laittaa instaan hikisiä meikkaamattomia kuvia kovan treenin jälkeen. Ja sitten yks kas, kuin maailmatähti jonka päälle puetaan kalliita asusteita näytille, jotka eivät ole omia, joten kierrätyskin toimii. Ei tarvitse tehdä vessapaperirullista mekkoa, se jääkööt toisen tehtäväksi.
Meinaatko 08:10 ettei noita asioita saa arvostella kun kyseessä on Martina ja Esko 😀 ps pukeutuminen juhliin on aina ollut arvostelun kohteena, myös isossa maailmassa. Koita kestää
Saa arvostella mutta arvostelu kohdistuu stailaajaan, meikkaajaan ja kampaajaan ja Eskon takin nuoreen suunnittelijaan. Toki tiedämme että tarkoitus on haukkua ja mustamaalata Martinaa ja Eskoa mutta totuus on että noihin se kohdistuu.
No niinhän se menee. Meikki oli huono Martina näytti ikäistään paljon vanhemmalta. Asu ns gay, ymmärrät tämän kun katsot sen stylisti juhla-asu. Näyttää siltä, että olisi käynyt Martinan kaapilla. K
Jos joku laittaa toiselle juhliin karmivan peruukin, eikö sitä saa kommentoida? Suomessa ei saa sanoa mitään mistään, kaikki vaan hymistelee
Siellä juhlissa oli pilvin pimein ihmisiä joiden vaatteista ja hiuksista ja meikistä olisi vaikka kuinka paljon negatiivista kommentoivaa, mutta miksi vain yksi on hampaissaa?
Inhoan Martinaa ja myös sinua.
Mistä sä tiedät, ethän pyöri kuin Martina -ketjuissa
Miksi Sofiaa ei kutsuttu?
Sofialla ei varmasti ole enää koskaan asiaa mihinkään gaalailtaan jos nää sen Dubaissa olevat sen tekemiset on kaikki TOTTA .
Täällä eilen joku kirjoitti, että nämäkin juhlat oli Martinalle työkeikka, johon on ns. pakko mennä. Näköjään näin se on, koska tukka, meikki ja vaatteet on oman alansa ammattilaisten tapa tuoda julkisuuteen omaa osaamistaan. Näkyihän jossain kuvassa tekijöiden ja asusteiden tietoja.
Sofia oli toisenlaisissa "töissä" eilenkin.
No ei todellakaan ole pakko noiden yhteistöiden takia mennä. Itse sen sinne oli pakko päästä. Tottakai se laittoi ne tekijät, koska sai ilmaiseksi tai tosi halvalla.
Onko tänäpäivänä vielä noin yksinkertaisia ihmisiä, jotka ei yhtään ymmärrä/tiedä tätä systeemiä?
Luulisi ihan jokaisella olevan tuoreessa muistissa eräs pandemia jonka aikaan toitotettiin sitä että kipeänä ei pidä hääriä ihmisjoukoissa ehdointahdoin muita tartuttamassa. Olkoon työkeikka tai ei. Ei vaikka olisi kuinka erinomainen ja hyväkuntoinen taudinkantaja.
Seiskakin oli laskenut että tartuttamisaika oli jo ohi. Tauti tarttuu kaksi päivää ennen taudin alkamista ja sitten siitä kolme päivää eteenpäin eli yhteensä 5 päivää. Ja Martina kävi lääkärissä ja tottakai sielläkin se asia on keskusteltu. Kukaan ei voi tietää kuinka paljon siellä oli ihmisiä joilla ei tauti vielä ollut tullut mutta olivat jo tartuttajia, koska se tartuu jo kaksi päivää ennen puhkeamista. Siellä on voinut olla siis pilvin pimein ihmisiä jotka olivat jo saaneet taudin ja tartuttivat mutta heille itselleenkään ei ollut tauti vielä puhjennut.
Martina ei siis voinut teoriankaan mukaan olla enää tartuttaja mutta tosiaan moni siellä ns. terveenä ollut eikä vielä sairastunut, saattoi hyvinkin olla tartuttaja aivan tietämättään. Myös koronan aikana kerrottiin että sen voi sairastaa myös oireettomana. Silloinhan nämä oireettomat ovat levittäneet tautia siellä missä ovat kulkeneet ja aivan tietämättään.
Pointti ohi taas 08:50? Martina itse vielä torstaina/perjantaina voivotteli että ollut täysin toimintakyvytön. Sitten yhtäkkiä olikin ollut jo pari päivää kunnossa. Sen oikeasti pitäisi tolle liioittelulle tehdä jotain. Kuka muu aikuinen ihminen pitää tuollaisen metakan flunssasta? Ja vielä päivystykseen...On ihminen vieraantunut omasta kropastaan , vaikka toisin kertoo
Niin mitähän ne siellä lääkärissä on tehneet, ajatelleet että voi hyvää päivää…taas yks joka tulee tänne näyttelemään lääkärille tautiaan
Aamulla reippaili Nalan kanssa lenkillä niin posket punaisina raittiista pienessä pakkas ilmasta.Oli kyllä avopäin pitäisi olla pipo kyllä talvella päässä. Sen jälkeen menivätkin aamiaiselle hoteliin näköjään Martina miehensä kanssa .
Sofiaa ja Martinaa verrataan jatkuvasti toisiinsa. Miksi!
Onko he sitten samantasoisia henkilöitä? Eikös Martinaa pitäisi verrata johonkin toiseen henkilöön, jos verrata pitää.
Mutta ok, samikset vertailussa.
Sofiaan noi vertaa, että näyttäisi edes vähän paremmalta. Eivät voi muihin verrata. Se on noin ihan vain tuosta syystä
Varmaan ostanut pääsylipun. Gaalaan kutsutaan vai Emma ehdokkaat. Marsu ei ollu ehdokkaana missään osiossa.
Pääsi radiopersoona Esko Eerikäisen siivellä.
Olet aika toope etkö huomannut kuinka paljon siellä oli muita henkilöitä ketkä eivät mitenkään liity koko gaala-iltaan . Martina Aitolehti on joka vuosi ollut ja toivotaan että edelleen on näyttävillä asuilla paikanpäällä vuodesta toiseen .
Eikö Salarakas biisi saanut Emma palkintoa.
Martina kuulemma viihtyi eniten vessassa tuollakin.
Eihän Martina saa sanaa suustaan , Esko sen sijaan suoltaa tyhjää puhetta/ satuilua solkenaan.
Mitä tää Kulju ja Karvinen tekivät kun olivat tulleet gaala-iltaan esittelee itseään ?
Ne pääsi sinne Eerikäisen siivellä.
Kuljuhan oli lainannut Martinan mukana gaalassa olleen valokuvaajan viimevuotisen puvun ja kengät ja laukun oli lainannut Siepiltä.
Kierrätys kunniaan niin maailma pelastuu!
Martinakin pääsi sinne Eskon siivellä ja otti mukaansa valokuvaajansa ja stylistinsa mukaan juhlimaan. Ja kyllä se Martinan mieskin siellä on ollut koska näkyi Eskon stooreissa ja onhan se Martinan postauksessakin niin tyylikkäänä että.
Miten ihmeessä voi päästä Eerikäinen siivellä sinne näitä naikkosia niin paljon ?
Esko on kova stara kun kaikki pääsee sen siivellä Emma-gaalaan.
Sieppi ei sinne gaalaan uskaltanut tulla kun pikkusiskonsa oli siellä.
Olikohan Pikkarainen siellä Jemmagaalassa koska on joka vuosi ollut?
Ei kaikki, vaan se kenet ottaa avecikseen.
Onko noin vaikeaa? Tonne myytiin lippuja 😀
Täällä taas Martina-muorin fanaattiset fanit ylistävät maanpäällistä antikristustaan maasta taivaisiin ja samalla näpäyttävät hänen vastustajiksi kokemiaan henkilöitä.
Nämä ihmiskunnan paariat, nämä Martinan fanaattiset seuraajat, ovat kyllä oma alhaisista alhaisin ihmisrotunsa. Koko lepopäivänkin ovat näköjään tuhlanneet uskonnollisiin kaapuihin käärittyinä Martinan kuvilla koristellun kotialttarin äärellä, palavat tuoksusuitsukkeet pumpattava Martina-nukke seimessään. Samalla lausuen mantraa "mar-tii-naah-mar-tii-naah..." mustaa raamattua heiluttaen. Kuvottava ihmislauma.
Emma gaalaan kutsutaan Emma ehdokkaat ja palkintojen luovuttajat sekä järjestäjien edustajat. Muut osallistujat ostavat itse lippunsa, joita on kalleimmista VIP lipuista ihan halpoihin lippuihin.
Kallein VIP lippu, johon kuuluu kolmen ruokalajin illallinen maksaa lähes 200 euroa.
Onko Sofia enää edes kunnossa😳? Kun yhtäkkiä hävisi somesta. Ensi postaili joka päivä ja nyt ollut pitkään hiljaista