Hyvä mies...

En oikein ymmärrä. Olen vanhanaikainen. Mutta hyvä mies on vähän irvokas lause.....
5834
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Jokainen on jossain hyvä?

Äänestä

Minua kehuttiin jo ekassa työpaikassa: Pomo sanoi" Älä hyvä mies lyö nauloja vatupassilla!

Äänestä
  • Mulle on sanottu myös Anna olla viimenen kerta !

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Mulle on sanottu myös Anna olla viimenen kerta !

    , . . . niin ja yhessä toisessa toppuuteltiin kun olin liian virkaintonen älä kiirehi , , hosumalla ei tuu ku kusipää lapsija !

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    , . . . niin ja yhessä toisessa toppuuteltiin kun olin liian virkaintonen älä kiirehi , , hosumalla ei tuu ku kusipää lapsija !

    Niin ja sanani jos syön . niin mörökölli minut vieköön , , .

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

En oikein ymmärrä. Olen vanhanaikainen. Mutta hyvä mies on vähän irvokas lause.....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu