Meidän älyvapaa hallitus meni valitsemaan kiinteistötahkolan, josta on kaikenmoista juttua liikkeellä, meidän jo ennestään huonosti hoidettua taloyhtiötä isännöimään. Nyt saa sanoa rehellisen kokemuksensa ja mielipiteensä tästä puulaakista. Hyvää ja huonoa? Mitä on odotettavissa, kun lestat pääsee vauhtiin? Vai pääsevätkö lainkaan vauhtiin?
Lestadiolais firma Kiinteistötahkola?
4
509
Vastaukset
- Anonyymi
Eihän ne kaikki työntekijät ole lestoja, vaikka omistajat ovatkin.
- Anonyymi
Ovat erittäin hyviä lisätyölaskuttamaan, suurin osa noista on jo hinnastossakin, mutta kun kukaan ei osaa lukea isännöitsijää kilpailuttaessa!
- Anonyymi
Nehän vuokraa kohteita Espoon Perusmäessä ja isännöi niitä, iskikö kaveri kätensä paskaan kun muutti niiden vuokra-asuntoon?
- Anonyymi
Jokainen tuollainen isännöintifirma, joka ei tee päätyökseen isännöintiä vaan huseeraa kaikkea sivubisnestä kuten kiinteistönvälitystä ja muuta vastaavaa, ja jolta puuttuu tekninen isännöinti, on taloyhtiön kannalta huono valinta, Tässä vielä kyseessä iso yritys, jolla on historiassaan huonoa mainetta synnyttäneitä virheitä ja väärinkäytöksiä sekä ties mitä sotkuja.
Hyvä valinta on paikallinen, rehellinen ja ahkera pieni isännöintitoimisto jolla on tekninen isännöitsijä tai asiantuntija käytössään.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3815380Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit151292- 103895
- 78821
- 41793
Haikeaa miten kaikki meni
Ei ole rohkeutta enää nähdä. Koska pelkään, että haavat aukeaa. Ikävä on silti, vaikka en vastannut...tiedät mihin.56767- 49766
- 56764
Kuinka monesti olet itkenyt?
Kuinka monesti olet itkenyt kuluneen viikon aikana toisen ihmisen takia? Itse itken joka kerta, kun joku sanoo jotain i132763Asentajako putosi radiomastosta
https://www.is.fi/tampereen-seutu/art-2000011707236.html Ihminen on kuollut pudottuaan radiomastosta Tampereen Teiskoss43749