Niin rasittava katsoa asiaohjelmista, kun Tarmo Ropponen kertoo suupieli vaahdossa, kuinka joku puolue on muuttanut kannatustaan 0.1 prosenttia. Ja tulokset ovat aina varmoja, vaikka perustuvat otantaan. Aiheet ovat niin kuivia, että voisi Tarmo puhkua vähemmän sitä intoa - saa vähän huvittavia piirteitä. Sitä paitsi se peniksenjatke (tässä: kynä) heiluu koko ajan käsissä, ärsyttävää. En ole montaa kertaa nähnyt Tarmoa ettei olisi kynä kädessä.
Ropponen on turha
5
881
Vastaukset
- -.-.
Joo-o... kun alkaa vaalit lähestyä Tarmo otetaan esiin naftaliinista.
- Hannariikka
Mitenkähän Tarmo-parka saa aikansa kulumaan vaalien välillä? Mies on kyllä harvinaisen turha ja valtavan tyhmä, joka luulee olevansa isokin Poliittinen Toimittaja.
- late
harvinaisen vittumaisen tuntuinen mies:aivan hermorauniona selostaa vaaleissa puolueitten kannatusprosentteja.
- Hullu paljon töitä tekee, v...
Tarmo Ropponen (SDP) on SDP:n vanhan ajan luottotoimittaja.
Kyllä hänellä YLE:llä (SDP) töitä riittää:
* Hän on nimellisesti eduskuntatoimittaja ja käy sen vuoksi 3-4 kertaa viikossa eduskunnassa kääntymässä. Kun sieltä löytyy SDP:n kannalta jotakin positiivista uutisoitavaa, hoitaa Tarmo sen tarmokkaasti.
Viime kuukausina kovin positiivista ei ole ollut kuin se, että Tarmo teki gallupin Halosen (SDP) kannatuksesta pari iltaa ennen kuin vastentahtoinen Halonen(SDP)lupautui presidenttiehdokkaaksi.
Tarmo raportoi galluppinsa tulokset TV 1:n pääuutisissa. Puolet koko uutisajasta kului tähän gallupin tulosten kertomiseen, kun uutistenlukija (SDP) ja Tarmo (SDP) haastattelivat toisiaan.
* Loput työajasta Tarmo hoitaa puolueasioita, ja haastattelee tarvittaessa TV:lle Tarja Halosta (SDP), Paavo Lipposta (SDP) tai Eero Heinäluomaa (SDP). - Pois se minusta
Kuinka edes SDP:n kannattaa roikottaa ko. miestä YLE:ssä, koska päteviäkin SDP-läisiä on tyrkyllä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä292905- 1191195
- 58941
Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu6937- 66905
olet kaiken rakkauden arvoinen
Olisinpa kertonut kuinka rakastuin sinuun. Kuinka hyvältä tunnuit siinä lähelläni, kunpa en olisi väistänyt vastapäätyy26877Mikä koirarotu muistuttaa kaivattuasi eniten?
Koirien piirteet muistuttavat usein ihmisten ja omistajiensa piirteitä.65834Olisi kiva
Tietää, mitä oikein ajattelet minusta tai meistä? Mitä meidän välillä on? Salattua tykkäämistä, halua, himoa? Onhan tämä37830Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa
Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu157811Oot mun koko maailma
Ei ole koskaan ollut ketään, joka olisi niin täydellinen minulle kuin sinä mies ❤️ Ikävöin sua🥹75764