Kun nyt on päästetty julkisuuteen näitä vuosien 2022 ja 2023 rikostilastoja, huomio kohdistuu yhteen tekijään. Kahdessa vuodessa väkivaltarikokset, ryöstöt ja varkaudet ovat lisääntyneet 40 - 50% alueilla, jonne on keskitetty Ukrainasta salakuljetettua populaa. Pohjois-Satakunnasta, Etelä-Pohjanmaa ja Pirkanmaa ovat näitä yli 40% alueita.
Laittaako se tieto ketään viranomaista ajattelemaan muuta kuin rasismia?
Pohjois-Satakunnasta, Etelä-Pohjanmaa ja Pirkanmaa ovat näitä yli 40% alueita.
14
520
Vastaukset
- Anonyymi
Uskon, että TV:hin ja lehtiin ilmestyy 128 "erikoisasiantuntijaa" selittämään, etät tuo on tilastoharja, laskennallinen suuruus, jota ei tarvita tai pahantahtoisten väärin lukema prosentti.
- Anonyymi
😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍
🔞 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18282607
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Mistä lehdestä sinä saat nämä tiedot?
- Anonyymi
En ainakaan Mediapoolin sensuurilehdistä, YLE:stä, MTV:stä, enkä Almasta.
- Anonyymi
Tilastot valehtelee
- Anonyymi
Sisäministeri "tiesi" haastattelussa, että hänen virkakautenaan ainuttakaan rikollista ukrainalaista ei ole maahan nuodettu. Geho geho gääk
- Anonyymi
Erikoinen on juttu Vantaalta ja Helsingistä. Poliisin keskijohto puhuu vieraskulttuurin rikollisuuden räjähtämisestä, mutta tilastokeskus, sisäministeriö vain "seuraa asiaa". Toisaalta se keskijohto on joka päivä tekemisissä sen kuonan kanssa.
- Anonyymi
Väittihän poliisihallitus 2015, ettei maahantunkeutujissa ole rikollisia. Tutkinnassa oli nuoren naisen poltto, kahden helsinkiläismiehen puukotukset ja Tampereella potkimiskuolema, jossa tekijät sieltä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Väittihän poliisihallitus 2015, ettei maahantunkeutujissa ole rikollisia. Tutkinnassa oli nuoren naisen poltto, kahden helsinkiläismiehen puukotukset ja Tampereella potkimiskuolema, jossa tekijät sieltä.
Vaikutus väestön kasvattamisesta vieraskulttuurista. Erityisesti poliisin tiedotteessa nousee esiin Lahti, jossa 15–17-vuotiaiden tekemien varkauksien tai törkeiden varkauksien määrä kasvoi yli kymmenkertaiseksi verrattuna vuoteen 2022. Silloin varkauksia tehtiin kaksi, ja vuonna 2023 luku oli 29.
- Anonyymi
Harmi että katupartioitten toiminta ja uho loppui lyhyeen kuin pieru.
- Anonyymi
Kyllä se on kankaanpäässä ihan paikallisten perseilyä, kankaanpääläinen perusluonne tunnetusti on ilkeä ja petollinen. Aivan turha rasistisesti pakolaisia syyttää, ne saa massia ihan tarpeeks valtiolta ja kankaanpään kaupungilta.
- Anonyymi
Ssinusta niiden rikokset siis pitää peittää kuten YLE, HS ja paikallsiläpyskä tekee?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ssinusta niiden rikokset siis pitää peittää kuten YLE, HS ja paikallsiläpyskä tekee?
Eihän ylet ym. peittele kantisten rikoksia, mitä horiset?
- Anonyymi
Yksinkertainen kapea ajatus on monelle kai hyve
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2434629Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii763065- 472473
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua451777- 281753
- 801456
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘851285PS uusimman gallupin rakettimainen nousija
https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden143965- 69948
Sellainen tunne sydämessä
Että nainen olet kaivannut minua. Tai sanonko että oikeastaan koet sitä samaa nostalgiaa, kaipuuta ja mukavia muistoja,86894