Hyi mut ai uusi dacia!

Olisiko se oikeasti vaihtoehto 20 vuotta vanhalle 300tkm ajetulle luksus mersulle? Kyl maar mersussa on mersun kyyti!
20438
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Tää on just tätä. Tästä olen aloitellutkin keskustelua mutta Dacia-jäärät ovat lytänneet mielipiteeni. Siitä olen vähän kautta rantain pahoittanut mielenikin. Siis kuka täysipäinen ostaa Dacian. En ymmärrä.

Äänestä

Kyllä 20 v. vanhalla riskiautolla ja uudella Dacialla on täysin eri ostajat. Miksi niitä pitää tyrkyttää vaihtoehdoiksi.

Äänestä

Euro kakkaa molemmat ei kannata liikaa innostua vaikka kevät onkin?

Äänestä

Edes kautta rantain en ottaisi vanhaa mersua käyttöautoksi. Museoautot ovat eri asia.

Äänestä
  • Mutta mutta 300tkm ajettu mersu on vasta juuri sisään ajettu. Ainakin 300tkm vielä edessä.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Mutta mutta 300tkm ajettu mersu on vasta juuri sisään ajettu. Ainakin 300tkm vielä edessä.

    Mutta 300tkm on jo niin pitkä matka, että mahdollisuus kaikenlaisiin harmeihin on todennäköinen, Jos ette usko, ostakaa ja ottakaa riski.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Mutta mutta 300tkm ajettu mersu on vasta juuri sisään ajettu. Ainakin 300tkm vielä edessä.

    Mutta mutta 300tkm,............ sitä aikaa ei enää ole !

    Äänestä

Mersusta puuttui ruostesuojaus 20 vuotta sitten. Kuka muistaa ne ruosteiset Väyryset?

Äänestä

Kautta rantain, tää on just tätä, Niuva rulez, makkaraa ja keppanaa. Se on ainoa asia mihin voi tässä maailmanmenossa luottaa.

Äänestä

Tunnen jonkun ns. oikeen rikkaan. Ne ajelee Skodalla.
Ei tarvii öyhöttää eikä näyttämisen halu ole pääasia.

Äänestä
  • Täällä dacistikerhossa on tapana öyhöttää ja makkaraa ja olutta kyytipojaksi. TURBO OHC KOLMOSEN KAUTTA DATSIA JÄTTÄÄ SEN!!

    Äänestä

Tällä palstalla joku yrittää todistella, että auto on parempi kun sillä on ajettu paljon, vaikka asia on päinvastoin. Myös se mersu kuluu niinkuin muutkin. Vertailussa pitäisi asettaa uusi mersu ja uusi Dacia vaastakkain ja ottaa hinta huomioon.

Äänestä
  • Mersun kyyti paranee vanhetessaan kuten hyvä viini. Dacian kyyti kilometrien kertyessä on kuin jättäisit oluen lämpimään.

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Mersun kyyti paranee vanhetessaan kuten hyvä viini. Dacian kyyti kilometrien kertyessä on kuin jättäisit oluen lämpimään.

    Kunpa olisikin niin, että auto paranee vanhetessaan!!

    Äänestä

Puhallusratsiassa poliisi väitti että autossa haisee vanha viina. Kummallakin
mittarilla nollat näytti. Koputti oikein viisaria mutta nollaa näytti. Selityksiä
vaadittiin. Koetin ehdottaa että Azoreilta ostettiin 25 vuotta vanhaa Wiskiä
ja sitä maistettiin viikolla, sekö haisis. Sitten polliisi kysyi että ootko ajanut
viime vuostuhannen mallisella Mersulla tai Mossella ? En mutta lentoasemalle
mentiin Mersulla.

Äänestä

Mersulla ajoivat taxit ja mustalaiset, piilorikkaat dacialla.

Äänestä
  • Tää on just tätä. Kautta rantain kommentoin. Pöö. Vöö. Sitä itteään. Äläpä sorru Daciaan. Niuva rulez.

    Äänestä

Pöö. Niuva on hyvä paikka meille Dacisteille. Siellä on jopa oma siipi Daciaan sortuneille ja hermonsa menettäneille ukkeleille

Äänestä
  • Renault ja dacia siivet ovat aina tupaten täynnä. Ei noin vain ole tilaa uusille potilaille!

    Äänestä

  • Anonyymi00019 kirjoitti:

    Renault ja dacia siivet ovat aina tupaten täynnä. Ei noin vain ole tilaa uusille potilaille!

    Mersu siivestä on siirretty sinne väkeä kautta rantain.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Olisiko se oikeasti vaihtoehto 20 vuotta vanhalle 300tkm ajetulle luksus mersulle? Kyl maar mersussa on mersun kyyti!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu