Onko muka aito oikea Kylmis?

Anonyymi-ap

Onko tämä muka aidon Kylmiksen kirjoittama juttu? Eihän puohitien ja lähikaupan välillä ole edes metsää kun katsoo google mapsista.

"Älkää ryypätkö tyhjään vatsaan, varsinkaan sydänlääkkeiden kanssa. Se on meikän ehdoton suositus uloslähtijöille, jos et halua matkalla paskoa housuihisi. Itse kerkeän aina juosta metsään kyykylle. Ainakin yksi etu tässä, että asuu keskustaa kauempana".

-Kk

4

287

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kylmiksellä on niin paha samakassasyndrooma, että harvoin se käy lähisalessa vaan vanhana hiukkavaaran jääkärinä käy Hiirosen Lidlissä, jonne lyhin reitti on kuntopolkuja pitkin, jotka on metsän keskellä ja muutenkaan tuolla päin ei tarvi missään montaa metriä poiketa tieltä niin pääsee metsään sontimaan.

      https://www.youtube.com/watch?v=o9v0SMF-JDk
      Tossa kylmiksen viime kesän videolla se sanoo, että toi on sen vakio reitti ja veikkaisin, että tuo työmaa on lämsänjärven kohdalla missä risteää pyöräbaana ja hiihtomajantien kevyenliikenteen väylä. Tuosta alikulusta pääsis sitten ampuhaukantielle ja siitä kaukovainion s-markettiin. Että ehkä se käy siellä nykyään kaljaostoksilla ainakin kesäsin. Jos katot kartasta niin talonpojan kankaalta menee suora pyörätie tuohon kohtaan.

      Nykyään kun kylmiksen jalat on amputoitu niin sen on varmaan pakko käydä salessa, mutta ei siitäkään ole maikkulanraittia pitkin kuin noin 100 m semmoselle sorsalammelle, jossa maikkulan juopot kokoontuu juomaan kurakaljaa ja lammen toisella puolella on sankkaa lähimetsää, jossa nuo juopotkin varmaan käy sontimassa.

    • Anonyymi

      Vanhoille jalattomille juopoille on ilmainen ruokien kotiinkuljetus ja kodinhoito kerran päivässä. Samoja vaippoja joutuu pitämääm lähes vuorokauden ympäri.
      Harva invataksi kuljettaa sonnalle lemuavaa tai muuten löyhkäävää sontaseppoa taxissaan.Sana leviää nopeasti eikä taxia enää saa helposti. Olen kuullut, että herkästi ilmoittavat tällöin kelalle ostosten laadusta. Hakumies on välttämätön.
      Paras olisi totutella päihdesaraalan tai hoitokodin turvaan.
      Siellä on tosin vaippahaalarit ja päivärytmi rajoitettu.
      Jalkansa juoneita on Suomessa liikaa ilman Kylmistäkin.

    • Anonyymi

      Millä Kylmis nyt kipittää paskomaan metsään kun sillä on merirosvojalat, ne kepit uppoaa talvisin ja kesäisin sinne metsään. Aatelkaa Kylmis oli muutenkin jo pygmi niin nyt sillä on 40cm vähemmän pituutta, tosin paskominen on nyt helpompaa kun perse on jo lähes maassa kiinni.

      - Sodomiittiseppo

    • Anonyymi

      Sauna-timppa voi jelpata kylmistä.
      Pygmin kokoisena Kylmis mahtuu reppuun kauppareissulle ja oluiden kanssa samaan kestokassiin.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaipaatko sinä

      Yhtään meidän katseita
      Ikävä
      208
      2605
    2. Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä

      Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo
      Sonkajärvi
      47
      1785
    3. Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa

      On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall
      Sinkut
      146
      1387
    4. Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.

      Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol
      Maailman menoa
      340
      1290
    5. Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis
      Maailman menoa
      345
      1244
    6. Kääminsä polttanut taksi suomussalmella

      Vieläkö sillä hermonsa menettäneellä hulluja ylinopeuksia ajavalla asiakkaansa haukkuvalla( jos ajat paska kyydin hänen
      Suomussalmi
      25
      1166
    7. Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden

      Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe
      Ikävä
      57
      1103
    8. Eronnut Janni Hussi palaa julkisuuteen - Aloittaa uudessa työssä, joka on aivan uusi pesti Suomessa

      Janni Hussi on saanut viime aikoina kohujulkisuutta, kun hänen ja Joel Harkimon avioliitto päättyi eroon kesällä 2025. H
      Suomalaiset julkkikset
      13
      1002
    9. olisit voinut mies edes

      Pyytää anteeksi 🙏🫶
      Ikävä
      55
      976
    10. Jorma Uotinen avaa sanaisen arkkunsa TTK-miesparista ja koko uudistuksesta: "Sehän on..."

      Tanssii Tähtien Kanssa -parketilla nähdään ensimmäistä kertaa Suomessa tanssiparina miespari kauden alusta asti. Mikko S
      Tanssii tähtien kanssa
      21
      883
    Aihe