Satakunnan Kansa Länsi-Suomi kirjoittaa sunnuntain pääartikkelissaan nuorehkosta sos.dem. naisesta joka on ammatiltaan "vaikuttaja". Ala vaikuttaa (sic!) mielenkiintoiselta; minkähänlaista koulutusta vaikuttajaksi pääseminen edellyttää? Millainen alan työllisyystilanne on ja minkälaiset keskiansiot alalta löytyy? Liittyykö se jotenkin kuulonhuoltoon?
Pätevyysvaatimukset vaikuttajaksi?
3
370
Vastaukset
- Anonyymi
Vaikuttaja on toisinsanoen propagandisti jonkin asian puolesta.Esimerkkinä wokepelleily tai homosaation levitys.Sitä kannattaa tietenkin vihervasurit ja demarit.Niistä piireistä sitten kanavoidaan rahaa edellämainittuihin ja vastaaviin puuhiin ja annetaan mediassa näkyvyyttä,suurennellaan seuraajamääriä ja tekemällä tehdään näistä jonkinlaisia julkkiksia.Joku äijältä näyttävä umpitatuoitu natalia uskomattoman rivoilla ikenillä on ainakin ollut heidän julkaisussaan ja juuri kukaan ei edes tiedä tuommoisen olemassa oloa ellei sitä jatkuvasti tungeta naamalle joka puolelta.
Tekevät propaganda videoita jonkun asian puolesta ja esittelevät ikeniään.
Liity demareihin, rupea homoksi ja tienaa.
Noita seuraa oikeasti vain samankaltainen porukka jolla on korvien välissä jotain vialla. - Anonyymi
Aika rivo esitys tatuointeineen. Lähtisin häntä koipien välissä kotiin.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1316468Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie736402Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3786236Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3474026Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1532462Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.62379Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1311466- 141374
- 1931175
- 64990