Itsellä ja parilla kaverilla täysin samat kokemukset. jopa 4 mg pusseista jostain paha olo. Mitä helvettiä noihin laitetaan? Joko nikotiinipitoisuus on täysin muuta kuin ilmoitetaan tai sitten joku muu ainesosa saa aikaan pahan olon.
Velo Mint 6 mg..paha olo.
Pure Nordic 4 mg..paha olo
Ja muitakin 4 mg pusseja mitkä tekee saman.
Sitten 8 mg Lundgrens, ei pahaa oloa. 9 mg Zyn Ginger&Blood Orange, ei pahaa oloa.
Aiemmin kun 4 mg oli maksimi niin tilasin vaikka mitä 4 mg pusseja ja ei pahaa oloa. Shiro True North oli loistava 4mg pussi. Sai nikotiinin positiiviset vaikutukset sopivalla annoksella ja ei valu eikä mitään ylimääräistä makeutusainetta tms.
Kunnes tuli nää super kovaa poraavat pussit mistä jostain tuli jo 4 mg paha olo. Ja olen entinen Kapten Extra Stark käyttäjä missä on se 16 mg/pussi, ilman pahaa oloa. Vittu Odens CD aiheuttaa vähemmän pahaa oloa kun noi jotkut 4-6 mg pussit. Joku ei täsmää.
Kuullut muiltakin samaa kokemusta. Mikä hitto tohon on syynä? Helpottaa lopettamista moiset kura tuotteet. Olinkin jo 6kk ilman mutta taas sorruin ostaa noita paska pusseja. Menee roskiin.
Miedot nikotiinipussit tekee pahan olon, vahva nuuska ei. Miksi?
13
3503
Vastaukset
- Anonyymi
olen huomannut että chapo merkkiset pussit tekee myös pahaa oloa, nikotiinia niissä on 13,2 mg per pussi.
Nikotiinipusseissa on paljon eroja eri Brändien osalta. Kannattaa rohkeasti kokeilla eri Brändien tuotteita ja löytää juuri itselle sopiva tuote. Eroja on niin maun kuin eri sidosaineiden välillä. helposti nämä "halvat" ja ei niin laadukkaan pussit voivat aiheuttaa erilaisia ei toivottuja sivuvaikutuksia monissa käyttäjissä, kuten esimerkiksi huonoa oloa. Suosittelen tutustumaan laatu brändeihin osoitteessa: https://www.tukkupussit.fi/ Esimerkiksi KOZMOn tuotteet ovat erittäin laadukkaita niin maun kuin pussin sisällön puolesta : https://www.tukkupussit.fi/c/brandit/nikotiinipussit/kozmo
- Anonyymi
Velon pussit aiheuttaa mulle oksettavan olon. Esim. Velo Max Freeze. Se haiseekin ihan kuin joku tuju puhdistusaine. Esim. Dopen 20 mg pussit ei aiheuta edes usein käytettynä. Nikotiinimäärästä paha olo ei johdu, vaan muista kemikaaleista. Että jotain törkyä Velon pusseissa on.
- Anonyymi
Täälläkin paska kokemus velon pusseista. Tänään menin kiireessä ostamaan velon kiekon kun useat merkit oli loppunu ja piti nopeesti joku napata. Virhe, tulee helvetin oksettava olo jo parin minuutin jälkeen, eikä pitäis itelläkään olla nikotiinipitosuudesta kiinni. Kyseessä siis velo ultra freeze 14mg/pussi. Roskiin lensi loput
- Anonyymi
Ihminen pärjää ilman päihteitä. Hyvä että haluat lopettaa
- Anonyymi
suosittelen lopettamista, tai sit mun linkin kautta ostamista 3€ purkki
https://nicoprof.com/?ref=vpvvbqzz - Anonyymi
Samat kokemukset. Ei todellakaan ole samaa tavaraa näissä kuin nuuskassa. Vastaavat kokemukset monilta kavereilta jotka tottuneet vahvoihin nuuskiin kuten Odens, ainoastaan nikotiinipussit aiheuttavat tätä pahoinvointia.
- Anonyymi
Nostan tän ylös. Samat kokemukset alusta asti näiden pussien kanssa. Velon tuotteet varmaan pahimmasta päästä. Huimausta ja lievää tärinää, eli käy hermoston päälle melko voimakkaasti. Välillä tuntuu siltä, että keho herkistyy näille.
Karu Halla on ollut jokseenkin siedettävä, vaikka sillä rajoilla noiden huonojen tuntemusten kanssa. Pussi on sopivan tiivis, ei erityisen ällöttävä vaikka menthol ja pieni poraus. - Anonyymi
Täällä kanssa täysin samat kokemukset, luulin että olin ainut asian kanssa! Oletteko löytänyt jotain korvaavia jo?
- Anonyymi
Ite käytän 30 mg pusseja ja ei ole ikinä tullut pahaa oloa ja sama greatestissa
- Anonyymi
Laita 30 tupakkaa suuhun samaan aikaan ja kerro miltä sitten tuntuu
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Laita 30 tupakkaa suuhun samaan aikaan ja kerro miltä sitten tuntuu
20 näyttää tältä https://www.youtube.com/shorts/H6ZNQJkmm28
- Anonyymi
Syy on joissain pusseissa oleva etanoli, olen huomannut että aina jos lukee etanoli ainesosissa ne aiheuttaa myös huonoa oloa.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kela tukee virallisesti Pride-liikettä
Iso kiitos Kansaneläkelaitokselle tuen osoittamisesta myös vähemmistöille. Näin toimii vastuullinen valtiollinen koko k323748Jorma Lind kuollut
Ylen uutisankkurina 40 vuotta toiminut Jorma Lind on kuollut 85-vuotiaana. https://yle.fi/a/74-20230265 ARVl on näet501667- 731359
Mahdatko ymmärtää sitä
Mä en selviä jollei me jutella kunnolla. Tarvitsen sua siihen. Etkä sä voi sitä tietää kun en ole ilmaissut mutta olen751201Hitaille omat kassat
Kassoilla hidastelevat ärsyttävät. Menee heti loppupäivä pilalle, kun kauppareissu kestää hidastelijoiden takia. Näille1721047Ensimmäisenä Helluntaina ei uudelleen kastettu KETÄÄN!
Raamattu kertoo, että Helluntaina kastettiin. Mutta vaikka Raamattu ei erikseen kerro tiedän VARMASTI Ettei6911041- 84925
Olisit ollut niin
Minunlaiseni. Ehkä se on helmpompi kun emme kohtaa. Kipeältä se tuntui ettet valinnut minua39807Mitä yhteistä sinulla
on kaivattusi kanssa? Sama musiikkimaku, tai huumorintaju, tai ehkä työpaikka? Vai ettekö tunne vielä niin hyvin?49771- 39750