Vaasan Sähköverkko Oy lähestyi kahdella kirjeellä. Ensimmäisessä kerrottiin tulossa olevasta sähkön siirtohinnan korotuksesta ja jälkimmäisessä sähkömittarin vaihdosta. Näillä kahdella viestillä täytyy olla jotakin yhteistä.
Asuntoni nykyinen mittari vaihdettiin kymmenkunta vuotta sitten, joten laite on tuskin edes teknisen elinkaarensa puolivälissä. Ei siis ihme jos hintoja on korotettava, kun toimivia ja käytökelpoisia laitteita päivitetään kuin kännyköitä.
Tiettävästi uudessa mittarissa ei ole mitään asiakkaan kannalta tarpeellista tai varsinkaan välttämätöntä. Vaasan Sähköverkko Oy oikaissee tarvittaessa. Mittari päivitetään asiakkaan kustannuksella siksi, että sähköpörssipelureilla olisi nelinkertainen määrä pelimerkkejä vuorokautta kohden.
Sähköltä kirjepostia
16
296
Vastaukset 16
- Anonyymi
Eikö se korotus koskenut vain perusmaksua?
- Anonyymi
Siirto luki mun lapus
- Anonyymi
Hyvää tiedotusta VS:ltä.
- Anonyymi
Samaa mieltä!
- Anonyymi
Vielä Vaasan Sähkö sotii Ukrainassa? Aikanaan tuli kirje, jossa sähkön hinnan nousua perusteltiin Ukrainan sodalla.
- Anonyymi
Voi sua....
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Voi sua....
Ai sotii? Onpa sotaisa firma. Ja sinä ilmeisesti kannatat tuota touhua?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ai sotii? Onpa sotaisa firma. Ja sinä ilmeisesti kannatat tuota touhua?
En valita.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En valita.
Niin, hyvin menee sen aikaa kun Kela maksaa viulut. Onko sulla reinot jalassa, vai tennarit?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin, hyvin menee sen aikaa kun Kela maksaa viulut. Onko sulla reinot jalassa, vai tennarit?
Asiallisuus on näemmä yliarvostettua?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Asiallisuus on näemmä yliarvostettua?
Sinähän sen tiedät.
- Anonyymi
Vaihtomittari toi 200€ kalliiman säkönkulutusmaksun.Nähtäväksi jää palauttavatko
jäljemmin osan. - Anonyymi
Kaupungin väkiluku nousee taas ja tarvitaan lisää liksaa. Vaasan sähkö tulouttaa taas suuria voittoja.
Oli uutinen, että sähkön myynti pienentynyt mutta voitto lisääntynyt.
Nyt pitää nostaa siirtomaksua, kun siitä ei voi solmia toisen yhtiön sopparia.- Anonyymi
Kunpa Vaasan Sähkö tulouttaisikin suuria voittoja! Mutta vain hetki sitten raportoivat, että sähkönmyynti on tuottanut tappiota. Se on jo sinänsä saavutus firmalta, jolla on omaa tuotantoa ja onnistuu tehdä tappiota näillä hinnoilla. Mutta vaasalaisinta sähköä tarkoittaa, että homma kuin homma saadaan ryssittyä. Asiakkaiden ja kaupungin asukkaiden piikkiin, tietenkin.
- Anonyymi
Pörssisähkö oli 2,6 centti.Siirto 4,5 centtiä.
Vaasan sähkö 14,5 centiä siirtoineen.Toistaiseksi. - Anonyymi
😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋
🔞 Kuumat tytöt odottavat sinua -> https://us4.fun/kissgirl?18288796
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1211094
- 651003
Carunan hinnat
Yks proffa vauuttaa, ettei Caruna voi noin vain nostaa hintoja koska suomen laki kieltää, toinen proffa sanoo että Carun93773- 77743
- 41675
Kunnan päätie ja sen lähialueet
Arvon hyrynsalmelaiset. Tätä palstaa on näin Ukkohallan mökkiläisena ihan viihteellistä lukea. Milloin teitä ahdistaa la36649- 67604
Toimittajat ulkomailta saapuivat eilen vaskiviikoille
Toimittajat lähtivät tutustumaan Lieksan yöelämään ja kultturitarjontaan. Kaikki yllättyivät kuinka aktiivista ja innoka28576Mikä sun kaivatussa on se miksi ihastuit
ja ikävöit? Eli se jokin asia, mikä aiheutti tunteen, että tuossa on sitä jotain? Meinasitko tehdä asialle jotain vai ka22572Mitä luulet
Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?37498