Ihottumat kainaloissa ja rintojen alla

Hei! Minulla on todella, todella pahat ihottumat kainaloissa ja rintojen alla ja niihin olen käyttänyt daktacort rasvaa ja nizoral rasvaa ja nytten viimeiseksi apolar 0,1% kortisoni voidetta. Pesulla olen käynyt 2 kertaa päivässä ja aina kuivannut ihottumat hyvin ja rasvannut lopuksi. Käytän apteekista ostettuja hajusteettomia pesuaineita. Olen käyttänyt apolar kortisonirasvaa nytten 10-päivää ja ihottumat ovat vain pahentuneet ja levinneet kainaloissa ja rintojen alla. Ihottumissa, kainaloissa, kyljissä, keuhkoissa on voimakasta kipua sekä kirvelyä myös iholla. Ihottumat ovat kuumat. Ihopolilla käynnin yhteydessä määrättiin siis tuo apolar kortisonivoide. Voisiko joku auttaa minua.??

4

240

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Voide ei ilmeisestikään tepsi jos 10 päivässä ole ajanut asiaansa. Eihän noita jatkuvalla syötöllä pidäkään systeemisten vaikutustensa vuoksi. Keuhkot on hyvä olla nekin toimivat. Joten kipinä kapin nyt pää kolmantena jalkana tai ksinalossa sinne lekurisi pakeille taas vaikka kuinka tekisi lompakolle kipeää.

    • Anonyymi

      Onko verensokeri tarkistettu?

    • Anonyymi

      Oisko hiivaan häätö paikallaan.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sun ja kaivattusi

      ikäero? Kumpi vanhempi, m vai n?
      Ikävä
      88
      1567
    2. Kesän odotuksia hyrynsalmella

      Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla
      Hyrynsalmi
      12
      1450
    3. Kai sä näät

      Ku sua katson et olen aika rakastunut. Rakkaus ei vain ole aina niin yksinkertaista
      Ikävä
      98
      1390
    4. Katsotko mieluiten

      Kaivatussasi mitä?
      Ikävä
      69
      1250
    5. Tämän hetken

      Terveiset kaivatullesi ⬇️
      Ikävä
      99
      1164
    6. Mikä on ollut

      Epämiellyttävin hetki sinun ja kaivattusi romanssissa?
      Ikävä
      116
      1150
    7. Anne Kukkohovi ei myykkään pikkuhousujaan

      Kyseessä oli vain markkinointitempaus. Anne höynäytti hienosti kaikkia ja Onlyfans-tilinsä tilaajamäärä lähti jyrkkään n
      Maailman menoa
      257
      972
    8. Vieläkö sä toivot

      Meidän välille jotain?
      Ikävä
      69
      961
    9. Voi Rakas siellä

      Olet ollut mun ajatuksissa taas koko päivän. Olet ihmeellinen kertakaikkiaan ja arvostan sinua niin paljon❤️Minulla ei o
      Tunteet
      18
      925
    10. Pidätkö kaivatustasi

      Minkä vuoksi erityisesti? Mikä hänessä vetoaa?
      Ikävä
      37
      897
    Aihe