Mitä tapahtuu kun jätän ottamatta Abilify injektio jota minuun on pistetty 3 vuotta? En kehtais enää ottaa koska verenpaineet ja sykkeet pilvissä ilmeisesti tän lääkkeen takia.
Abilify seinään lopetus
4
434
Vastaukset
- Anonyymi
Oletko yrittänyt puhua lääkkeen määränneelle lääkärille asiasta ? Että paineet ja syke ovat liian korkealla.
Ehkä lääkkeen vaihto toiseen voisi olla se ensimmäinen vaihtoehto, ja siitä alkaa sitten katsomaan, mikä on tarve lääkitykselle.
3 vuotta jos on tuotakin lääkettä saanut, vaikkakin piikkinä, niin ei kannata lopettaa kuin seinään. En osaa sanoa, mitä siitä voi tulla, mutta luultavasti jotain vieroitusoireita tulee.- Anonyymi
😍😋😍😋😍😋😍😋😍
🔞 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍
❤️ Kuumat tytöt odottavat sinua -> https://us4.fun/kissgirl?18294018
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞 - Anonyymi
Itse meinasin jäädä auton alle, kun en tajunnut, että auto tulee, vaikka katsoin autoon päin. No sit naapurin koira, joka tuttu vierasti minua, ja kaikkea hidastaa ajattelua, harkintakykyä ja on vähän hidas kaikin puolin. Se tapahtui, kun yritin jättää tuon lääkkeen pois. Jos olo on hyvä, niin tuo lääke voi kuullostaa turhalta. Mutta sen lääkkeen tehtävä on hoitaa ja ehkäistä psykoosia. Jos kerraan on ollut psykoosi, ilman toimivaa lääkettä voisi hyvinkin puhkea uusi psykoosi. Ja sitähän emme tahdo kukaan.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1686529Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1023031Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?1021845Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am501575Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111290- 151228
Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m131185- 561130
"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?291093Yhteen hiileen velanottoveljet V P K
Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N751063