Voiko ekstaasi aiheuttaa vaikeaa ja pitkäkestoista masennusta?

Anonyymi-ap

En itse ole kiinnostunut käyttämään ekstaasia, en edes kokeilemaan, mutta tunnen henkilön, jolla on ollut masennusta, ja hän on kiinnostunut kokeilemaan ekstaasia. Olen huolissani seurauksista.

4

438

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Negatiivisiksi koetut vaikutukset: MDMA:n yleisimpiin haittavaikutuksiin kuuluvat ruokahaluttomuus, suun kuivuminen, keskittymisvaikeudet, leukojen jäykistyminen, huimaus, levottomat jalat sekä vaikeudet säädellä kehon lämpötilaa. [12] [1] Myös lihaskrampit, silmien nykivä liike ja pahoinvointi ovat melko tavallisia. [1] [13] Ekstaasin käyttöön on liitetty myös kohonnut ahdistuksen ja paniikkikohtauksen riski.

    • Anonyymi

      joo helvetin paljon aiheuttaa harmia yksi narkkari puhumattakaan kun suomi täynnä hörhöjä, pilaavat oman elämänsä ja läheistensä, naapureittensa, Yhteiskunnalle pelkkää menoa varastaen, rikkoen, siivoustyötä, poliiseille, sosiaalitädeille, taloyhtiöille,
      jOKAINEN itse valitsee käyttääkö ja sitten kunollaan kuraojassa paskat housuissa niin tarvitaan apua, se joka siivoaa kurat, pesee, puhtaat vaatteet ja petipaikan sen takia että uhon kanssa käytetää ja monelle voi olla kerrasta elämä alamäessä ja sit uikutetaan kun ei kukaan auta, TODELLAKIN RAUKKAKMAISIA JA ITSEKKÄITÄ IHMISIÄ.KYLLÄ NIITÄKIN LÖYTYY JOTKA OMIEN VANHEMPIEN TAKIA ON KÄRSINYT ELÄMÄNSÄ JA PYSTYY RAKENTAMAAN ITSELLEEN ELÄMÄN katkaisten suhteensa vanhempiinsa ja ihan syystä.

    • Anonyymi

      Mitkä tahansa päihteet voivat aiheuttaa masennusta ja ahdistusta.
      Toisaalta myös jotkut ajautuvat käyttämään päihteitä lääkkeenä omaan ahdistukseen tai masennukseen, joka on todella huono " hoitokeino ".

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      316
      3735
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      32
      2058
    3. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      100
      1703
    4. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      45
      1674
    5. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      108
      1407
    6. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      145
      1215
    7. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      104
      1146
    8. Miksi et vain uskalla!?

      On niin ikävä...
      Ikävä
      82
      1123
    9. Ootko A-nainen vielä vihainen?

      Siitä että en uskaltanut kohdata itseäni silloin kun olit kukassa? Olen tajunnut että tein tosi tökerösti sua kohtaan ja
      Ikävä
      103
      959
    10. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      70
      860
    Aihe