gallup:treffeistä

elikkäs..
1.mikä on mieleisinne paikka olla kun on treffit? tai mieluisin tekeminen, jos ei ihmistä tunne hyvin?

2. Mitä kokemuksia on nettitutuista? onko ollu kauheita, vai ihania?

3. kuinka usein käytte treffeillä?

olisi hauska tietää... vastakaa ihmeessä :)
6786
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

1.Kahvila,ihmisten ilmoilla.Neutraali ympäristö ("ei kenenkään maalla")
2.Tavallinen ihminen oli(ei mitään kummallista,
poikkeavaa,keskustelutaitoinen,juttua riitti).
3.Ehkä toistekkin kahville em. ihmisen kanssa,
lähitulevaisuudessa,tai kävelylle...

Äänestä

1. Kävely jossain kauniissa paikassa.

2. Erilaisia, niin kauheita kuin onnistuneita. Kaiken kaikkiaan hyviä. Joskus on saattanut olla tylsää, joskus taas aika on kulunut kuin siivillä.

3. Jos on oma ilmoitus niin 1-4 kertaa kuussa. Jos taas vastaan ilmoitukseen (jota teen harvakseltaan) niin kerran vuodessa.

Äänestä

treffataan, kävellään, kahveilla, ajellaan autolla...

Yksi ja sama rakas, se Janne A...

Me treffataan melkein päivittäin ja jo vuosittain kun Jannella on niskassa vielä vaimo ja pojat.

Äänestä

1.mikä on mieleisinne paikka olla kun on treffit? tai mieluisin tekeminen, jos ei ihmistä tunne hyvin? -Kahvila tai vaikkapa leffateatteri. Vaikka kaikki haukkuu leffaan menemistä niin sillä on hyvä sulattaa alkujännitys.

2. Mitä kokemuksia on nettitutuista? onko ollu kauheita, vai ihania? -Ei mitään.

3. kuinka usein käytte treffeillä? -En ole käynyt vähään aikaan. Haluan ensin selvyyden eräästä tytöstä ja hänen ajatuksistaan.

Äänestä

1. ei ainakaan elokuvateatteri. joku kahvila tai ulkoilmassa, jossain puistossa ehkä... jos on tuttu ihminen, voi lähteä vaikka ajelemaan, mut jos vähemmän tuttu ni sit julkisella paikalla.

2. ne nettitutut jotka oon tavannu, on ollu tosi mukavia...mut koskaan en oo tavannu face-to-face sellaista nettituttua johon oon vasta paria päivää aiemmin tutustunu. pitkä tutustumisaika vähentää riskiä joutua tekemisiin sellasten kanssa joilla ei oo puhtaat jauhot pussissa ja kerkee muutenki tutustua ni ei välttämättä joudu pettyyn niin kovasti

3. sillon ku en seurustele, käyn tuskin ollenkaan treffeillä...mut sit ku meen, ni aina on siitä jutusta tullu jotain..:)

Äänestä

1.Koirien kanssa lenkillä,kummallakin saman rotuiset,välimatkaa on,mutta ajeltiin kummallekkin tuttuun paikkaan,koirat kummallakin mukana.
2.Kiva koira oli,eikä isännässäkään mitään valittamista ;)
3.Välimatka estää usein lenkkeilemisen,mutta kutsua kävelylle tässä taas ootellaan :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tytsky kirjoitti:

elikkäs..
1.mikä on mieleisinne paikka olla kun on treffit? tai mieluisin tekeminen, jos ei ihmistä tunne hyvin?

2. Mitä kokemuksia on nettitutuista? onko ollu kauheita, vai ihania?

3. kuinka usein käytte treffeillä?

olisi hauska tietää... vastakaa ihmeessä :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu