Äärettömän kaunis Maria Jungner on kuollut äkillisesti. Oli vasta 50 vuotias. Upea nainen. Suuri suru! Tuli kaikille järkytyksenä!
Surullisia uutisia
Anonyymi-ap
473712
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 47
Vanhimmat
Järkyttävää kun noin nuorena kuoli ja hänellä on kaksi onko vasta teini-ikäset tyttäret , emme voi aina tietää kuka lähtee viimeistä kertaa luotamme pois.
Tyttäret ovat jo aikuisia ja muuttaneet omiin koteihinsa.
Tappoiko itsensä? vai saiko sydärin?
Jotenkin tuli hänestä mieleen sellainen. surullisen hahmon ritari.
RIP
Onkohan koronarokotus olla kohdallaan
Vielä olisi ollut vuosia jäljellä mutta surullista. Kuolema yllättää.
Järkyttävää! 😱. Oli terve. Mutta ensin. aivoverenvuoto vie kenet tahansa hetkessä. Maria oli erityisen kaunis nainen, iloinen ja reipas. Surullista on !
Saattoi myös sydän pettää...todella järkyttävää..
Sydän todennäköisesti petti
En kyllä ymmärrä mitä ulkonäöllä on tekemistä kuoleman kanssa, kornia tässä yhteydesdä puhua kauneudesta. Vai onko mielestäsi rahvamman näköisten kuoltava ensin, kauniimpien tieltä?
Se liittyy siinä mielessä että ulkoinen olemus kuvastaa biologista ikää, että ihminen saattaa olla kronologista ikäänsä vanhempi jos ei ole pitänyt huolta itsestään, tai muuten kokenut kovia. Maria näyttänyt kai vitaalilta ikäisekseen viime aikoihin asti.
Että kuolemansa osaltaan siksi herättää kiinnostusta, mihin meni. Huolta että kenen vuoro seuraavaksi kun rivistä noinkin verevää viedään.
Totta on, että ihmiset liian usein ja jopa epäkorrektisti kommentoivat ulkonäköä. Milloin joku on kaunis, milloin ruma. ”Kauniit” ja ”rumat” kasvot ja kehot rapistuvat yhtä lailla ja viimeistään kuoltua.
Ei elämän tosiasioiden edessä merkitse mitään se kuori, jonka sisässä ihmisen sielu korkeintaan muutaman lyhyen vuosikymmenen asustaa. (Silti parempi mainita vainaja kauniina kuin rumana, jos pakko on ulkonäköä kommentoida.) Jokaisen ihmisen syntymä on samanlainen ilo, elämä merkityksellinen ja kuolema musertava.
Ja jokaisen ihmisen voi nähdä kauniina, jos osaa katsoa ihmistä ihmettelevin silmin: Katso, hänellä on näkevät silmät, nenä ja suu, joiden kautta hengitys automaattisesti onnistuu; huomaa, kuinka kauniit ovat ihmisen kädet, kymmenen sormea, joissa jokaisessa nivelet ja käsky aivoista ohjaa niiden liikkeet; ja sisäelimet kaikki hoitavat yli ymmärryksen menevät tehtävänsä. Tällaista ei voi itsestään mistään ilmestyä! Miten ihmeellinen luomus onkaan ihminen! Miten ihmeellinen onkaan hänen Luojansa!
- Hippunen -
Kauniisti kirjoitettu / sanottu Hippunen .
Niin, rumemman poismenoa tuskin kannattaisiniin mahtipontisesti surrakkaan?
Kiitos sinulle, tuntematon❣️
Sydän petti, kun otti kunnon satsin pillereitä.
Aortan repeämä voi tulla nuorellekin ja mikään elvytys ei siinä tilanteessa auta. Kaksi läheistäni on menehtynyt näin, toinen 29 v.
Se tuntuu pahalta, että rokotetyypit riemuitsevat ja ovat iloisia Marian kuolemasta. Eräällä facen keskustelupalstalla joku "Anita" kertoi Marian ottaneen häneen "rajan takaa" yhteyttä ja tämä oli pyytänyt varoittamaan ja kertomaan, että hän menehtyi rokotteiden aiheuttamiin komplikaatioihin. Toivottavasti omaiset ei näe näitä juttuja.
Somessa alkoi riehunta:
"Ehkä se ei kaikkiin vaikuta just heti samalla tavalla ..Vaan viiveellä, kuitenkin vaikuttavana tekijänä kuolemiin .. Hmm.. Ihmetyttää kyllä että nuorehkoja ihmisiä kuollut tosta noin vaan, hyvässä kunnossa olevia ja terveet elämän tavat omaavia. Kerrassan outoa kylläkin ..
Väestön vähennys toteutuu viiveellä
Ei psykopaatit niin tyhmiä olisi, että olisivat ensimmäisellä piikillä surmanneet. Jo alussa kerrottiin, et piikkihaittoja saattaa tulla useamman vuoden kuluttua. Kyseessä on kiero suunnitelma.
Annetaanko vaan surra rauhassa? Sekös se ratkaisu on? Toki rauha hänen sielulleen ja voimia omaisille. Mutta eihän tälläinen voi jatkua loputtomiin. Pitäähän tää selvittää. Ei ole normaalia, että nuoria kuolee hälyttävään tahtiin. Jotain on ja pahasti pielessä. Tämän asian edessä ei voi pistää päätä pensaaseen
Tätä tapahtuu nyt ihan maailmanlaajuisesti. Yleisesti pitää tätä epidemiaa miettiä, miksi nuoria kuolee jatkuvalla syötöllä. Se ei ole yhdenkään sukulaisen asia tämä on yleinen ja yhteinen asia.
Älä viitsi jauhaa skeidaa. Kaltaisesi ihmiset ovat syypäitä valheen jatkumiselle.
Mietin miksi nämä kuolemat joillakin triggeröi niin paljon? Onko se pelko totuudesta? Kielletään asia, niin ollaan turvassa? Ehkäpä kuitenkin viisainta olisi katsoa totuutta, se on ainoa pelastus
Juuri kaltaiatesi ihmisten takia ollaan tässä tilassa. Kyllä nämä jatkuvat kuolemat pitää tutkia, näin tehdään maailmallakin. On jo alettu tutkimaan.
Sinua ilmeisesti pelottaa? Se on ihan ymmärrettävää, on helpompi sulkea mielestä asia, jota ei tarvitse käsitellä kun se koskee itseään.
Joten annan neuvon, hanki nattokinaasia jolla voit tehdä kehon detoxia, niin ei jännätä tulevaisuus ihan niin paljon.
Minä tulisi esiin, jos rokotteen ottanut omaiseni menehtyisi äkillisesti. Maria oli kertonut koko perhe oli rokotettu, niin jo se antaa syyn epäillä. Ei terve ihminen äkillisesti kuole. On hyvä tuoda esiin nä tapaukset, jotta niiden syitä alettaisiin selvittämään.
Kuulin et 17 miljoonaa olisi menehtynyt maailman laajuisesti tähän piikkiin. Siksi syy olisi selvitettävä.
Monesko piikki sulla? Onko nyt varmasti kaikki mahdolliset otettu? Tiesitkö että veresi ei kelpaa verenluovutukseen? Että sellainen terveysintoilija...
Ja lampaat ei edelleenkään nää yhtään mitään.
Yllättävän paljon näitä kyllä nyt on.Oli syy mikä tahansa,niin alkanut vähän ihmetyttämään.Tosin mielenterveysongelmat on myös lisääntyneet voimakkaasti,liekkö näillä myös osuutta kuolemiin.
Yllättävä uutinen? Että on ylen toimitusjohtajalla edes pokkaa kirjoittaa näin. On tiennyt tasan tarkkaan että ylen mainostamat injektiot tulee myös tappamaan niitä omia työntekijöitä.. oksettava ihminen
Osa kommentoijista, odottavat vuoroaan. Ihminen ei voi pettää kuin itseään.
Koska hän onnistuu siinä aina.
Ihminen joka ei kykene hyväksymään kuolemaa. Kieltää siitä keskustelun, myös muilta.
Se että keskustellaan kuolemaan johtaneesta syystä. Ei vähennä omaisten surun määrää, eikä väheksy sitä. Vaikeneminen on hyväksynnän osoitus, kuoleman aiheuttajalle.
Ymmärrän hyvin piikitettyjen tuskan, eivät pysy asiassa vaan käyvät henkilöiden iholle
MIKSI PÄÄTTÄJÄT JA MEDIA VAIKENEE, EIVÄTKÄ KERRO ÄKKIKUOLEMIEN TODELLISTA SYYTÄ?!
KANSA KYLLÄ TIETÄÄ JO.
NYT ODOTAMME VAIN MILLOIN LEHDISTÖ AVAA SUUNSA.
Olet saanut "miedoimmasta" sarjasta. Injektiot sarjanumeroittain. Tai olet sanut plaseboa koska aina kun on kokeellisesta injektiosta kyse osa saa plaseboa. Ei ole rokote koska ei estä taudin leviämistä.
Rokotettu ei siis voi kuolla muuhun kuin rokotukseen?
10:42
Voi hyvä tavaton.
Aikuiset ihmiset uskovat kummitusjuttuihin.
Voihan sitä noin yrittää manipuloida. Rajan takaa....oh my
Ne jotka eivät ole sairastuneet koronaan ovat säästyneet hyvällä täällä.
Sairaanhoitajilla sairaaloista olisi sinullekin kerrottavaa.
Paljon kauniita valokuvia Mariasta.
"Ei terve ihminen äkillisesti kuole" ? Ikävä kyllä voi kuolla. Ja on kuollutkin. Eräs lähisukulaisenikin 28 v syntymäpäivänään. Sydän..
Tiedän ainakin 5 henkilöä, jotka on kuolleet 28-49 vuotiaana. 2 aivoverenvuoto, 1 syöpä ja kahdella petti sydän.
Yhtä hyvin tolla logiikalla voit valita minkä vaan syyn appiukon syöpään, vaikka yhdynnät tai autolla ajon tai ruisleivän.
Jatkan tähän ”Voi hyvä tavaton”-kommentoijan repliikkiin, koska haluan pitää ”hajuraon” tuohon kirjoitukseen, johon hän ennen minua reagoi.
Tällainen mitä tuo ”A” tuolla ylempänä esittää on kiellettyä. Sen on itse Jumala kieltänyt. Raamatussa varoitetaan vakavasti kaikenlaisesta sekaantumisesta henkimaailmaan, noituuteen, ennustajiin yms.
Tiedä onko piloillaan kirjoitettu tai tosiaan manipulointimielessä, mutta ainakin on sitten huonoa pilaa ja osoittaa huonoa makua. Varmuuden vuoksi varoitan kaikkia täällä mahdollisesti herkkiä vierailevia: Älkää edes lukeko tuollaisia juttuja. Maailmassa on kaikenlaista eksytystä, mutta ei siihen tarvitse lähteä mukaan.
Pää kylmänä vain, kaikki hyvin!
- Hippunen -
Näköjään ei ollutkaan piloillaan kirjoitettu, vaan bisnes-mielessä, Googlasin tuon nimen ja screenille avautui mitä iljettävimpiä asioita. (En kyllä klikannut yhtäkään linkkiä, ja suosittelen, ettei kukaan koskaan klikkaa. Tuo noita on oikeasti olemassa.)
- Hippunen -
Kuoli kuulemma syyhyyn, kun ollut varaa ostaa rasvaa.
Rokottamattomien kiva seurata viesrestä, kun suurin osa ihmisistä ympärillä (lampaista) kuolee parin vuoden sisällä.
Yrittäkää nyt rokotevastaiset rauhottua.
Noloa kun nykyään joka ns.äkkikuoleman uutisoinnin jälkeen nämä rokotevastaiset hyökkää haaskalle.
Vajosi kokoomukseen tulematta enää tajuihinsa
Isänsä eli kuitenkin aika vanhaksi. Ettei olisi se koronapiikki kyseessä.
Miettikää jengi tämän maan psykiatrian tilaa. Nuoret ihmiset joutuu kuolemaan ja rokotevastaiset hullut saa kulkea vapaana.
Kuoliko kusipiikkiin?
Eikö teille rokotevastaisille ole paljon ihan omia saitteja jossa voitte huuhkata tätä omaa hysteriaanne?
Narsistit syöttää tuota koronapiikkituubaa, ja yrittää viedä huomion oikeasta asiasta. On kyllä äärimmäisen surullista menettää Marian kaltainen nainen. 😭
Se oli niin kaunis 💔💔💔💔💔😭😭😭😭😭
Kyllä 50 vuotias on jo vanha ämmä, kuulostaa omituiselta kun puhuvat nuoresta? Vai ovatko nämä kommentoivat itse vanhoja eläkeläisiä.
No eikä ole mikään vanha nykyään.. Vanha on 80v. Vielä monet 70v käyvät töissä.
Moni elää viisikymppisenä elämänsä parasta aikaa. Olet vain ikärasisti ja huono ihminen.
Kaikilla oma makunsa naisten suhteen, tai no miksi ei nyt miestenkin suhteen. ;))
Mikä ihmeen ”äärettömän” kaunis?! Kuka tahansa voi värjätä tukan ja pöyhiä sen sekä meikata. Ihan tavallisen näköinen ihminen. Niin kuin ihminen on kaunis aina.
Ei pidä paikkaansa. Harva ihminen on kaunis. Taviksia ja rumia on paljon. Maria oli kaunis.
No, joo oli kaunis, noin suomalaisittain katsottuna, kun Suomen kansalla on tavan mukaan ei niin kauniit kasvonpiirteet lyhyine nenineen ja eteenpäin työntyvine, korostuvine leukoineen ja alakasvoineen. Mutta kansainvälisesti ajateltuna oli kyllä ihan tavallisen näköinen.
Suomalainen 50 v nainen on , kun tankki , persjalkainen pienisilmäinen leveänaamainen, ruma akka.
Kauniit 50 naiset on upeita, voimakkaita kun tietävät mitä tahtovat. Parhaita sängyssä 😛
Kävin eilen hautajaisissa. Suru on. Itse tajusin vasta noin kolmikymmpisenä oman kuolevaisuuteni, mutten silti ymmärtänyt oikeastaan ymmärtänyt elämästä juuri mitään vaikka silloin niin kuvittelin. Ihmisen elämä meneen väärin päin. Ihmisen pitäisi syntyä vanhana ja kuolla vauvana. Oli miten oli, kukaa meistä ei tiedä päiviensä määrää. Eläkään hyvin. Ja eläkää juuri nyt sitä täydellistä, parasta elämää. Toivotan ihan kaikille parasta mahdollista elämää.
Narskun täydellinen elämä 😏