Siinä on kestävä DOHC moottori, Linglongin laaturenkaat, appelsiinipintainen maalaus ja tuliterät karvanopat. Mistä näitä saa, haluaa tuollaisen. Kertokaa.
Kyllä sylettää Dacian hyvyys
17
339
Vastaukset
- Anonyymi
Pöö. Minua ei syletä Dacian ”hyvyys” koska se on vain urbaania legendaa.
- Anonyymi
Lapset, mikä teitä ahistaa? Eikö vastakkainen sukupuoli kiinnosta ja urheilu ei onnistu sekään? Opetelkaa soittamaan kitaraa, niin teilläkin voi olla jotain järkevää tekemistä Suolen sijaan.
- Anonyymi
Mitä hemmetin järkeä jossain lankojen vemputtamisessa on? (kitaran soitossa) Mitä sieltä ulkoa saa, hapannaamoja, tuulta ja liukastakin vielä nyt. Mieluiten aikani vietän koneella, siitä suolessa pappojen trollausta on ehkä 1%.
- Anonyymi
Mistä näitä saa? Ei mistään, rahattomille.
- Anonyymi
Hihihihihihihihi. Hahahahahahahah. Rahattomille. Muhahahahahassss
- Anonyymi
Kaupasta. Tosin ei enää 1.6 koneella.
- Anonyymi
Käypä koeajamassa sandero kolmonen 0.9 TCE koneella, on muuten sitten hauska ajettava, tuntuu ihan 2.0L vapaasti hengittävältä.
- Anonyymi
Alavääntö puuttuu ennenkuin turbo heräilee. Ei hyvä.
- Anonyymi
Hyvä on alavavääntö renaultin uudessa 0.9 TCE'ssä, 1200rpm ja ylöspäin alkaa vääntää.
- Anonyymi
Alavääntö puuttuu........... jos lukee moottoritoimittajien testejä niin se saattaa kuullostaa siltä mutta sanon henkilökohtaisesti kun olen ajanut moisella autolla ainakin 2500km niin se asia ei aivan ollutkaan niin. turbo ei heräile aivan niin matalilla kierroksilla kuin odottais mutta alavääntö ennen turbon paineita ei ole ollenkaan huono . Vähintään yhtä hyvä kuin Turbottomassa Megane 2 , 1,6 ssa. Joissain moottorilehdissä oli myös Mainintaa Clio 4 mallista 0,9 Tce,ssä että lämmityslaite ei vastaa pohjoisen oloja. Siitäkin on kokemuksia ja toisenlaisia. Hyvänä vertailukohtana oli Kia Rio 1,4-10 ja tuo Clio ,Riossa oli vielä uusi termostaattikin ja sillä pitää ajaa 10km -20 asteen pakkasella ennen kuin lämpöä alkaa tulemaan ,Ciossa jo 5km riittää. Tällaisten asioitten takia en ole ostanut moottorilehtiä enää kahteenkymmeneen vuoteen ja varsinkin kun Tapio Ketonen kuoli,hänen testeihinsä kuitenkin voi aikanaan uskoa täysillä. Se on näin että ei kaikki tykkää samanlaisista vaimoistakaan eikä kaikki polta samanlaista tupakkaa. . Jos haluatte ottaa asioista selvää menkää koeajamaan itse, kuitenkaan koeajolla ei selviä auton pitkäikäisyys eikä moottorilehti testeissäkään , jos se olis mahdollista niin varmaan monet TSI.t ja DSG.t ja monet toiset ruostepesät olisivat jääneet liikkeeseen lojumaan . Minun ei tarvitse kerskua kuten joku tällä palstalla muuan vuosi sitten TIEDÄN AUTOISTA PALJON mutta olen kuitenkin ollut autokorjausalalla elämässäni 40v ja sen jälkeen se muuttui harrasteluksi !!
- Anonyymi
Minulla toisenlaista kokemusta 0.9 tce moottorista. Matalilla kierroksilla todella puhditon moottori, ennenkuin turbo herää.
- Anonyymi
Edelleen sanon käy ajamassa uusi sandero tai clio, puhtia riittää 1200rpm ja ylöspäin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Edelleen sanon käy ajamassa uusi sandero tai clio, puhtia riittää 1200rpm ja ylöspäin.
No kun satun omistamaan Clion. Riittääkö tämä vastaukseksi
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Edelleen sanon käy ajamassa uusi sandero tai clio, puhtia riittää 1200rpm ja ylöspäin.
Edelleen sanon käy ......Tällä palstalla on 80-90% ihmisistä (nuorukaisista) jotka lukee toisten trollien kirjoituksia ja sitten värittelevät niitä mieleisekseen . Siis suurin osa tarinoista tällä palstalla on vain luulemista ja arvailua ja sitten jostain kumman pöljästä syystä väitetään todeksi. Tämä on just sitä Putinin tapaa toimia,, VALHEESTA TEHDÄÄN TOTTA !!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Edelleen sanon käy ......Tällä palstalla on 80-90% ihmisistä (nuorukaisista) jotka lukee toisten trollien kirjoituksia ja sitten värittelevät niitä mieleisekseen . Siis suurin osa tarinoista tällä palstalla on vain luulemista ja arvailua ja sitten jostain kumman pöljästä syystä väitetään todeksi. Tämä on just sitä Putinin tapaa toimia,, VALHEESTA TEHDÄÄN TOTTA !!
Sinä olet viisas mies. Hattua nostan!
- Anonyymi
Elf tekniikkaa loistaa paremmuudellaan, kaikissa testeissä.🧑🔧
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986278KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3505764Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602763Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521072198Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071888- 1251744
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191633Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811290- 731197
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331088