Pitäkää kempeleläiset huoli kissoistanne. Kissa tai lemmikkieläin ylipäätään ei ole mikään lelu, jonka voi heittää ulos sitten kun siihen kyllästyy. Eläimen pito vaatii sitoutumista ja rahaa. LISÄKSI: ELÄINRÄÄKKÄYS ON VÄÄRIN!!!
eläinten kohtelu
Anonyymi-ap
6
271
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä eläimellä saa vatsan täyteen.
- Anonyymi
Eiköhän Oulun seudulla ole leipäjonoja sen verran usein, että ei tarvitse kissoja syödä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eiköhän Oulun seudulla ole leipäjonoja sen verran usein, että ei tarvitse kissoja syödä.
Tehkää eläinsuojeluilmoitus Sey:lle, jos havaitsette eläinten kaltoinkohtelua. Ollaan pienimmän puolella. :)
- Anonyymi
sey lle ilmoitus, jos saatte kissanrääkkääjän osoitteen selville
- Anonyymi
ilmoitusta ei valitettvasti saa tehtyä ilman osoitetta
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614428KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1523291Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?552560Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492554- 1102295
- 241903
- 241691
- 301626
- 1691540
- 361275