mutta täysin muista syistä kuin oletin ja niillä ei ollut tunteiden kanssa mitään tekemistä?
Tarkoitus oli vain selvittää jotain ja ilmeisesti nyt, kun asia on selvinnyt, niin saan pärjäillä ja minut halutaan pois täältä.
Miten on, olenko oikeassa?
Muuta tietoa en enää kaipaa, koska sitä ei mitä ilmeisemmin minulle kerrota.
Tarkoitus oli vain selvittää jotain ja ilmeisesti nyt, kun asia on selvinnyt, niin saan pärjäillä ja minut halutaan pois täältä.
Miten on, olenko oikeassa?
Muuta tietoa en enää kaipaa, koska sitä ei mitä ilmeisemmin minulle kerrota.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Mitä oletit sitten?
No niitä tunteita mietin.
jotain tutun kuuluista, mutta minulla jokin muuttui, ja ilmeisesti on ok että jäädä tänne, mutta jossain kohtaa muuttoa toivotaan. joku muu on tulossa, ja pientä painostusta ollut. ei ole tämän päivän juttu. voisin jäädä mutta pitäisi sitoutua paremmin, ei liity toiseen juttuun, siellä paranee. joku testaus tai tarkkaillu minullekin tulee mieleen, jopa vähän ahdista asti, mutta on jo helpottanut. ovat ystävällisiä nyt. pidän siitä.
Minä saan sen verran paljon haukkuja täällä, että minua ei toivota tänne eikä muuallekaan.
Ei natseja Tampere/Helsinki jne, ei natseja mihinkään, se homma?
Haluatko avata enemmän tätä?
Jotain oli vissiin tarkoitus joltakulta toiseltakin kaivaa esille mitä mahtaa tietää.
No viittaan aloituksella lähinnä siihen, kun on kaiveltu mun tekemiä vanhoja aloituksia täällä. Esimerkiksi vaikka marraskuussa tehtyjä. Kuka niitä kaivelee ja miksi? Joskus näin tällaisen aloituksen, että joku on tarkkailun alla, niin siihenkin viittasin. En tiedä sen enempää ja siksi kyselen. 😥
Olenpahan saattanut minäkin nostella sun aloitusta. Ei voi tietää, joskus jonkun nostan missä keskustellu, ja jäänyt mieleen jokin asia.
Harmittaa ku monia on mitä ei löydä enää mitä haluais löytää.. esim viime elo-syyskuulta alkaen..
Mulla on muutama tekemäni aloitus mielessä, mutta aika moni on hämärän peitossa. Se oli niin kaunista aikaa. Ikävä sinne.
jos olisi ollut mahdollista olisin pysynyt vanhassa monessa asiassa, ei kaikessa, mutta se ei ole mahdollista siksi etsitään vaihtoehtoa, ehkä se on lopulta paras. pitää ainakin mieltä korkealla, itse stressaannun kun ei ole pysyvää, en pidä siitä, siedän sitä ja löydän hyviä juttuja, mutta se stressaa ja vaikuttaa vähä nwgasti, ei paljoa mutta ei oikein saada vauhtia asioihin ja vietyä eteen päin. mutta näin on mentävä.
Pidän asenteestasi. Tsemppiä ja voimia sinulle.
Olet vain surullinen pikkumies ja halveksuntaan olet varmasti jo tottunut entiset kaverisi kertoi, tai kaverit ja kaverit
En ole mies...
Se että et haluaisi olla miäs ei vielä riitä perusteelliseen diagnoosiin. Psykologi naurais sut pihalle samantien
Mikä ihana kommentti täällä 🤩🤣
Naiselta
Siinäpä se totuus on.
Noin se on, jos olet henkilö jonka nimi ollut pidemmän aikaa tiedossa. Kysymys ei ole suhteesta vaan auttamisesta puolin ja toisin.
No varmasti minulle kerrotaan sitten miten voin auttaa, niin tietysti autan. Myös tuo pidempi ajanjakso pitää määritellä, koska itse en puhu useista vuosista kuitenkaan.
Tuntuu tutulta tuo teikäläisen tarina.
Haluatko kertoa enemmän?