Ylen jälkipörssi

Piia-Nora Kauppi saarnaa kauhukabinetin sanansaattajana Ylen jälkipörssissä,
"sosiaalituilla pärjää paljon paremmin kuin tekemällä kahta työtä".
Kauppi on syntynyt kultalusikka suussa, hän ei todellakaan tiedä sosiaalitukien varassa elävän
ihmisen asioita.
3336
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Pitää muistaa keiden puolesta nämä puhuvat , eivät ainakaan tavan kansalaisen vaan sijoittajien jotka haluavat vaurastua muiden tykemällä työllä , investoinnin vaativat innovaatioita , jos meille tulee 100k mamu pizzanpaistajaa ei se paljoa auta , haluaako tavallinen kansalainen pilata tämän maan lyhytnäköisen väestön pienenemisen takia , tuskimpa , kyllä suomalainen pärjää aina vähän tiukemmankin paikan edessä , muista en usko , onhan tuo nähty kuin nämä "kulttuurit" tuppaavat käyttäytyä , semmoista "kehitystäkö" tänne joku haluaisi , ei kiitos !

Äänestä

Valtion tehtävä on pitää huoli kaikkien kansalaisten kohtuullisesta toimeentulosta tavalla tai toisella.

Hallituksessa korostetaan markkinataloutta, mutta unohdetaan siihen kuuluvat periaatteet.
Paskaduunien haluttavuus riippuu palkan suuruudesta!
Pääoman ei kuulu saada valtion avustuksia!

Kysynnän ja tarjonnan laki ei siis toteudu?

Äänestä

Koomisin tapaus tämä ex ellun kana korviksineen eli Pursiainen.

Isänsa nauroi kapinoiva poikaansa.

Loikkasi yksityiseltä Hkin suojatyöpaikkaan kun arki alkoi ahdistaa.

Lipsautti aamulla eläkekertymistä työttömyysjaksojen aikana.

No suurimmat eläkepummit ovat juuri yrittäjät jotka ei maksujaan maksa!

Silti kärttävät itselleen silti takuueläkettä arjen koittaessa elämän ehtoossa.

Kokoluokka pummeilla vähintään kymmeniäkin miljoonia tähän mennessä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Piia-Nora Kauppi saarnaa kauhukabinetin sanansaattajana Ylen jälkipörssissä,
"sosiaalituilla pärjää paljon paremmin kuin tekemällä kahta työtä".
Kauppi on syntynyt kultalusikka suussa, hän ei todellakaan tiedä sosiaalitukien varassa elävän
ihmisen asioita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu