harakka/varis

En muista paljon muuta kuin että olin lapsuudenkodissani ja otin pihalta harakan tai variksen poikasen lemmikiksi. Onko jotain sanomaa moisella?
2900
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Uni kehottaa pitämään hyvää huolta omasta vapaudestaan. Vaikka nyt ensin ihan pienemässä mittasuhteessakin. Oma vapautesi tulee kasvamaan ajan myötä, mutta jostain on alotettava oma itsenäinen elämä. Olet ehkä ollut aina liiaksi toisten mielipiteiden ja holhouksen varassa.

Äänestä
  • No joo, tosi hallitseva ja määräilevä systeri mulla on (ollu), meinaan hänen määräilynsä vuoksi katkaisin välit häneen tai itseasiassa hän katkaisi kun en suotunut enää pomputeltavaksi. Hyvä vaan kun ei enää kyttää joka asiaa ja tunge nokkaansa mun juttuihin. Aikuisia ollaan molemmat ja jo oli aikain katkaista napanuora...eli oikeeseen tais osua tulkintasi :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


unessa yöllä kirjoitti:

En muista paljon muuta kuin että olin lapsuudenkodissani ja otin pihalta harakan tai variksen poikasen lemmikiksi. Onko jotain sanomaa moisella?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu