Myydäänkö Norrtia enään?
North State 2024
10
4789
Vastaukset
- Anonyymi
Mene lähimpään r kioskiin ja kysy askia. Jos ei myydä niin kertovat. On ne tupakoitsijat ujoja
- Anonyymi
Kyllä norttia myydään vielä, vaikkakaan viime vuoden vapusta alkaen ei enää oranssissa askissa, vaan logottomassa myrkynvihreässä askissa. Ei myöskään löydy läheskään kaikkialta, ehkäpä R-kioskilta tai tupakkatuotteiden erikoisliikkeestä löytyy. Hintakin on myös yhtä kova kuin Coltilla ja muilla "historiallisilla merkeillä", 11 - 12€ per aski. Mikäli uskaltaudut ostamaan, niin nautiskele koko rahan edestä ja fiilistele nostalgiaa. North State ja Colt olivat aikoinaan koko Suomen myydyimmät tupakkamerkit!
- Anonyymi
Se vihreään oli ilman filtteriä muistaakseni
- Anonyymi
Sellainenkin oli joskus myynnissä, nimittäin North State Long eli normaalia pidempi Nortti. Saattoi nauttia Nortista pitempään.
- Anonyymi
North state full flavor oli joskus
- Anonyymi
Jep, ja nörtti on pakattu väärinpäin. Filtteri on askin pohjalla, vihreä oli karvaperse noottia.
Pietarsaaressa musaa pubin black sheepin röökihuone on vuorattu nortti askien kuorilla, kopioi tavaraa kai...- Anonyymi
Nykyään välillä filtterit ylöspäin, miksi?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nykyään välillä filtterit ylöspäin, miksi?
Avasit askin väärästä päästä, kun se on pehmeä aski.
- Anonyymi
Ilman filtteriä. Kiitos.
- Anonyymi
Filtteri on muovia. Menee keuhkoihin mikromuovia. Piippu parempi tapa tuprutella.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alle 15 oli
Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata401420Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?
Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.981355Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin
Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l2901255- 1091115
- 191061
- 651038
Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva161019- 711012
Heh, persut = vassarit = 10,0 %
Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f176878Vihdoinkin lavatansseja tv:ssä - Juhannuksena tanssitaan, bändeinä Yölintu ja Komiat!
Jes, vihdoinkin lavatansseja taas televisiossa! Keskikesän juhlaa vietetään tänä juhannuksena Tuuloksen Kapakanmäellä ju18841