Persumeppien kouluarvosanat EU-työskentelystä koulupudokastasoa, RKP:n Torvaldsille kiitettävä 9,1!

Anonyymi-ap

Sanna Ukkolan kolumni: "Teuvo Hakkaraiselle tylyt arviot Brysselistä – "Käsittämätöntä tuhlausta""

https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/891b00fb-d411-4e3d-b8f6-ee1422ec6612

-Nils Torvalds (r.): 9,1
-Heidi Hautala (vihr): 8,7
-Petri Sarvamaa (kok): 8,7
-Miapetra Kumpula-Natri (sd): 8,4
-Ville Niinistö (vihr): 8,4
-Sirpa Pietikäinen (kok): 8,3
-Elsi Katainen (kesk): 8,2
-Henna Virkkunen (kok): 8,2
-Eero Heinäluoma (sd): 7,8
-Mauri Pekkarinen (kesk): 7,8
-Silvia Modig (vas): 7,6
-Alviina Alametsä (vihr): 6,9
-Pirkko Ruohonen-Lerner (ps): 6,2
-Teuvo Hakkarainen (ps): 4,4

Näin ahkeria ovat "ainoina Suomen ja suomalaisten asialla olevat" Perussuomalaiset mepit. Jumbosijat välttävällä ja hylätyllä arrvosanalla. Lieneekö tämä Perussuomalaisten taktiikkakin, että huonolla EU-parlamenttityöskentelylä saa meheviä sisäpolitiikan aiheita siitä, miten "Euvostoliitosta" pitäisi päästä äkkiä eroon pelkkänä rasitteena? Perussuomalaiset osallistuvat siis EU-vaaleihin siitä syystä, että mitä enemmän EU:hun oikeistopopulistit saavat edustajia, sitä toimimattomammaksi EU tulisi ja näin saataisiin esitettyä kuva EU:n toiminnasta täysin hyödyttömänä jäsenmailleen?

Kesällä on taas uudet eurovaalit edessä. Äänestätkö muiden puolueiden selvästikin ahkerampia edustajia vaiko uudet selvästikin vähätöiset, saamattomat PS-edustajat tuhlaamaan jäsenmaksurahojamme uusien ala-arvoisten arvosanojen mittaisesti?

Uusia EU-hillotolpan tavoittelijoita ovat:

-Sanna Antikainen (kokemusta parlamentissa puhua ohi aiheen)
-Vilhelm Junnila (natsisympaatikko ja kenkää saanut ministeri)
-Ari Koponen (tuomittu rahankeräysrikoksesta)
-Lauri Laitinen (wannabe-porvari, opiskelija, ei työkokemusta)
-Arto Luukkanen (paljasti vaalimainoksen, joka osoitti puolueen valehtelevan)
-Teija Makkonen (äkäpussi Leena Meren valtiosihteeri)
-Mauri Peltokangas (konkurssiyrittäjä ja rikostuomittu)
-Sebastian Tynkkynen (triplatuomittu kiihottamisesta kansanryhmää vastaan)
-Veikko Vallin (verovälttelijä, jäi kiinni päiväkodin kuvaamisesta puskasta)
-Nanna Väätäinen (wannabe-porvari, opiskelija, ei työkokemusta)

6

269

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miksi PS ei asettanut pintakäsittelijä Bergbomia ehdolle? Kova poika on valehtelemaan, mutta siihenhän ei tarvitakaan kovin kummoista koulutustasoa. Eikö rikosrekisteri tai siis sen puute vielä riittänyt ehdokkuuteen asti?

    • Anonyymi

      Niin tai näin. Tänne Suomeen tulee tosi vähän tietoa siitä mitä ne mepit oikein saavat aikaan.
      Muistan Isä Mitrosta vain sen, kuinka hän kertoi syöneensä hyviä ruokia ja juoneensa hyviä viinejä. Kehuskeli noista jossain tv-ohjelmassa.

    • Anonyymi

      Eihän noilla mepeillä oikeasti ole mitään virkaa ? Europarlamentti on vaan neuvoa-antava tekodemokraattinen teatteri, kun ei ole valtaa niin sama mitä siellä tehdään. Koko pelleily on perustettu että jäsenmaat hyväksyisi rahantuhlauksen kun omille entisille poliitikoille on järjestetty paikka missä palkka hyvä, ja virheitä ei voi tehdä. Nyt kun tulee eurovaalit, emme äänestä päättäjiä vaan ketkä pääsevät mukavaan elämään Euroopan suurkaupunkeihin hyvällä palkalla ?

      • Anonyymi

        No ei ainakaan persumepeillä, kuten aloituksesta voi päätellä.


    • Anonyymi

      🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒

      🍑 K­­­u­­­u­­m­­a­­­t­­­ ­­t­y­­t­­­ö­­­t­­ ­­o­d­­o­­­t­t­­a­­­v­­­­a­­­t­ ­­­s­­i­­­n­­­u­­­a­­ -> https://us4.fun/kissgirl?18303026

      🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    • Anonyymi

      😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

      😋 ­­­V­­i­­t­­­t­­u­­ ­t­­ä­­m­­­ä­­­ ­k­u­u­­­m­­a­ ­­­n­­a­r­­­t­t­­­u­­ -> https://siz.la/hotcat21

      🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      251
      4545
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      128
      2978
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2742
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      74
      1720
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      105
      1563
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      20
      1451
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      55
      1314
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      93
      1225
    9. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      204
      1083
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1075
    Aihe