ei vittu mikä vajakki

tietokoneella kuvat ja ottaa sen tietokoneen näytöltä kuvat ja laittaa netti-ilmoitukseen.

entäs jos olisi vaan sillä tietokoneella laittanut ne kuvat sinne ilmoitukseen?
172520
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Rääkkylän kunnanjohtaja?

Äänestä

Rosvokaan ei kertonu juttujaan lehessä

Äänestä
  • Niin rosvous retkijään

    Äänestä

Puolangalla on paljo vajakkeja, joten yksilöippä tarkemmin.

Äänestä

😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

Äänestä

Vajakki ei kestä totuutta.

Äänestä
  • Ikäsä elänyt valheellisissa kuvitelmissaan.

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Ikäsä elänyt valheellisissa kuvitelmissaan.

    Jospa se pikkuhiljaa menisi perille puupäähänkin että häntä ei haluttu eikä haluta. Häneen ei oltu ihastuneita vaikka hän näin rajoittuneessa mielessään kuvitteli ja muille toitotteli.
    Sääli, myötätunto ja ystävällisyys on jotain muuta, inhimillisen ihmisen tunteita. Niitäkään ei enää ole. On vain viha ja vastenmielisyys pahantekijää kohtaan. Sokerilla kuorrutettu sonta on silti sontaa.
    Ihminen ei rakastu toiseen pakolla ja jankuttamalla. Pakkotilanteessa ihminen sanoo ja tekee mitä tahansa mutta eipä ne ole aitoja tunteita. Ja ei, totuuden kertoja ei ole valehtelija.

    Äänestä

Tää on tällä tapana 👍😂😂😂😂

Äänestä
  • Vajakki joka kuvittelee ja keksii asioita typerässä päässään ja sitten puhuu niitä totena. Mustamaalaa ja valehtelee minkä kerkeää. Ja heti kun homma menee kätöseen, vierittää tekonsa muiden syyksi.

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    Vajakki joka kuvittelee ja keksii asioita typerässä päässään ja sitten puhuu niitä totena. Mustamaalaa ja valehtelee minkä kerkeää. Ja heti kun homma menee kätöseen, vierittää tekonsa muiden syyksi.

    Kiertelee kuin korppikotka toisten ympärillä. Yrittää pakottaa toiset ihmiset omaan itsekkääseen agendaansa.

    Äänestä

  • Anonyymi00019 kirjoitti:

    Kiertelee kuin korppikotka toisten ympärillä. Yrittää pakottaa toiset ihmiset omaan itsekkääseen agendaansa.

    Juu kiertelee kuin korppikotka toisten kodin ympärillä. Mitä vastenmielinen ihminen sillä saavuttaa? Häntä ei haluttu eikä tulla koskaan haluamaan.

    Äänestä

  • Anonyymi00020 kirjoitti:

    Juu kiertelee kuin korppikotka toisten kodin ympärillä. Mitä vastenmielinen ihminen sillä saavuttaa? Häntä ei haluttu eikä tulla koskaan haluamaan.

    Lähestymiskiellon saavuttaa jos luupäähän ei mene perille ettei tarvi enää ikinä lähestyä.

    Äänestä

  • Anonyymi00021 kirjoitti:

    Lähestymiskiellon saavuttaa jos luupäähän ei mene perille ettei tarvi enää ikinä lähestyä.

    Äkkilähöt tuommosille vainoaja pösilöille. Ja estot somessa. Jospa se viesti menee vähitellen jakeluun, että et ollu mitään etkä tuu koskaa olemaan.

    Äänestä

Vajakki kunta👍👍

Äänestä

Vajakki on myös viestiketjun aloituksen tekijä 😂😂😂😂😂👍

Äänestä

Se nousee kuin korkki pintaan. Uudelleen ja uudelleen. Tyhjän saapi tekemättäkin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

tietokoneella kuvat ja ottaa sen tietokoneen näytöltä kuvat ja laittaa netti-ilmoitukseen.

entäs jos olisi vaan sillä tietokoneella laittanut ne kuvat sinne ilmoitukseen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu